www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 70 - Votare Si Comentarii


Cosu
 Share

Duel 70 - Votare si comentarii  

49 members have voted

  1. 1. Duel 70 - Votare si comentarii

    • bolly
      5
    • un om
      12
    • alexm
      0
    • ThinkBlue
      0
    • Calimero
      4
    • stradivarius
      8
    • nos
      0
    • felixanu'
      10
    • Malmsteen
      4
    • cristi_mih
      0
    • karpi
      6


Recommended Posts

Addicted to steiner a folosit alt backing track decat cel pus la dispozitie de noi. Regula e regula si trebuie respectata. Am introdus-o pe la inceputurile duelului cand a mai fost un caz similar, cineva venind cu alt backingtrack al aceleiasi piese. Corect este ca toti participantii la duel sa beneficieze de acelasi "cadru muzical".

Asta nu inseamna ca interpretarea lui e mai putin valoroasa decat a celorlalti.

Link to comment
Share on other sites

din start, o editie de duel cu de toate... dupa mine, sunt trei participanti care se distanteaza cumva de restul plutonului: un om (inventivitate, cursivitate, feeling, etc, umbrite de un ton de drive contestabil de habotnici, deh. partea de clean rules, din toate punctele de vedere! :) ), stradivarius (nu ii pot reprosa decat ca i-a luat cateva zeci de secunde sa gaseasca tonalitatea piesei, dupa aia s-a descurcat exemplar :) ) si malmsteen (ton excelent, virtuozitate pe masura si oleaca de inspiratie de la piesa "Noaptea" a celor de la Iris, deh, Nutu Olteanu rules!). restul participantilor, ca sa citez un anume coleg de forum si de duel, au avut sclipirile lor. totusi, mentiuni pentru bolly, ThinkBlue si calimero, pentru idei si conceptie... dezamagire, in continuare, din partea lui karpi, lipsa acuta de inspiratie, asteptam sa aiba macar o tema.

you can slice me up linistiti, daca nu eram multumit de ce am zdranganit in varianta mea, nu o postam :(

 

later edit: sar'na nene ciuci, un vot "premium" e un trofeu nesperat, deja. B) vb aia: :)

Edited by felixanu'
Link to comment
Share on other sites

Guest Ender_Eugen

Un Om!

Super. claritate, sound, nu se incurca in degete, nu abuzeaza de distors (distorsul mai ascunde greseli), feeling, alterneaza frumos acordurile cu solistica, si nu exagereaza.

 

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Un Om!

Super. claritate, sound, nu se incurca in degete, nu abuzeaza de distors (distorsul mai ascunde greseli), feeling, alterneaza frumos acordurile cu solistica, si nu exagereaza.

:)

 

:) Multumesc frumos! Aprecierea venind de la tine, asta inseamna mult pentru mine...

Link to comment
Share on other sites

Guest Ender_Eugen
Addicted to Steiner :) - foarte frumos aranjamentul (1 vot de la mine :) )

 

... hmm, cam greu de ales, un om a fost mai pe gustul meu...

 

 

mersi mersi. din pacate conform regulamentului (caruia ma supun) nu am voie sa particip la aest duel pt ca e alt bt. insa multumesc moderatorilor ca mi-au pus piesa in play list. insa astept pareri si despre duelul ce tocmai a inceput (71) la care paticip cu mandrie alaturi de bt-ul propus de moderatori (un bt reusit rau de tot!!!).

Link to comment
Share on other sites

Observ cu placere ca acest concurs devine din ce in ce mai bun. De data asta chiar mi-au placut toti, dar soundul cel mai potrivit pentru track mi s-a parut Bolly Rock on ! :)

 

multam fain!

 

bolly :):)

 

10x!! :( la vot oscilez intre malmsteen si stradivarius ....later then!! remarcat sclipiri la think blue si cristi_mih B)

Edited by bolly
Link to comment
Share on other sites

mersi mersi. din pacate conform regulamentului (caruia ma supun) nu am voie sa particip la aest duel pt ca e alt bt. insa multumesc moderatorilor ca mi-au pus piesa in play list. insa astept pareri si despre duelul ce tocmai a inceput (71) la care paticip cu mandrie alaturi de bt-ul propus de moderatori (un bt reusit rau de tot!!!).

 

da , nu se poate sa canti pe alt BT , asta e regula.Idea este sa se produca toti pe acelasi BT sa vedem cine ce scoate dintr-un BT slabut sau cum strica un BT super ...lol

 

Tempoul versiuni tale este mult mai mare cea ce schimba mult datele problemei.Problema mare cum se vede la mai toti participanti este cantatul untr-un tempou mai rar decat ce tot exerseaza , apar toate falsurile si impreciziile posibile, suna foarte pe langa BT .Mai sunt si rezolvarile la capat de fraza care parca-s din alta piesa , deoarece "fug degetele" dupa tempoul exersat ptr. shred. Idea este ca si pentru a canta in tempou lent trebuie exersat cam tot atat cat si pentru shred .OK.

 

Acuma vine si treaba cu tehnica de cantat la chitara , este complect alta decat cea de vioara.

 

Tonul de chitara se produce prin ciupirea corzi , atac mare , sustain mediu, release de nivel mic , forma in timp seamana mai mult cu anvelopa unui clopot .

 

asa ca la chitaristi e mare smecherie sa cante cat mai cursiv ...iar la vioristi sa cante extraordinar stacatto ..

Link to comment
Share on other sites

Guest Ender_Eugen
UN OM :) ascult a 5-a oara melodia. Bravo!!!

 

 

plus de asta, are si o melodie, continuitate si cursivitate in discursul muzical!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.