www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand chitara Carvin 7 strings


Edmond
 Share

Recommended Posts

Vand chitara Carvin 7 strings;

-2 doze duble

-circuit activ: volum, basi, inalte

-cirvuit pasiv: volum, tone

-potentiometrul pt. volum are 2 pozitii: cand e apasat atunci cupleaza circuitul activ, cand e tras in afara cupleaza circuitul pasiv

-culoarea lemnului

-mahon

-griful abanos

-made USA

-toc original

-un comutator pt. doze

-doua comutatoare (pt. fiecare doza) pt single sau duble

-un comutator de faza

-pret 600 Euro fix

 

Efect Boss Metalzone, in stare foarte buna, pret 80 euro fix.

post-258-1126015678_thumb.jpg

post-258-1126015706_thumb.jpg

post-258-1126016154_thumb.jpg

post-258-1126016204_thumb.jpg

post-258-1126016226_thumb.jpg

post-258-1126016240_thumb.jpg

post-258-1126016267_thumb.jpg

post-258-1126016281_thumb.jpg

post-258-1126016330_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

ai banuit bine, insa poate ar fi o idee, sa pui o poza cu el in starea lui actuala, sa vada omu care e interesat de el, in ce stare e, fizic vorbind.

mai cauta pe la publicitate, ca parca vroia unu un MT-2.

 

Bafta la vanzare

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

Ahh, sa dea dreku, ce te usuram de ea daca aveam 600 de euroi... :|

Oricum, din cate stiu despre preturi si calitatea chitarelor Carvin 600 E e un pret foarte bun pt asta. Bafta

Link to comment
Share on other sites

Cat pot sa ma oftic acum ca`s sarac, nu e nimic ce mi`as putea dori mai mult decat un 7 string :) si 600 de euro pentru o chitara atat de superba :) e super, chiar as fi vrut'o :) dar nu am bani :(

Link to comment
Share on other sites

Sorry, schimburi nu ma intereseaza. Nu stiu de ce 7 corzi speria atat de mult lumea... corzi se gasesc, te obisnuiesti super rapid cu noua configuratie, just try it!!!

Nu am spus ca (virgula), chitara nu are zgarieturi, lovituri, este aproape noua si poti cata orice pe ea, la posibilitatile pe care le are, de la jazz la death metal.

Link to comment
Share on other sites

Edmond, nu e de speriat, dar daca in 6 corzi nu poti sa exprimi ce simti si/sau gandesti (adica nu esti in stare, ca nu suntem toti Vai, Satriani, Moore saul altii) 7 corzi vor fi mai mult decat suficiente sa te faci de cã..at (adeka da-mi Doamne un Porsche ca de abia mi-am luat carnet :) ).

 

Bafta la vanzare :)

Link to comment
Share on other sites

kestia asta malex, mi se pare a fi mentalitate de roman.adika tre sa pleci de la dacie din 70 (daca abia ti-ai luat carnet) si sa ajungi la mertzan cand , la 80 de ani?wtf

 

dupa analogia ta e obligatoriu ca orice incepator sa-si ia mai intai reghin si doar daca e santana sa aiba dreptu sa puna mana pe un prs.

 

 

concluzia mea: bai , care avetzi bani luatzi-o indiferent de cat stiti sa cantati caci e frumoasa gtr.

Link to comment
Share on other sites

kestia asta malex, mi se pare a fi mentalitate de roman.adika tre sa pleci de la dacie din 70 (daca abia ti-ai luat carnet) si sa ajungi la mertzan cand , la 80 de ani?wtf

 

dupa analogia ta e obligatoriu ca orice incepator sa-si ia mai intai reghin si doar daca e santana sa aiba dreptu sa puna mana pe un prs.

concluzia mea: bai , care avetzi bani luatzi-o  indiferent de cat stiti sa cantati caci e frumoasa gtr.

17291[/snapback]

 

pixy, gresesti... da' nu depun nici un efort sa te contrazic :)

Link to comment
Share on other sites

hai sa-ti zic o kestie.pustii din sua care se apuca cam pe la 10 ani de gtr au bani sa-si cumpere(ma rog, adika parintii au) scule destul de bune, exersand pe ele si nu pe reghinuri normal ca ajung altfel la performanta, tehnica,sound etc(daia ei pot deveni originali experimentand si invatzand vreo 10 ani , astfel incat la 20 de ani intra in circuit si formeaza super trupe.

 

 

altfel spus raportandu-ne la masini , altfel faci scoala de shoferi pe o mashina straina( de pina in 10 .000 E) si altfel o faci pe o dacie 1310 care nu intra nici in viteza....consideri ca gresesc?

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea
De aveam 600eu shi io o luam, diferenta intre 6 corzi shi 7 nu ii deloc mare, la 7 ai inca un si mai gros dupa mi gros da daca vrei sa cantzi la ea ca la 6 corzi itzi pui 6 corzi shi jos inca un mi subtzire...

17305[/snapback]

 

 

sau nu pui Si-ul ala gros :) sau si mai bine il pui, insa nu il folosesti :)

Link to comment
Share on other sites

Stii bine ca as dori, my friend, insa chitara asta este de vanzare, insa dupa cum bine stii am sa-mi pun pe Ibanez, insa sa trec de perioada grea in care ma aflu. Sigur am sa fac investitia asta. Acum insa mor de ciuda ca nu am bani pt GT6-le de aici de pe forum, caci este eftin.... Toate cele bune, my frind!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca, chiar dc lasi instrumentele la un pretz cel putin rezonabil, tinand cont de gradul de uzura, aproape inexistent, instrumentele mai scumpe de 500 de euro in Romania le vinzi mai greu. Asta este... :)

Mai lasam un pic pe forum dupa care le retragem....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Vand chitara Carvin 7 strings;

-2 doze duble

-circuit activ: volum, basi, inalte

-cirvuit pasiv: volum, tone

-potentiometrul pt. volum are 2 pozitii: cand e apasat atunci cupleaza circuitul activ, cand e tras in afara cupleaza circuitul pasiv

-culoarea lemnului

-mahon

-griful abanos

-made USA

-toc original

-un comutator pt. doze

-doua comutatoare (pt. fiecare doza) pt single sau duble

-un comutator de faza

-pret 600 Euro fix

 

Efect Boss Metalzone, in stare foarte buna, pret 80 euro fix.

 

enervanti sunt cei care nu isi citesc mailurile,ori sunt prea ocupati ori nu sunt iteresati sa-si vanda marfa.

Carvinul asta sta cam de mult.

Daca vrei sa scapi de el da un claxon la 0720110015.

 

 

:angry::angry::angry::angry::angry2:

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.