www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Manelishti Cu Bani


M.Marquis
 Share

Recommended Posts

Guest gnrmarius

Ba, mie imi place tiganul, are bani, treaba lui ce face cu ei...oricum, e de admirat...e?!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mai eu nu l-am auzit dar mi s-a povestit ca ar fi foarte bun instrumentist si ca a cantat intr-un jam si cu Joe Zawinul atunci cand cel din urma a fost la Bucuresti. Prin urmare calitatile lui de instrumentist greu de contestat ...

Pana la urma e treaba omului ce canta si pe ce canta ...

 

What he said, folks :)

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman
Basul e un Conklin. Cred ca autorul vroia sa zica ca e un signature model Bill Dickens (cu un pic de ajutor detectivistici si de pe xbass).

 

Ma miram eu, Dickets, Dickets, cine o fi oare? Multam, credeam ca nu am auzit eu de el.

Link to comment
Share on other sites

Guest dascalu'

hhhuhh.Mi-a stat inima knd am auzit k e suflat cu aur.Deci e gold hardware...domnii de la ziar stau mai prost cu engleza...

Link to comment
Share on other sites

Mama ce de ofticati aici. Vezi doamne e manelist...e gunoi. Ati fost curiosi sa-l auziti cum canta si sa vedeti ce stie sa faca pe acel bass?

 

 

Ignorati versurile si fiti atenti la bass.

Link to comment
Share on other sites

PET nu cred ca fix clipul ala e reprezentativ pentru ca pare sa fie playback. Si ca sa continui cu carcoteala: de unde stii tu ca pe inregistrare e basul minune?

Fara discutie tipul stie sa cante.

E foarte haios cum incepe piesa. Daca nu s-ar strica dupa primele 5 secunde as zice ca e cine stie ce trupa de muzica mai culta.

Link to comment
Share on other sites

Guest gogu
PET nu cred ca fix clipul ala e reprezentativ pentru ca pare sa fie playback. Si ca sa continui cu carcoteala: de unde stii tu ca pe inregistrare e basul minune?

Fara discutie tipul stie sa cante.

E foarte haios cum incepe piesa. Daca nu s-ar strica dupa primele 5 secunde as zice ca e cine stie ce trupa de muzica mai culta.

 

 

pe inregistrare nu e basul minune (dar in video e). se da de gol cu slap-ul pe care il mai face din cand in cand, cam greu sa scoti asa slap si pe 6, ce mai 7 corzi...

Link to comment
Share on other sites

pe inregistrare nu e basul minune (dar in video e). se da de gol cu slap-ul pe care il mai face din cand in cand, cam greu sa scoti asa slap si pe 6, ce mai 7 corzi...

n-ai vazut bre ca au scris astia in articor: iti trebuie o pregatire speciala ca sa canti pe basul asta. am incheiat citatul

Link to comment
Share on other sites

Guest gogu
n-ai vazut bre ca au scris astia in articor: iti trebuie o pregatire speciala ca sa canti pe basul asta. am incheiat citatul

 

LOL. un LOL mare de tot.

Link to comment
Share on other sites

I have to agree with you on this one! Treaba lui shi doar a lui - mai ales dak e shi instrumentist bun... Ce a iritat aici pe at^ata lume e ^insaa arogantza.

intr-adevar, tiganii is foarte laudarosi si aroganti, dar pe de alta parte sunt si instrumentisti buni, cu niste urechi senzationale.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Ender_Eugen

vorbiti si voi de leonard... acest om are posibilitatea si chiar poate sa ingroape toti basistii din romania ... TOTI!!!

 

omu' canta jazz... slapp ... orice... ca nici un bassist din romania... formule de jazz... game (orice fel ) la o viteza de 150 patrimea cu fiecare nota saisprezecime cel putin... iar voi vorbiti ca el canta manele... si mai are si instrument... ce nu veti visa voi toata viata voastra sa aveti...

 

 

Leonard a' lu' Verginica se .............. pe orice basist din romania la ora actuala... si apropo... voi ati auzit-o pe verginica, cantand? va dati palme singuri!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Fenderash
dak a ajuns in mainile aluia deja nu mai are aceeasi valoare.mama lui de manelist :)

 

Mama lui de manelist intradevar.Dar tu iti poti da seama cam cum canta lautarul ala ?

Link to comment
Share on other sites

vorbiti si voi de leonard... acest om are posibilitatea si chiar poate sa ingroape toti basistii din romania ... TOTI!!!

 

omu' canta jazz... slapp ... orice... ca nici un bassist din romania... formule de jazz... game (orice fel ) la o viteza de 150 patrimea cu fiecare nota saisprezecime cel putin... iar voi vorbiti ca el canta manele... si mai are si instrument... ce nu veti visa voi toata viata voastra sa aveti...

Leonard a' lu' Verginica se .............. pe orice basist din romania la ora actuala... si apropo... voi ati auzit-o pe verginica, cantand? va dati palme singuri!!!

Mai usor,Steiner

Leonard este un basist excelent,l-am auzit de cateva ori,e foaarte muzical,si foarte tehnic.Conklinul suna demential,si il stapaneste bine de tot.

DAR eu stiu cel putin 3 basisti in tara asta care la orice alt stil inafara de manele si lautarie il mananca pe Leonard.

Si pentru ca nu ma cunosti,am sa iti dau cateva relatii,ca sa vezi ca parerea mea este avizata.

1.Posed o chitara evaluata la peste 15 mii de euro.

2.Am avut sansa sa cant cam cu toti marii basisti ai acestei tari,adica cu:Zoltan Lipai (actualmente profesor de bass la conservatorul din Gotteborg),regretatul Mircea Marcovici (Post Scriptum),Dietrich (Dixie) Krauser (ProMusica),actualmente basist recunoscut in Germania,am facut cateva jam-uri cu Costel Ulinici,am cantat recent in aceeasi formatie cu Kiba Dachi,cu Paul Baciu,cu Karcsi Viski.Iar basistul titular al trupei mele,Sebi Joo,laureat al premiului Patitucci in 2004,care momentan canta in America,este cel mai bun dintre TOTI cei cu care am cantat vreodata,desi lista mea se imbogateste cu nume sonore din Ungaria,cum ar fi Egon Poka,decanul conservatorului de Jazz,Rock si Blues din Budapesta.E drept ca nu am avut onoarea sa cant cu Decebal Badila.

3.Daca il intrebi pe Leonard,pentru care am TOT respectul,o sa iti spuna ca sunt unul din chitaristii care-i plac mult,Leo obisnuia sa vina la demonstratiile pe care le faceam la Romexpo la standul MC music,doar ca sa ne asculte.

Pentru cei care s-au luat de Leonard,tre sa va spun ca este un om super modest,si de gashca.Nu are Mertan,a facut un efort financiar serios ca sa isi ia basul ala.si nu trebuie sa fiti invidiosi sau negativisti,fiindca omul canta extraordinar,si merita sa aiba un instrument pe masura.

Cat despre declaratiile sforaitoare din presa,sa stiti ca nu e sigur ca el a spus toate alea pe acolo,poate a exagerat si el putin,dar cunoscand tagma ziaristilor romani,si nu numai romani,pot sa imi inchipui ca jumatate este "licenta poetica" a autoarei articolului.Nu uitati ca am avut un caz asemanator,chiar cu un coleg de forum,care l-a numit pe Grosu"casa de lutieri",pe Cypher virtuoz,iar pe Alinian "legenda rockului romanesc".Fara a fi un afront la cei mentionati mai sus (nici macar la Grosu),aceste denumiri sunt cel putin exagerate.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ender_Eugen
Mai usor,Steiner

Leonard este un basist excelent,l-am auzit de cateva ori,e foaarte muzical,si foarte tehnic.Conklinul suna demential,si il stapaneste bine de tot.

DAR eu stiu cel putin 3 basisti in tara asta care la orice alt stil inafara de manele si lautarie il mananca pe Leonard.

Si pentru ca nu ma cunosti,am sa iti dau cateva relatii,ca sa vezi ca parerea mea este avizata.

1.Posed o chitara evaluata la peste 15 mii de euro.

2.Am avut sansa sa cant cam cu toti marii basisti ai acestei tari,adica cu:Zoltan Lipai (actualmente profesor de bass la conservatorul din Gotteborg),regretatul Mircea Marcovici (Post Scriptum),Dietrich (Dixie) Krauser (ProMusica),actualmente basist recunoscut in Germania,am facut cateva jam-uri cu Costel Ulinici,am cantat recent in aceeasi formatie cu Kiba Dachi,cu Paul Baciu,cu Karcsi Viski.Iar basistul titular al trupei mele,Sebi Joo,laureat al premiului Patitucci in 2004,care momentan canta in America,este cel mai bun dintre TOTI cei cu care am cantat vreodata,desi lista mea se imbogateste cu nume sonore din Ungaria,cum ar fi Egon Poka,decanul conservatorului de Jazz,Rock si Blues din Budapesta.E drept ca nu am avut onoarea sa cant cu Decebal Badila.

3.Daca il intrebi pe Leonard,pentru care am TOT respectul,o sa iti spuna ca sunt unul din chitaristii care-i plac mult,Leo obisnuia sa vina la demonstratiile pe care le faceam la Romexpo la standul MC music,doar ca sa ne asculte.

Pentru cei care s-au luat de Leonard,tre sa va spun ca este un om super modest,si de gashca.Nu are Mertan,a facut un efort financiar serios ca sa isi ia basul ala.si nu trebuie sa fiti invidiosi sau negativisti,fiindca omul canta extraordinar,si merita sa aiba un instrument pe masura.

Cat despre declaratiile sforaitoare din presa,sa stiti ca nu e sigur ca el a spus toate alea pe acolo,poate a exagerat si el putin,dar cunoscand tagma ziaristilor romani,si nu numai romani,pot sa imi inchipui ca jumatate este "licenta poetica" a autoarei articolului.Nu uitati ca am avut un caz asemanator,chiar cu un coleg de forum,care l-a numit pe Grosu"casa de lutieri",pe Cypher virtuoz,iar pe Alinian "legenda rockului romanesc".Fara a fi un afront la cei mentionati mai sus (nici macar la Grosu),aceste denumiri sunt cel putin exagerate.

 

 

 

ok. te cred... insa: 1 era vb de bass-istii prezenti la ora actuala in romania...

2 nu stiu ce legatura are valoarea instrumentului tau in conditiile in care e vorba despre BASS (daca esti basist ok...)

3 am si eu un instrument evaluat la mult peste posibilitatiile (chiar si ale mele) romanilor.

4 am avut si eu ocazia sa cant cu vengerov (dublu de bach in re), am absolvit cursul de vara Itzhak Perlman music program, am castigat locul 1 la remember enescu in anul 1997,1998, master-ul mi-l voi face la Julliard, am participat la un master class tot cu Perlman in care am prezentat Carmen Fantasie Waxman Variations, am concertat de numeroase ori cu George Visan, fratii Croitoru, and the list could be bigger... deci nu cred ca cineva poate sa imi conteste calitatiile de instrumentist... (nu ca tu ai fi fcut-o)

 

insa aici nu este vb de ce a facut fiecare... este vorba despre leonard... si ce poate el sa faca... si iti spun sigur ca omu nu canta doar manele si lautarie...

 

 

imi cer scuze daca am deranjat pe cineva!

:)

Link to comment
Share on other sites

ok. te cred... insa: 1 era vb de bass-istii prezenti la ora actuala in romania...

2 nu stiu ce legatura are valoarea instrumentului tau in conditiile in care e vorba despre BASS (daca esti basist ok...)

3 am si eu un instrument evaluat la mult peste posibilitatiile (chiar si ale mele) romanilor.

4 am avut si eu ocazia sa cant cu vengerov (dublu de bach in re), am absolvit cursul de vara Itzhak Perlman music program, am castigat locul 1 la remember enescu in anul 1997,1998, master-ul mi-l voi face la Julliard, am participat la un master class tot cu Perlman in care am prezentat Carmen Fantasie Waxman Variations, am concertat de numeroase ori cu George Visan, fratii Croitoru, and the list could be bigger... deci nu cred ca cineva poate sa imi conteste calitatiile de instrumentist... (nu ca tu ai fi fcut-o)

 

insa aici nu este vb de ce a facut fiecare... este vorba despre leonard... si ce poate el sa faca... si iti spun sigur ca omu nu canta doar manele si lautarie...

imi cer scuze daca am deranjat pe cineva!

:)

si cu asta am incheu\iat offtopicul asta

1.si eu vb de bass-isti PREZENTI,ca altfel nu as fi zis doar 3

2.valoarea instrumentului meu are legatura cu treaba asta de doua ori:1.pentru ca in articol zice"cea mai scumpa chitara din Romania" si nu cea mai scumpa chitara BASS din Romania,2.pentru ca tu ai zis ca membrii acestui forum nici nu viseaza la asa un instrument scump

3.nu comentez

4.Felicitari!!!!asa o performanta nu intalnesti in fiecare zi,succes la master !!!!

sa stii ca nu m-ai inteles chiar in totalitate.Eu nu am zis ce am facut eu,nu am zis ce premii am castigat,sau pe unde am cantat.Eu am vorbit de basistii CU care am cantat,ca sa intelegi ca am auzit basisti foarte buni,nu numai din sala.

Practic suntem total de acord ca Leonard este un basist extraordinar.Eu doar ti-am spus sa nu fii atat de categoric.

Inca odata succes la master

si daca esti asa un muzician implinit,nu mai intreba la misto ce e modul Dorian

Link to comment
Share on other sites

si cu asta am incheu\iat offtopicul asta

 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ...............................................................................................viata meaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

:) pentru toti baietzii baietzii baietzii baietzii prezenti zenti zenti zenti zenti zenti zenti zenti zenti.....

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

Guest nobody10

un basist sau un chitarist este bun indiferent ce gen canta sau presteaza . Unii canta de placere altii canta pentru banii, inportant este cat de bine o faci indiferent de genul abordat. ca unora nu le-a mers cu cantatul si s-au apucat de alte afaceri asta este , probabil ,spun probabil ,nu are priza la public sau nu este asa de bun cum se crede . Nu cred ca este bine sa ne laudam cu ce avem sau cu ce facem , cel mai bine sa lasam ceea ce facem sa vorbeasca in locul nostru si cine este bun va iesii in fata .Sincer despre domnul midnight rider nu prea am auzit prea multe cu toate ca sunt prin zona de ceva ani. despre basistul manelist am auzit si l-am si vazut ca doar asta asculta poporul romansi da pe post la TV.

 

observ ca domnul midnight este un pic ingamfat si cu aere , cu ce ne intereseaza pe noi ce chitara ai si cat costa si alte alea daca nu am auzit de tine .Apari pe undeva pe la TV sau pe la vre-un mare concert cu o mare trupa romaneasca si nu amauzit noi??? din cate am mai vorbit si cu altii am aflat ca ai ceva personal de impartit cu domnul Grosu si de aia il tot sabotezi si vorbesti de rau pe aici. El macar face ceva si a auzit lumea de el , firma dumnealui apare pe siturile unor mari firme internationale ,eu am un var in baia mare ca a auzit ca mi-am luat chitara Grosmann si m-a sunat sama intrebe ca si el a auzit defirma asta in baia mare si vroia sa-si cumpere . De Cyfer iarasi am auzit si l-am vazut in concerte , chiar si de Alinian am auzit la Big Mamou, de Rares Totu insa nu am auzit nimic n uam vazut nici un afis cu numele asta ........

Edited by nobody10
Link to comment
Share on other sites

un basist sau un chitarist este bun indiferent ce gen canta sau presteaza . Unii canta de placere altii canta pentru banii, inportant este cat de bine o faci indiferent de genul abordat. ca unora nu le-a mers cu cantatul si s-au apucat de alte afaceri asta este , probabil ,spun probabil ,nu are priza la public sau nu este asa de bun cum se crede . Nu cred ca este bine sa ne laudam cu ce avem sau cu ce facem , cel mai bine sa lasam ceea ce facem sa vorbeasca in locul nostru si cine este bun va iesii in fata .Sincer despre domnul midnight rider nu prea am auzit prea multe cu toate ca sunt prin zona de ceva ani. despre basistul manelist am auzit si l-am si vazut ca doar asta asculta poporul romansi da pe post la TV.

 

observ ca domnul midnight este un pic ingamfat si cu aere , cu ce ne intereseaza pe noi ce chitara ai si cat costa si alte alea daca nu am auzit de tine .Apari pe undeva pe la TV sau pe la vre-un mare concert cu o mare trupa romaneasca si nu amauzit noi??? din cate am mai vorbit si cu altii am aflat ca ai ceva personal de impartit cu domnul Grosu si de aia il tot sabotezi si vorbesti de rau pe aici. El macar face ceva si a auzit lumea de el , firma dumnealui apare pe siturile unor mari firme internationale ,eu am un var in baia mare ca a auzit ca mi-am luat chitara Grosmann si m-a sunat sama intrebe ca si el a auzit defirma asta in baia mare si vroia sa-si cumpere . De Cyfer iarasi am auzit si l-am vazut in concerte , chiar si de Alinian am auzit la Big Mamou, de Rares Totu insa nu am auzit nimic n uam vazut nici un afis cu numele asta ..

:) :) :)

mai bine nu comentez,cheia se afla,cred ,de fapt aici:"am aflat ca ai ceva personal de impartit cu domnul Grosu"

de fapt asta este inexact,el are ceva de impartit cu mine :(B)

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

alt basist demential din neamul tiganesc este firicel. era pe casetele cu manele/lautaresti prin 1998-2000

look him up

 

N-ai stat in Constanta 7 ani ca mine sa-i vezi pe toti in Satul de Vacanta, pe la Casa Argesana, Muresana, si care-or mai fi fost. Nu-l mai tin minte decit pe Firicel de la bass. Numele lui a fost scris cu vopsea pe placa de metal de la casa (na ca-mi scapa numele) vis-a-vis de plimba-tava , impreuna cu al tuturor instrumentistilor lui. Este acolo de cind ma stiu eu.

Link to comment
Share on other sites

mama,ce l-am ghicit,cred ca tre sa ma duc sa pun la Loto.Pe Nobody nu il interesa Leonard a lu Verginica,pe el il interesa sa ma balacareasca pe mine.

nobody10 este o clona a lui Grosu.

CONCLUZIA E SIMPLA:GROSMANN=NOBODY :)

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

Cat despre declaratiile sforaitoare din presa,sa stiti ca nu e sigur ca el a spus toate alea pe acolo,poate a exagerat si el putin,dar cunoscand tagma ziaristilor romani,si nu numai romani,pot sa imi inchipui ca jumatate este "licenta poetica" a autoarei articolului.Nu uitati ca am avut un caz asemanator,chiar cu un coleg de forum,care l-a numit pe Grosu"casa de lutieri",pe Cypher virtuoz,iar pe Alinian "legenda rockului romanesc".Fara a fi un afront la cei mentionati mai sus (nici macar la Grosu),aceste denumiri sunt cel putin exagerate.

Declarație specialã pentru RGC.ro:

Cyfer NU este un virtuoz. Opiniile din acel articol aparțin autorului (Mihail Fãgãrãºanu). Regret cã presa tinde sã exagereaze mult pentru a atrage atenția cititorilor, însã recunosc cã metoda poate fi eficientã uneori.

 

În cazul respectiv (o ºtire în care subiectul este o chitarã) maniera de adresare diferã în funcție de grupul țintã, public larg sau public format din chitariºti. Într-un cotidian poți spune despre Tony Iommi cã este virtuoz, dar în Guitar Player poți sã vorbeºti eventual de Guthrie Govan cã este virtuoz. Sesizezi diferența?

 

Oricum, dacã am ajuns sã fiu menționat pe forum de Rareº Totu, nominalizat la mari români (apropo de exagerãri, dar fãrã a fi un afront), eu nu pot fi decât bucuros :)

Link to comment
Share on other sites

Declarație specialã pentru RGC.ro:

Cyfer NU este un virtuoz. Opiniile din acel articol aparțin autorului (Mihail Fãgãrãºanu). Regret cã presa tinde sã exagereaze mult pentru a atrage atenția cititorilor, însã recunosc cã metoda poate fi eficientã uneori.

 

În cazul respectiv (o ºtire în care subiectul este o chitarã) maniera de adresare diferã în funcție de grupul țintã, public larg sau public format din chitariºti. Într-un cotidian poți spune despre Tony Iommi cã este virtuoz, dar în Guitar Player poți sã vorbeºti eventual de Guthrie Govan cã este virtuoz. Sesizezi diferența?

 

Oricum, dacã am ajuns sã fiu menționat pe forum de Rareº Totu, nominalizat la mari români (apropo de exagerãri, dar fãrã a fi un afront), eu nu pot fi decât bucuros :)

Eram sigur ca tu o sa intelegi exact ce vreau sa spun.

Eram la fel de sigur ca o sa ma amendezi fin si ascutit pentru ca te-am bagat in treaba asta.

Dupa parerea mea,Cyfer este un chitarist excelent,faptul ca am spus ca este o exagerare ca a fost numit virtuoz nu-i scade cu nimic valoarea de chitarist si muzician.Stilul pe care noi,atat Cyfer cat si eu il abordam se preteaza mai putin la elemente de virtuozitate,si atat.Alinian sunt o trupa care imi plac maxim,dar pana la legenda mai este mult.Legenda e Iris sau Rosu si Negru.Am subliniat ca NICI lui Grosu nu vreau sa-i aduc vreun afront cu asta,fiecare isi face treaba,mai bine,mai rau,cum poate.Am spus doar ca a numi o companie cu un singur om,care e si patron,si lutier,si sales manager,si vanzator "casa de lutieri"e o exagerare.Postul meu nu s-a vrut un afront nici la adresa celui care l-a scris,a fost doar un exemplu de exagerare a mass mediei romanesti.

Asta cu nominalizarea la "Mari Romani" nu am stiut-o.ca altfel o dadeam de exemplu direct pe asta,fara sa imi mai ridic pe cineva in cap/

Link to comment
Share on other sites

Eram sigur ca tu o sa intelegi exact ce vreau sa spun.

Eram la fel de sigur ca o sa ma amendezi fin si ascutit pentru ca te-am bagat in treaba asta.

Dupa parerea mea,Cyfer este un chitarist excelent,faptul ca am spus ca este o exagerare ca a fost numit virtuoz nu-i scade cu nimic valoarea de chitarist si muzician.Stilul pe care noi,atat Cyfer cat si eu il abordam se preteaza mai putin la elemente de virtuozitate,si atat.Alinian sunt o trupa care imi plac maxim,dar pana la legenda mai este mult.Legenda e Iris sau Rosu si Negru.Am subliniat ca NICI lui Grosu nu vreau sa-i aduc vreun afront cu asta,fiecare isi face treaba,mai bine,mai rau,cum poate.Am spus doar ca a numi o companie cu un singur om,care e si patron,si lutier,si sales manager,si vanzator "casa de lutieri"e o exagerare.Postul meu nu s-a vrut un afront nici la adresa celui care l-a scris,a fost doar un exemplu de exagerare a mass mediei romanesti.

Asta cu nominalizarea la "Mari Romani" nu am stiut-o.ca altfel o dadeam de exemplu direct pe asta,fara sa imi mai ridic pe cineva in cap/

Mie îmi pare bine cã am putut sã clarific poziția mea relativ la cele spuse despre mine în respectivul articol. Nu de altceva dar virtuoz, aºa cum este termenul descris în DEX, nu voi fi niciodatã, pentru cã am din ce în ce mai puțin timp sã studiez. Voi fi eventual un virtuoz teoretic :)

Ceilalți vizați în articol pot comenta singuri...

O micã precizare: în articol este vorba de Alias, nu de Alinian. ªi eu îi confundam mult înainte sã-i cunosc pe componenți :)

 

În altã ordine de idei, mulțumesc mult pentru aprecieri, ºtii foarte bine cã ºi eu te apreciez la fel de mult.

Link to comment
Share on other sites

În altã ordine de idei, mulțumesc mult pentru aprecieri, ºtii foarte bine cã ºi eu te apreciez la fel de mult.

 

mie-mi place concordia B)

toti ne apreciem intre noi :)

da' o bere/tuica/vodca/mortziimasii cand bem impreuna?

;) si sa ne aducem aminte de vremurile alea cu suedeze in mamaia si cu nemti in eforie :)

 

la rares la sala, sa ne matolim si sa furam bashi ;)

 

ba, da daca e de baut, hai sa-l chemam si pe grosu, 'tu-i barbutza lui de lutier :(

 

PS Stratule, te bagi la o fecioreasca d-asta? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.