www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Care Se Ocupa De Magie


Nosferatu
 Share

Recommended Posts

Guest Eugen_G

Mie mi se par magice faptele istorice ale unor eroi legendari precum Siegfried,Beowulf,Leonidas,Decebal,Vercingetorix,William Wallace,Mihai Viteazul,etc

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Mama mama ce de-a threadshitteri.

I've dabbled in aceasta arta... Am o carticica luata amintire de la Oxford cu vreo 20 (parca) de truculete - monezi, cutii de chibrituri, servetele etc. E foarte frumos cand iti iese un truc. :)

Link to comment
Share on other sites

Mama mama ce de-a threadshitteri.

I've dabbled in aceasta arta... Am o carticica luata amintire de la Oxford cu vreo 20 (parca) de truculete - monezi, cutii de chibrituri, servetele etc. E foarte frumos cand iti iese un truc. :)

exact.....

 

era unu care sustinea ca poate levita. mi se pare o gogomanie sa crezi asa ceva. Totusi metodele folosite (cu succes uneori) sunt foarte ingenioase.

ce sa spun si eu ....am vazut un tip cum levita 30 de cm de pamant si m-am uitat si in fatza si in spate si pe dedesubt si pe deasupra si nu folosea nimic.... nush tipu e magician international si le are :)

Link to comment
Share on other sites

si eu stiu cateva trucuri! Ma pricep la cele cu carti de joc. Daca vrei am niste E-books despre trucuri, ti le trimit pe pm.

Cu un truc de carti am reusit eu sa ma impac cu profa de info care ma ura pentru ca is (cica) neo-nazist. + it's a great way to pick-up chicks :)

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
si eu stiu cateva trucuri! Ma pricep la cele cu carti de joc. Daca vrei am niste E-books despre trucuri, ti le trimit pe pm.

Si mie, te rog!

Link to comment
Share on other sites

Guest cooasha
Mie mi se par magice faptele istorice ale unor eroi legendari precum Siegfried,Beowulf,Leonidas,Decebal,Vercingetorix,William Wallace,Mihai Viteazul,etc

dude, ai vazut prea multe filme......

Link to comment
Share on other sites

Guest Magnitude

Salut , cauta pe torrent , adica pe siteurile cu surse pentru descarcat...eu mia-m luat niste fisiere pdf , mai sunt si video , iti explica toate trickurile lui David Blaine +altele.Chiar si cea cu levitatia , te intorci la 45 de grade ridici doar un picior de la pamant(cel stang) , iar dreptul ramane ridicat doar calcaiul.Sunt niste chestii interesante si cu cartile ..cu astea sunt o gramada.Site de surse torrent :torrent-finder.com si cuvinte cheie : david blaine ar fi ..gasesti tu peacolo , spor.

Link to comment
Share on other sites

Salut , cauta pe torrent , adica pe siteurile cu surse pentru descarcat...eu mia-m luat niste fisiere pdf , mai sunt si video , iti explica toate trickurile lui David Blaine +altele.Chiar si cea cu levitatia , te intorci la 45 de grade ridici doar un picior de la pamant(cel stang) , iar dreptul ramane ridicat doar calcaiul.Sunt niste chestii interesante si cu cartile ..cu astea sunt o gramada.Site de surse torrent :torrent-finder.com si cuvinte cheie : david blaine ar fi ..gasesti tu peacolo , spor.

faza asta o stiu toti

 

dar sincer faza cu levitatul 30 de cm deasupra solului e fenomenala...si cum am mai spus nu folosea nicio franghie chestii...i saw it with my own eye ...

Link to comment
Share on other sites

Voi l-ati vazut pe Chris Angel? Omul ala e fenomenal, magic or no magic, hat down to him :)

 

Excelent omul! Am vazut o faza cum o despicat o femeie in doua..... fara perdele sau alte mizerii.... i was like... :):(;):)

 

dar sincer faza cu levitatul 30 de cm deasupra solului e fenomenala...si cum am mai spus nu folosea nicio franghie chestii...i saw it with my own eye ...

 

chiar nu e cine stie ce... mai ales cum o face Blaine... se vede clar cum schimba cadrul.. si mai sunt si faze de genu ca cica 2 cameramani filmeaza din unghiuri aproape opuse si totusi nu apare nici un cameraman in nici un cadru... cum se explica asta? filmari ulterioare, deci nu e totul live, in fata spectatorilor de pe strada, asa cum pretinde el B)

Link to comment
Share on other sites

pana acum eu am incercat doar chestii cu carti si cu monede :) am incercat si cu levitatii dar nu prea ma pasioneaza...aaa si cu sponge balls am incercat :) si sunt misto so people better try this s..t it's amazing :)

faza cu moneda/inelul si cartea eu ti-o pot demonstra stiintific, dar nu pe forum ca e prea mult de scris. e o vrajeala la care copchilitele pun botu

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest u_morphine

Mi se pare mie sau unele persoane de pe acest forum nu reuºesc sã facã diferența dintre magie ºi iluzionism? Din dorința de a evita confuziile de "categorie", vã recomand o carte de magie: De vinculis in genere (Despre legãturi în general), a lui Giordano Bruno. În principiu, magia este o ºtiințã a imaginarului, o metodã de manipulare ºi de control a individului ºi a maselor bazatã pe cunoaºterea profundã a sentimentelor umane ºi a pulsiunilor erotice individuale ºi colective...Am putea spune cã ºtiințele psihologice ºi sociale de astãzi derivã direct din magie...

Link to comment
Share on other sites

Guest darkenergy

ma ocup de magie de ceva timp...

ma preocupa magia alba :)

Dar, daca vrei sa duci o vraja pana la capat intai incearca sa meditezi, sa te concentrezi mult ...... in asta consta toata magia ....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.