www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Care Se Ocupa De Magie


Nosferatu
 Share

Recommended Posts

Guest Chiperion

@darkenergy: Adeca matale esti mai pr'etin cu nenea Honorius decat cu nenea Blaine, de exemplu?

Link to comment
Share on other sites

Imi plac si mie unele "smecherii", dar nu chestii legate de magie, vrajitorie, "multa concentratie"...

Cei care se ocupa cu asemenea lucruri (nu vreau sa jignesc pe nimeni...) nu vor avea un destin din cele mai bune.

"Afarã sunt câinii, vrãjitorii, curvarii, ucigaºii, închinãtorii la idoli, ºi oricine iubeºte minciuna ºi trãieºte în minciunã!" (Apocalipsa 22:15)

Edited by Ghita B
Link to comment
Share on other sites

Guest Vermilion

:)-->

QUOTE(Ghita B @ Jun 21 2007, 01:45 PM) 159279[/snapback]
Imi plac si mie unele "smecherii", dar nu chestii legate de magie, vrajitorie, "multa concentratie"...

Cei care se ocupa cu asemenea lucruri (nu vreau sa jignesc pe nimeni...) nu vor avea un destin din cele mai bune.

"Afarã sunt câinii, vrãjitorii, curvarii, ucigaºii, închinãtorii la idoli, ºi oricine iubeºte minciuna ºi trãieºte în minciunã!" (Apocalipsa 22:15)

 

Ghita ma sperii sincer.

 

Oricum, eu zic sa ne oprim inainte sa o ia lucrurile la vale. Nu de alta, tu poate nu ai vrut sa jignesti, dar ai facut-o.

Probabil ca tu te simti bine in biserica cand popa iti zice ca esti un pacatos care nu are decat dreptul sa ceara iertare si sa se miluiasca, dar poate ca altii nu prea au chef de gargara asta. Nu mi se pare normal sa spui altora (ma rog sa insinuezi mai degraba) ca o sa ajunga in iad. Vezi barna din ochiul tau mai intai.

A, si n-am vrut sa jignesc pe nimeni (sic!).

Link to comment
Share on other sites

:)-->

QUOTE(Ghita B @ Jun 21 2007, 01:45 PM) 159279[/snapback]
Imi plac si mie unele "smecherii", dar nu chestii legate de magie, vrajitorie, "multa concentratie"...

Cei care se ocupa cu asemenea lucruri (nu vreau sa jignesc pe nimeni...) nu vor avea un destin din cele mai bune.

"Afarã sunt câinii, vrãjitorii, curvarii, ucigaºii, închinãtorii la idoli, ºi oricine iubeºte minciuna ºi trãieºte în minciunã!" (Apocalipsa 22:15)

 

Iti inteleg ingrijorarea, insa noi aici vorbim despre ilusionism, nu despre magie. Ilusionismul nu are nici o (sau nicio? cu nu mai stiu cum se scrie dupa noul dictionar, in fine....) legatura cu magia. E vorba de niste trucuri banale prin care tu il "prostesti" (scuzati termenul, dar cam asa e) pe spectator si il faci sa creada cea ce tu vrei. Ii areti doar ceea ce tu vrei sa ii areti si il lasi sa vada doar cat este necesar. Prin asta el va crede ca tu ai facut cine stie ce "magie" cand defapt ai facut doar o chestie banala. Pana si David Blaine nu e asa cu stea in frunte pe cum se crede. Daca te uiti atent la trucurile lui, poti observa clar cum se fac sau la altele observi taieri de montaj si unghiuri de camera care nu se potrivesc si etc. etc. Te asigur ca ilusionismul e total inofensiv, kiar si eu il practic :).

Magia adevarata... in schimb e cu totul altceva... cu ocultismul si cu voodoo si cu astea nu-i de jucat, pe bune... lucrurile astea is la fel de reale pe cat sunt si periculoase.

Link to comment
Share on other sites

:o-->

QUOTE(Ghita B @ Jun 21 2007, 01:45 PM) 159279[/snapback]
Imi plac si mie unele "smecherii", dar nu chestii legate de magie, vrajitorie, "multa concentratie"...

Cei care se ocupa cu asemenea lucruri (nu vreau sa jignesc pe nimeni...) nu vor avea un destin din cele mai bune.

"Afarã sunt câinii, vrãjitorii, curvarii, ucigaºii, închinãtorii la idoli, ºi oricine iubeºte minciuna ºi trãieºte în minciunã!" (Apocalipsa 22:15)

 

LOLOLOLOLOLOLOLOLOL B):):):(:);)

 

sory da chiar nu am putut sa ma abtin ;))

Link to comment
Share on other sites

da ce bai, ati uitat ca tot crestini ortodoxi sunteti?

sau daca sunteti roacheri nu mai trebuie sa credeti in Dumnezeu...trendul, ce sa-i faci

 

n`am crezut niciodata in D-zeu (am folosit "D" ca sa nu atac pe nimeni)... de mic nu m fost crescut "in spiritul crestin". bunicu` meu e ateu convins.. si de mic auzidu`l s`a prins scama si de mine... :)

 

asa ca te rog frumos.. nu`mi spune mie de trenduri .. merci

Link to comment
Share on other sites

Guest Steven

Foarte sigur!

Crestin ortodox.

Crestini ortodocsi.

:)

 

 

P.S.Nu stiu din ce motiv nu-mi merg diacriticele, insa mai pe intelesul navigatorilor pe internet, la ortodocsi, s e sh(in cazul in care nu si-a dat seama cineva).

Edited by Steven
Link to comment
Share on other sites

Guest louis

bunica-mea se ocupa de magie...stie descantece,blesteme,incantatii...daca vrei sa iei legatura cu ea spune-mi...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.