www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Idei De Decorat Chitara


Guest Distorsed
 Share

Recommended Posts

Pai depinde la ce fel de chitara te referi. La una electrica poti sa faci o multime de chestii... la cea acustica mai putine, parerea mea :)

Link to comment
Share on other sites

Uite cateva idei:

1. Pentru un look original, ati putea folosi doar doua culori, cel mai bine negru si alb.Ati putea ruga un prieten talentat la desen sa va deseneze ceva frumos, orice vreti voi (o floare, un caine, yo stiu ,ce vreti voi :))

2.Daca vreti sa folositi abtibilde, eu nu le-as recomanda pt simplul fapt ca nu sunt originale :)), dar daca va hotarati sa folositi, folositi-le cu cap :)

3.Puteti face si un desen interesant pe grif, pe partea cu corzile.

 

Cam atat, daca vreti mai mult...tell me :(

Link to comment
Share on other sites

Guest Distorsed

merci pt advice...tipu are un ibanez...nush exact de care...si chiar ar vrea un Iron Cross pe el. Pot face rost de un fel de abtibilduri plasticate, ceva de genu celofanului, care nu raman permanent ( cazul celor de hartie care chiar nu le sufar ) . Nu cred ca ar vrea ceva permanent, efectiv ceva home made, da' simplu si calumea. Daca aveti alte idei de materiale de genu asta, stiu eu mai sclipitoare sau mai practice, sau efectiv alte idei de ornamente, nu va rezumati numai la stickere si desene

 

foma clasica de ibanez...nimic special

Link to comment
Share on other sites

Am eu o idee. Faceti un model din hartie (cred ca stiti sa taiati cu foarfeca) apoi cu un spray cu sclipici sau metalizat cum vreti voi, faceti modelul pe chitara. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Distorsed

era o chestie uber generala...adica ceva chestii minore care sa aduca in plus ceva...oricum nu de chitara mea e vorba, si oricum nu cred ca s-ar gandi (tipu) la ceva chestii costisitoare, spray-uri sau that kind of crap,

Link to comment
Share on other sites

@Distorsed, daca baiatul are talent, isi poate face singur un model frumos (pe foaie sau pe calc) si merge frumos cu el intr-un loc unde se fac imprimeuri pe tricouri, cani personalizate (de-alea cu pozele noastre pe ele), autocolante plasticate, si alte chestii de genul asta. isi comanda un autocolant plasticat, si gata :) un model frumos, desenat de el. dar daca nu are talent, poate ruga pe cineva care se pricepe, sa ii faca ceva fain

 

:)

eu voi face asta in curand

Link to comment
Share on other sites

Designul si manopera sunt realizate chiar de catre proprietar: Jimi Hendrix. Chitara a fost folosita la Monterey Pop Festival. Initial rosie, JH a acoperit o mare portiune cu alb si a pictat peste. :)

 

hendrixatmonterey.gif

 

 

Apoi i-a dat foc. :)

 

HENDRIXBURN.gif

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.