www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bancuri


Guest _ManiA_
 Share

Recommended Posts

Pe un drum de tara, o masina in care se aflau niste politicieni se izbeste de un copac si accidentu-i gata.
Aflat in trecere, un taran cu frica lui Dumnezeu ii aduna, ii ingroapa pe loc si isi vede mai departe de treaba.
Dupa un timp, se observa lipsa politicienilor. Ancheta, reconstituire, interogatorii etc.
Anchetatorul il intreaba pe taran:
-Cand ai sosit la locul accidentului mai era vreunul in viata?
-Unii dintre ei ziceau ca sunt, dar poti sa-i crezi pe astia?!

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Doi vanatori erau undeva, intr-o padure. La un moment dat, unul dintre ei se prabuseste la pamant, fara suflare, cu ochii dati peste cap. Celalalt scoate repede celularul si suna la Salvare.

- Prietenul meu a murit. Ce sa fac?, striga el in receptor.

Operatorul raspunde: - Mai intai, calmati-va si eu o sa va ajut. Acum sa ne asiguram ca este intr-adevar mort. Se lasa tacerea, apoi se aude zgomotul unei impuscaturi.

Tipul pune mana pe telefon si zice:- OK si acum ce facem?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

O femeie ajunge la magazinul din cartier, cu 10 minute inainte sa se inchida. 
- Buna seara, aveti gaini?
Vanzatorul plictisit si obosit, scoate singura gaina din lada frigorifica. O pune pe cantar:
- 1.120 kg. Ramane? 
- Alta mai mare nu aveti?
Asta nervos baga gaina in lada si, neavand alta, tot punga aia o scoate. O aseaza pe cantar si tine si degetul apasat:
- 1.650 kg. 
- Perfect, le vreau pe amandoua!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

PERLE DE LA BAC:

 

1. O știu pe Nichita, nu știam că o cheamă și Stănescu... Probabil între două cafteli mai scrie și poezii.
2. Eminescu a fost poet doar cât a trăit. În rest nu știu ce meserie avea.
3. Dacă Arghezi scria o poezie, Ion Barbu scria alta diferită, ca să nu-i confunde lumea.
4. Poeții nici ei nu stiau ce scriu, de aceea suntem întrebați mereu ”Ce a vrut sa zică autorul ?”
5. Poezia patriotică este cea în care ne arătăm dragostea de țară și ura față de dușmani. De aceea maneaua este poezie patriotică.
6. Ștefan Augutin Doi Nași a scris ”Mistrețul cu dinți de argint” în care la sfârșit el moare , dar porcu scapă.
7. Baltagul e un fel de topor cu care babele își căutau soții prin padure .
8. Tudor Arghezi și-a luat numele de la râul Argeș, deci este un poet acvatic. În schimb, Ion Dunăreanu este poet Fluvial.
9. În Luceafărul poetul arată cât de proastă e femeia care refuză un super gagiu nemuritor și rece pentru un ospătar muritor și cald.
10. După titlu, poezia ”Zdreanță” pare să fie despre o c..., dar stiu precis ca este un câine care punea botul la ouă.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

- Vă rog să mă ajutaţi, domnule doctor, îi spune o nimfomană sexologului. Ce să mă mai fac? Niciodatã nu-mi ajunge sexul, întotdeauna vreau mai mult...
- Bine, am să văd ce pot să fac, spune medicul, dar să ştiti că sînt un medic scump. O oră vă costă cincizeci de mii!
- Şi cît costă o noapte?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

În fiecare dimineaţă o blondă venea la cafenea, comanda un croissant cu cafea şi frunzărea ziarele. Într-o dimineaţă ea n-a mai apărut. La fel s-a întâmplat şi în dimineaţa următoare. Văzând că blonda n-a apărut două zile la rând, proprietarul cafenelei a început să se îngrijoreze, că s-a întâmplat ceva rău cu ea. În cea de-a patra zi, proprietarul a văzut-o traversând strada şi intrând în cafeneaua vizavi de barul său. El a dat fugă la ea şi, jignit de moarte, a oprit-o şi i-a spus cu o voce furioasă:

– Ştii că am fost foarte îngrijorat pentru tine!? Mi-era teamă că ţi s-a întâmplat ceva rău iar acum se pare că mă înşeli cu cel mai mare concurent.

Ea, surprinsă, îl priveşte şi-i zice:

– Eu nu te înşel, ţi-am rămas credincioasă, doar ca am avut unele probleme dentare de rezolvat iar medicul stomatolog m-a sfătuit ca timp de câteva zile să mănânc pe partea cealaltă.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Merge Bula la doctor rusinat:

- Domnule doctor, stiti…eu sunt homosexual.

- Vai de mine..,si eu nici macar nu m-am pieptanat!

 

 

 

 

Bula intra in bordel si ii zice fetei:

- Iti dau 2000 euro daca accepti s-o facem cum vreau eu.

- Ok, da-mi banii!

- Poftim, dar vezi ca eu sunt si sadic!

- Si cum se manifesta sadismul tau?

- Simplu. Intai te bat, dupa aia te f*t, dupa care iar te bat; te f*t din nou si tot asa..

- Vai de mine…Pana cand?

- Pana cand imi dai banii inapoi!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Intr-o zi, la benzinarie opreste o blonda, face cateva cumparaturi si apoi se intoarce la masina. Cand ajunge - surpriza: usile erau incuiate, iar cheile in contact.

Se intoarce blonda la vanzator si ii spune:

- Va rog sa ma ajutati, sunt asa blonda, am uitat cheile in contact si masina s-a incuiat.

- Nu aveti nici un geam deschis?

- Ba da.

- Luati atunci sarma asta si trageti siguranta cu ea.

Pleaca blonda spre masina si dupa un timp apare un coleg al vanzatorului:

- Sa iti zic ceva: afara e o blonda....

- Stiu ma!

- Stai sa-ti zic: afara, la masina, e o blonda care se chinuie sa deschida usa cu o sarma si in masina e alta blonda care ii zice: "mai la stanga, mai la dreapta!"

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bula, angajatul unei societati de carat si mutat mobilier, apreciat de catre toti sefii si colegii lui, este trimis la o doamna pentru a-i muta pianul.

I se atrage atentia asupra comportamentului sau, deoarece doamna este sotia unui individ suspus.

Bula se intoarce suparat si, in plus, cu o vanataie la ochi.

- Ce-ai facut, nenorocitule?!

- Sefu', nimic rau. Am sunat la usa, am zis saru' mana si pentru ce am venit. Ea m-a masurat din cap pana in picioare si, neincrezatoare, mi-a zis sa-i arat bicepsu'. Si-aici, cred ca am gresit eu...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Asta noapte, in bar, stateau doua gemene superbe...Ce mai, iti cadeau ochii-n gura, cand le vedeai! Asa ca, m-am dus la ele si le-am zis, naucit:

- Domnisoarelor, n-ati vrea sa mergem impreuna la mine acasa si sa facem "un menage a trois"?...Ce ziceti?

- Esti cam beat, nu-i asa? ma intrebara ele.

- Nuuu...Ce va faceti sa credeti asta? m-am balbait eu.

- Din cate observ eu, sunt singura! mi-a raspuns ea, razand.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cea mai tare replica data intr-o farmacie (citat din Mihai Bobonete).
Intri in farmacie, iti vine randul, oameni multi in spatele tau. Pe tine te-a trimis nevasta sa ii iei tampoane. Aproape ca ii soptesti farmacistei:
- Vreau si eu 2 tampoane.
Asta, parca vrand sa te faca de panarama, te intreaba in gura mare:
- Ati spus tampoane?
- Da.
- De care?!!?
Si iata si replica:
- De pi.da

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

O familie cu 2 copii a auzit ca se dau 2000 lei pentru familiile cu 3 copii.

Barbatul zice:

- Nevasta, eu ma duc, ca mai am un copil in sat cu alta, il iau si il trec pe numele nostru si asa avem 3 copii.

Se duce barbatul, ia copilul, il trece pe numele lui, dar cand ajunge acasa, ramane uimit ca ceilalti 2 copii disparusera.

- Nevasta, da' unde-s ceilalti 2 copii?

- Pai, au venit tatii lor si i-au luat, sa-i treaca pe numele lor!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Bula ii spune lui taica-su: 

- Tata, da-mi 100 lei, sa ma duc la femei.
Taica-su:

- Ia 100 si du-te.
Pleaca Bula fericit si pe scarile blocului se intilneste cu vecina Maria, care-l intreaba:

- Unde te duci asa bucuros, Bula?
Bula:

- Mi-a dat tata 100 lei, sa ma duc la femei.
Maria:

- Bula, da suta incoace si vino cu mine.
Pleaca Bula cu vecina Maria si se duc la ea in apartament. Maria se dezbraca si se intinde pe pat.
Maria:

- Bula, dezbraca-te.
Bula se dezbraca.
Maria:

- Bula, urca-te pe mine.
Bula se urca.
- Bula, bag-o.
Bula o baga.
- Bula scoate-o.
Bula o scoate.
- Bula bag-o.
Bula o baga.
- Bula scoate-o.
Bula o scoate.
Dupa ce chestia se repeta de citeva ori, Bula se ridica suparat si-i spune vecinei Maria:
- Tanti, da suta incoace, ca vad ca esti nehotarita.

Edited by StratMan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bula ajunge la zdup si seful parnaiasilor il ia in primire:

- Bula, uite cum sta treaba pe la noi: Suntem impartiti in doua tabere: o parte “barbati” ,

o parte “femei” si ne inversam in fiecare saptamana.

Pentru ca esti nou pe aici, te las sa hotarasti ce o sa fii in prima saptamana.

Gandindu-se ca o sa fie mai linistit macar o saptamana, Bula zice:

- As vrea sa fiu barbat saptamana asta. Seful zice:

- Atentie toata lumea! Eu cu Bula am hotarat ca saptamana asta barbatii s#g p##a la femei !

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Duminica dimineata suna telefonul la medicul veterinar. 
O doamna doreste sa stie cum sa dea jos cainele de pe 
cateaua ei. Medicul ii recomanda:
− Loviti-i cu un bat!
Imediat dupa aceea suna din nou telefonul. Nu a ajutat 
la nimic metoda recomandata. Atunci veterinarul:
− Turnati o galeata de apa rece peste cele doua animale!
Dupa alte 10 minute iarasi suna telefonul:
− Nici cu apa nu am obtinut vre-un rezultat. Ce sa mai fac?
Doctorul putin iritat:
− Spuneti-i cainelui ca e cautat la telefon!
− Credeti ca asta ajuta?
− Doamna, cu siguranta, la mine a functionat de trei ori in ultima jumatate de ora!...

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

* Dialog într-un troleibuz:
– Domnule, n-aveți din întâmplare un bilet perforat?
– Nu, din păcate n-am.
– Dar, vă rog mult, mai căutați prin buzunare! Poate veți găsi, totuși, un tichet perforat…
– N-am! Doar v-am spus, domnule, că n-am! Ce, sunteți atât de sărac încât nu vă puteți plăti călătoria?
– Nu despre asta-i vorba, eu sunt controlorul…

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Un tip insurat se duce sa se spovedeasca. Preotul il intreaba:

- Ce pacate ai comis, fiule?

- Pai, m-am frecat de alta femeie! Nu am facut sex, dar ne-am atins corpurile!

- Ori ca ai atins-o, ori ca ai bagat-o, e acelasi lucru! Spui de 10 ori "Tatal Nostru" si lasi 100 de euro in cutia milei!

Spune omul rugaciunile si da sa iasa din biserica.

- Hei, nu ai pus banii in cutie!

- Da, dar i-am atins de cutie! Ori ca am atins, ori ca am bagat e acelasi lucru!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.