www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

A cui e chitara?


Guest BigMac
 Share

Recommended Posts

O.K. ... trebuia sa-mi spuneti ca nu acceptati decat chitaristi de rock ... :) Sa-nteleg ca ai deja ceva pregatit? ...

Tipul din poza este unul din preferatii mei pe felia jazz-ului, Pat Metheny, un tip cu multa imaginatie si mult feeling. Stiu ca nu este aici locul, dar am sa recomand si cateva discuri ceva mai vechi ale lui dar foarte reusite.

"We live here", Letter from home", "Secret story", "I can see your house from here" ... are o discografie foarte bogata si atinge stiluri diferite ale jazz-ului, a creat pot spune chiar un stil nou de improvizatie si o atmosfera mai speciala, personala, in cantecele lui. bafta si succes la joc ...

post-241-1127662053_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eu stiu... e un nene batran, cu burta, tzatze de baba, o chitara care a ramas de la nepotul lui de cand canta intr-o trupa de black, un tricou spalat de mai multe ori si cu strungareatza :)

LOOOL ...

..................................

DA Dicu ai ghicit ... este randul tau .... baga! ... (sacuze ca postez greu dar imi merge ca naiba netul)

post-241-1127674750_thumb.jpg

post-241-1127674924_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.