www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Posturi pinned


Blackthorn
 Share

Recommended Posts

Am si eu o curiozitate, pe ce criterii se fac anumite posturi "pinned" la Mica Publicitate? Am vazut posturi gen Peavey Piranha pinned si posturi Fender Stratocaster John Cruz Master Built nelipite? Acum intrebarea este de ce un head Peavey Piranha e mai cu mot decat un Master Built si de ce ar trebui sa apara mereu intre primele anunturi? De aici si intrebarea, pe ce criterii sunt lipite in capul listei unele anunturi? Exemple mai sunt si pe la pedale, dar acestea mi s-au parut extreme.

Edited by Blackthorn
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Problema nu era de nevoie, era de logica din spate. Mi se pare absurd ca daca un membru VIP sau administrator vinde rame de doze de exemplu sa fie anunt lipit, iar daca cineva vinde un Master Built sa nu fie. Eu nu am nici o pretentie de acest fel, dar un John Cruz nu vezi chiar pe toate drumurile, sunt chitari destul de rare si afara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu era vorba de mine aici, ci de niste scule care chiar merita atentia, chiar si cu nepotismele romanesti. Pe mine m-a frapat discrepanta intre niste produse de duzina, absolut normale si un John Cruz. Nu am nimic cu nimeni ca isi lipeste anunturile, dar daca o face sa faca si cu ce chiar merita un pin. Au fost cateva scule de acest gen care au trecut "neobservate",  John Cruz-ul lui ametist fiind cel mai bun exemplu pe care il pot da. Eu nu am probleme de genul asta, oricum majoritatea echipamentelor pe care le vand se dau pe grupurile de facebook mai repede decat aici, pur si simplu pentru ca au expunere mai mare acolo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nu aia mi se pare deranjant, dar pe bune, sunt lipite de exemplu un topic cu pedale absolut banale ale userului crv. De aia nu inteleg ratiunea. Si ca sa o pot spune si altfel, faptul ca esti moderator vine mai degraba cu obligatii decat cu privilegii. Nu am nimic cu nici un moderator, pe multi dintre ei ii si cunosc, nu am facut referire la cineva anume, ci doar la discrepanta dintre felul in care sunt judecate anumite posturi. In acelasi spirit pot spune ca o chitara similara cu cea de care am vorbit mai sus este lipita, cealalta nu. Pe Adrian, celalalt posesor de John Cruz il cunosc personal si nu este nici VIP, nici prieten cu mai stiu eu cine. De un post pin beneficiez si eu, deci nu acuz pe nimeni de nimic, dar eram doar curios pe ce criterii se pun pin-urile. Poate ne explica un moderator care este regulamentul, ca sa nu ne mai dam noi cu presupusul.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BogdanLiviu said:

Sunt postările celor se cunosc cu moderatorii sau chiar ale moderatorilor. Tovarăși, cumetrii, din ăștia. Muritorii ca noi nu au șanse să-și vadă vreodată postul acolo. Cine împarte își face și parte, e ca-n politica românească.

esti cumva flat earther?

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt posturi care mie mi s-au parunt interesante. Punct.

Dar incepand de azi, am creat un blacklist cu useri care nu vor fi nici o data pinned. Toti care au mentionat sau sugerat spaga, cunostiinte sau alte smecherii sunt acum pe aceasta lista :)

Multumesc voluntarilor care s-au hotarat sa o inceapa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, vektor said:

Sunt posturi care mie mi s-au parunt interesante. Punct.

Dar incepand de azi, am creat un blacklist cu useri care nu vor fi nici o data pinned. Toti care au mentionat sau sugerat spaga, cunostiinte sau alte smecherii sunt acum pe aceasta lista :)

Multumesc voluntarilor care s-au hotarat sa o inceapa.

Oh, dar mie mi se pare chiar  jignitor felul in care ne vorbesti, domnule Victor, adica user vektor - Power Moderator. Cum am scris si mai sus, eu am crezut ca aceste pin-uri se obtin printr-un contract cu proprietarul site-ului RGC in care platesti in functie de serviciul pe care-l doresti, suplimentar fata de metodele obisnuite pe care le are la indemina orice utilizator. Or acum aflu ca ele sint alese arbitrar in functie de anumite stari si preferinte din judecata proprie sau a bunului plac al unora de pe acest forum.
In plus, fraza in care ne ameninti cu lista neagra e deja urîta rau. Daca acest forum are un director general, un manager, l-am ruga sa intervina si sa judece lucrurile echilibrat, fara sa ne-o taie scurt gen "Ce vreti, ba', asa vreau eu, va pun pe lista neagra"! mie asa mi-a sunat.
Tonul dumitale, dle vektor, e urît, vad ca si Feedback-ul dvs are suspect de multe puncte negative.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Feedback-ul meu este negativ de la un singur utilizator banat, pentru ca facea bisnita cu tutun aici. Click it si o sa vezi. [Si iar, ad hominem much ?]

Forumul are Admin. Cauta-l in lista de useri.

Faptul ca tu ai presupus ceva fara sa verifici sau sa intrebi ... how is that our fault ?

Link to comment
Share on other sites

Uau! Ce scandal, mai vreau!

Acum serios. Nu comentez vizavi de faptul ca moderatorii isi pun anunturile pinned, asta e alta discutie, in care nu ma bag.

Legat de celalalte posturi pinned, ale userilor de rand, cred ca e doar o neintelegere. Cum a scris si Vektor mai sus, nu stau moderatorii sa vada toate anunturile de la mica publicitate si sa dea pinn-uri. Dau atunci cand sunt semnalati, sau, daca, din intamplare, vad ceva ce ei considera ca merita. Cu alte cuvinte, cine crede ca are ceva de vanzare care merita sa fie pinned, sa dea report si sa nu mai astepte sa se sesizeze moderatorii.

Din cate stiu eu, anunturile pinned sunt cele cu scule rare/foarte scumpe etc. care, teoretic, se vand greu. Asa, iarasi, teoretic, le vede mai multa lume, iar sansele sa se vanda cresc.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, vektor said:

Sunt posturi care mie mi s-au parunt interesante. Punct.

Dar incepand de azi, am creat un blacklist cu useri care nu vor fi nici o data pinned. Toti care au mentionat sau sugerat spaga, cunostiinte sau alte smecherii sunt acum pe aceasta lista :)

Multumesc voluntarilor care s-au hotarat sa o inceapa.

Ai neamuri pe la Teleorman ?  #Rezist

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, vektor said:

Sunt posturi care mie mi s-au parunt interesante. Punct.

Dar incepand de azi, am creat un blacklist cu useri care nu vor fi nici o data pinned. Toti care au mentionat sau sugerat spaga, cunostiinte sau alte smecherii sunt acum pe aceasta lista :)

Multumesc voluntarilor care s-au hotarat sa o inceapa.

Eu ma simt pus pe lista asta.Lasand la o parte faptul ca am spus-o sub forma de gluma,mi se pare total deplasata aceasta forma de ``razbunare``.

Nu as fi apelat niciodata la aceasta forma de vanzare pt ca mi se pare ca sensul unui forum nu e acesta.

2 hours ago, Ponticus said:

 

 

Edited by Vince Windrider
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Vince Windrider said:

Toti avem neamuri pe undeva...Inclusiv in Madagascar

N-ai nimerit-o cu Madagascarul !  Fratii "Pisum sativum" au venit pe litoral ..  de la capitala .. sa invete arta marinariei (stiau de atunci unde vroiau sa ajunga !)

Din pacate pentru noi .. au amanat plecarea cu vreo 30 de ani ! :D

Link to comment
Share on other sites

Bine, dar tot nu sint lamurit cum e cu pin-urile astea. Se iau printr-un contract cu site-ul contra cost, se obtin la cerere, cum trebuie facuta cererea - caci vektor a afirmat ca in niciun caz nu se da pe prietenie, gasca, pile sau rudenie (cel mult am prins ca e o treaba de cum are cineva chef, si asta ar fi naspa).

Asadar sa ne explice cineva clar si frumos, pe intelesul tuturor cum se obtine pin la un anunt. La urma urmelor asta era si tema acestui topic.

Mersi.

Edited by whisky
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.