www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Intrebare Provocatoare


s0rin
 Share

Recommended Posts

:)

 

Manowar - Hell On Wheels (Live) / acum 6 ani

 

Acum imi pare rau ca am cheltuit banii (taman) pe Manowar, gusturile se schimba si greselile raman facute ... :)

Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar provocatoare.

 

Stau si ma gandesc daca am dat vreodata bani pe un CD original (adica cu label copyright si tot dichisul)

Ultimele CD cumparate au fost acum 6-7 ani dar erau fakes facute in Bulgaria (sau Rusia, sau China) probabil.

 

Daca ar fi dupa piata romaneasca, muzica buna ar muri de inaninitie (ceea ce se si intampla de altfel cu muzica autohtona)...

Prin 2003 am vazut o statistica - Discurile produse si vandute (legal) de Csoti Iotina si Adi Picolul Munine egalau (ca numar de unitati) tot ce s-a scos (produs) in restul muzicii romanesti (populara, clasica, usoara, pop, rock, etc...) in aceeasi perioada de timp.

 

(Scuzati ortografia amestecata dar nu vreau sa mai indexeze google si pagina asta apropo de respectivii)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

:).. hmmm ce intrebare grea...

 

1996 - Michael Jackson - History.. dublu album.. dar cred ca era facatura de la taraba.. nu mai tin minte..

Link to comment
Share on other sites

La mine cam asa a fost in ultimul an:

 

- dublul album RHCP (l-am primit cadou de la sotie, inca nu l-am desfacut pt. ca am apucat sa aud mai multe piese si nu simt nevoia :) )

- Gica Petrescu (chiar canta bine)

- Proconsul - "Balade. Pentru Tine", l-am ascultat pe lungul drum al CFR la intoarcerea de la Vatra Dornei

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.