www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 62 - Votare Si Comentarii


Cosu
 Share

Duel 62 - Votare si comentarii  

46 members have voted

  1. 1. Duel 62 - Votare si comentarii

    • ntt
      0
    • Gabytz
      6
    • claxonn
      2
    • twister
      2
    • obogz
      0
    • Seru
      2
    • liviusorescu
      17
    • karpi
      2
    • Hix
      1
    • Monyo
      3
    • Musaro Adriano
      4
    • MetalX
      7


Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pt. prima oara ma bag si eu sa comentez, sper sa nu supar pe nimeni ca imi "permit" sa critic putin.(pe anumite persoane nu ma deranjeaza daca le supar totusi ;))

 

 

NTT - mi-a placut. Dar parca puteai sa mai variezi putin ...dar tu macar ai tema, spre deosebire de altii.. Devine extrem de repetitiva la un moment dat.

Gabytz - Incepe cu co*. Insa mie nu mi-a ramas in cap. Tema se pierde, pe langa riff-ul ala restul e cam umplutura, nu prea are legatura. Tehnica mi-a placut though, it's pretty flashy :-> . Si tonul e nice.

Claxonn - Cam neclara. Nu stiu ce sa mai zic altceva. Poate mergea un ton care sa iasa mai bine din mix. De asemenea n-am vazut nici o tema...

Twister - Tarararararararara :)). Cateva bend-uri sunt cam aiurea. Si try to slow down :). Nici o tema din ce vad eu just messing around :(.

Obogz - Imi pare rau mate ai gresit tonalitatea :ok:. Better luck nextime :yay:, ai mai multa grija.

Seru - Ok incepi bine ( seamana cu inceputul meu :) ). Tema unde e? La un moment ajungi si tu la TARARARARARARARRRA asa fara nici un sens aiurea. Ce-mi transmite ? Ca erai nervos pe chitara ?!

Liviu - WEEEEEEEEEEEEEE wahaahhaahwhwahwahawhhwhawawhwhwahwhhwahwahwhahwhahwhahwhawhawhahwhahwahwhawhawhahwahwhahwhaaahawhwhahwha - asta am inteles din piesa. You can play so fast that our minds will blow up ....you are amazing, you are our new GOD and I don't know if you're fat or not though. Mi-a placut foarte mult cum au sarit toti sa te laude pe topicul cu inscrieri, misto fairplay. Deci ce nu mi-a placut ? N-ai tema, freci chitara...pardon CLAPA asa just messing around.

Karpi - No comment, mi-a placut dar totusi se vede ca nu ti-a placut track-ul( cui i-a placut ? ). Se putea mai bine B). ( No offense ). Aa da parca ti-au iesit mai bine de data asta chitarile suprapuse.

Monyo - Again , no tema. Mi-a placut sound-ul though mai "exotic". Noap that wasn't cool ;)). LALALLALLALALLALALLLALALLALALALAALA ;)).

Musaro Adriano - Cred ca mi-a placut cel mai mult. Riff beton !! :o Unde ai fost fast a sunat bine si nu doar lallalaa. NICE !

MetalX - Incepe ok dar dup-aia intra intr-un lalalala aiurea. Nu vad tema nici aici.

 

 

Acum astept sa-mi sariti in cap. A da si votul meu din pacate nu s-a dus la Adriano pt. ca am fost bou si m-am votat singur. ( daca altcineva nu ma voteaza :drunk:) ).

 

Aa da si un mesaj am si eu : Vreau sa-i multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat talent si degete, altfel n-as fi ajuns atat de bun si atat de tare, si btw ...off the records eu l-am invatat pe Dumnezeu sa cante asa ca hai flit BAAA!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Sper ca va prindeti ca ultima chestie e la baza....

Edited by Hix
Link to comment
Share on other sites

hmm veteranii nu m-au impresionat in mod special asa ca am avut de ales intre doua

Seru si MetalX, m-am decis la Seru, a fost frumos, mai mult n-are sens sa zic.

 

Multumesc Marduk pt. vot si pt. comentariul incurajator! :)

 

Seru - Ok incepi bine ( seamana cu inceputul meu :( ). Tema unde e? La un moment ajungi si tu la TARARARARARARARRRA asa fara nici un sens aiurea. Ce-mi transmite ? Ca erai nervos pe chitara ?!

 

Tema... Habar n-am. A... "TARARARARARARARRRA" era tema de fapt :) .

Nervozitatea e corect sesizata :) . Obiectul nu a fost insa chitara ci mana dreapta... care tre' sa o recuperez dupa o fractura urata cu care m-am ales in timpul sarbatorilor de iarna... B)

Link to comment
Share on other sites

Gabytz - Incepe cu co*. Insa mie nu mi-a ramas in cap. Tema se pierde, pe langa riff-ul ala restul e cam umplutura, nu prea are legatura. Tehnica mi-a placut though, it's pretty flashy :-> . Si tonul e nice.

 

Seru - Ok incepi bine ( seamana cu inceputul meu :) ). Tema unde e? La un moment ajungi si tu la TARARARARARARARRRA asa fara nici un sens aiurea. Ce-mi transmite ? Ca erai nervos pe chitara ?!

 

MetalX - Incepe ok dar dup-aia intra intr-un lalalala aiurea. Nu vad tema nici aici.

 

Acum astept sa-mi sariti in cap. A da si votul meu din pacate nu s-a dus la Adriano pt. ca am fost bou si m-am votat singur. ( daca altcineva nu ma voteaza :)) ).

 

unu.. gabytz.. mi-a placut si mie vigoarea lui aproape de malmsteen la inceput.. am zis wowwww.. pe asta il votez.. insa multe din notele pe care le lua erau destul de confuze

 

 

in ceea ce ii priveste pe ceilalti doi tipi.. frate.. mai ai de invatat muzica pana sa te pronunti la adresa lor :(.. muuuuuuuulta muzica... foaaaarte multa muzica daca faci remarci de-stea! asa ca sfatul meu pentru tine .. mai asculta si alte genuri :)

 

 

scuze de al doilea reply asa insa nu m-am putut abtine cand am auzit ce a zis de cei doi tipi!

Edited by rebiga mihai
Link to comment
Share on other sites

CITAT : "Cred ca prima data in istoria duelului "chitaristilor" va castiga un clapar!!!

Imi plac oamenii cu fantezie.

 

Data viitoare sa pui accentul pe cuvantul compozitie, acum ne-ai convins ca din punct de vedere tehnic esti foarte bun!!!

 

Bravoooo!!!!

Bine ai venit!!!"

 

Liviu te-am votat si stii tu de ce... banuiesc ca stii si motivele pt care nu te-as fi votat, dc nu te citez si pe tine ca sa-ti aduci aminte :)

 

 

Monyo - Again , no tema. Mi-a placut sound-ul though mai "exotic". Noap that wasn't cool :)). LALALLALLALALLALALLLALALLALALALAALA :)).

 

Aa da si un mesaj am si eu : Vreau sa-i multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat talent si degete, altfel n-as fi ajuns atat de bun si atat de tare, si btw ...off the records eu l-am invatat pe Dumnezeu sa cante asa ca hai flit BAAA!

- Sper ca va prindeti ca ultima chestie e la baza....

 

Hix ai avut o tema balcanica care era mai bine sa nu canti si sa canti LALALALALALA-uri ca mine de exemplu, temele astea imi irita urechea.

 

votat MetalX.. nu comentez.. pur si simplu a fost de departe cel mai bun..

iar pentru monyo sau cum te cheama... esti bun dar ti-as sugera sa mai incerci si cu alte instrumente cum ar fi de pilda mandolina ca parca aia ii mai potrivita...

PS: nice guitar tone :(

 

rebiga mihai - cea ce am facut e creativitate nu "nice guitar ton" sau tehnica buna, incerc intotdeauna sa nu fiu limitat de instrumentul ca gandire cel putin.

... si da porecla mea e Monyo.

 

PS: mai aruncati cateva critici aiurea si voi spune de acum incolo adevarul indiferent ca ma veti considera arogant... incep sa ma satur de prostii mai ales zilele astea cand lucrez de dimineata pana seara. B)

 

Spor la exersat!!!

 

Liviu tu pe cine ai vota????

Edited by Monyo
Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

offtopic

Cred ca d'aia n-o sa facem noi [romanii] nici o brinza - ca nu jucam dupa reguli si incercam sa avem un cistig imediat, din orice!!!

Sigur, ma refer la userul liviusorescu, care chiar cred/sper ca a gresit sectiunea de postare.

Departe de mine gindul ca daca un cap se ridica e bine sa-l dam jos. Capete tre'sa se ridice, caci altfel unde e progresul?

Draga Liviu, cred ca daca postai la sectiunea "inregistrarile noastre", eram mai fericit - iar daca taceai [apropo de faza cu Doamne-Doamne] filozof ramineai!

In rest, despre cintecul postat de tine - in afara de mult legato semiacrobatic si inrosirea benderului - nu mi-a atras atentia nimic. Pacat, cred ca puteai sa spui mai multe.

O alta critica negativa pe care ti-o aduc este ca nu prea auzi comele cum trebuie, sau nu minuiesti cum trebuie benderul.

_______________________

Si una pozitiva. Imi place cum ai abordat interpretarea - destul de chitaristic.

:)

Eu unul te astept si cu ceva cintece.

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest soldatu'

Io nu zic cine mi-a plãcut mai mult, cã nu mi se pare oke fațã de ceilalți gagii. Ideea principalã ar fi sã mai scriu un post ca sã poci sã votez ºi io.

 

Acum în mod serios, am ascultat vreo 10-11 dueluri ºi am remarcat un lucru fooooooarte interesant:

 

-în afarã de preluãrile ºi de "brodãrile" pe piese cunoscute sunt chitariºti care chiar au "scos" bucãți cel puțin interesante ºi plãcut gâdilãtoare la urechi

-în situația asta mã întreb de ce majoritatea formațiilor rock de la noi au versuri gen Candy ºi melodii gen "Cântarea României" dar bãgate pe metal?

 

ªi trag concluzia: ori nu se impune talentul, ori pe cei talentați îi doare în varii pãrți ale corpului de scos un "produs finit" ori e mai uºor sã scoți un solo miºto de chitarã dar ceva mai greu sã vii cu chestia completã: i.e. un cântec de la cap la coadã plus versuri.

Link to comment
Share on other sites

Guest liviusorescu

Okay, prima chestie, am specificat de la inceput ca nu am pretentia sa intru in duel tocmai pentru ca sunt clapar, ca am facut ce am facut just for fun.Daca altii m-au considerat ok, le multumesc de apreciere.Cred ca duelul a fost facut in primul rand pentru schimb de experienta si viziuni muzicale.Si nu cred ca mai trebuie sa explic diferenta dintre critica constructiva si cea distructiva.

 

Am vrut sa votez, respectiv pe Monyo, dar nush ce a fost in neregula, mi se spunea ca you can not vote in this poll.Asa ca in consecinta nu am putut vota.

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Pai...nu poti, pentru ca trebuie sa ai la activ inca douazeci de posturi; vezi la regulament. (Sunt si io unu' din aia 12...)

Link to comment
Share on other sites

Okay, prima chestie, am specificat de la inceput ca nu am pretentia sa intru in duel tocmai pentru ca sunt clapar, ca am facut ce am facut just for fun.Daca altii m-au considerat ok, le multumesc de apreciere.Cred ca duelul a fost facut in primul rand pentru schimb de experienta si viziuni muzicale.Si nu cred ca mai trebuie sa explic diferenta dintre critica constructiva si cea distructiva.

 

Am vrut sa votez, respectiv pe Monyo, dar nush ce a fost in neregula, mi se spunea ca you can not vote in this poll.Asa ca in consecinta nu am putut vota.

Frate liviusorescu, prima chestie (cum zici tu..): daca nu ai vrut sa intri in duel trebuia sa postezi (in cel mai bun caz, find vorba de un forum care se numeste GRC adica de chitaristi) la compositile nostre, si nu la DUELUL CHITARISTILOR (te zice cumva ceva numele al topicului??)

Al doila rand nu ai specificat din prima ta postare (unde ai introdus piesa facuta cu clapa)ca era vorba de CLAPA, ai confirmat dupa ca cateva membru au sublineat acest fapt (nu ca era greu sa ne dam seama..dar ce ai vrut sa demonstrezi?

Schimb de esperiente? BIEN SUR. sunt disponibil 100% aici ai dreptate, dar LA DUELUL CHITARISTILOR?

exista topice care vorbeste de armonie, teorie si etc.. (am vazut ca zici ca Dumnezeu te a dat talent si degete...) te astept cu talent acest sa ajuti persoane acolo care au nevoie de esplicati, sfaturi si sa schimbam esperiente, in rest nu vad ce legatura are (aici vorbim de mecanica instrumentelor..) o chitara cu o clapa...dar ma rog.

Nu in ultimu rand, ai probat sa bagi piesa la un duel de clapari? Sa vezi reactia de acolo.

ajung si la analizat piesa: sincer obiectiv vorbind este draguta cu un ton bun, dar nu esprim parere mea totala pentru ca la clape nu ma pricep, sunt un chitarist si ca toti chitaristi as vrea sa ascult un chitarist intrun forum de CHITARA FRATE!!!

Nu mai comentez nici piesele ce nu are rost acuma, salut numai toti prieteni chitaristi de la GRC si i trasmit RESPECTUL meu la CHITARISTI care au LUCRAT la acest DUEL (si la ceilalti) care se chinue sa ridice standardul chitaristic din tara. . Numai bine si respect. Adriano

Edited by Musaro Adriano
Link to comment
Share on other sites

Scusati am gresit tasta si am mai postat in gol. numai bine

ps.Liviu: esplicami si mie diferenta intre critica constructiva si cea destructiva te rog....nu de altceva dar de cum ai fost primit aici, adica foarte bine, chiar nu era cazul sa faci comentar acest arogant. LAREVEDERE!!

Edited by Musaro Adriano
Link to comment
Share on other sites

observatii

 

in general s-a cantat bine , toti participanti s-au straduit si au construit cate ceva

pe BT ,cu cateva demonstratii yehnice nu intodeaubna bine plasate la uni din participanti.

@ntt ...constructie frumoasa

 

@claxon ...FOARTE bine gandit , tema interesanta , putini canta asa dupe 1 an , foarte bine.!!!!

simt si bun gust !!! folosesti "putinele" resurse inteligent si bine dozate stii sa construiesti contrastele care ati dau varietate intr-un BT destul de monoton.

@twister ...constructie frumoasa , buna , nu prea se aude BT-ul , unele capete de fraza lasate la voia intamplari ies din peisaj , dar pe langa mici defecte in interpretare este Ok , atentie la timing si banduri

@gabitz ...frumos tema buna , accentul trebuia mai "greu " fara saltul acela .mai drept mai greu si suna mai bine , caci oricum la improvizatie poti sa sincopezi ici colo... frumos

 

@obgoz.. nu atat bendurile incorecte cat timingul este gresit, intinzi coarda ,nu in timing ,

si te intersectezi disonant cu BT-ul. Altfel ...keep on rockin' , nu te lasa esti pe calea cea buna...

 

@seru ...bine ,a-mi plac partile cu cele doua chitare , si soloul este ok , frumoase iinterventii, cu forma /structura trebuie sa mei lucrezi

 

@liviusorescu ...la orice ai cantat ...16 masuri erau destule ,,,incepe sa sune a tema de casa ,exercitii, nu are dinamica este linear si monoton .

 

@karpi..am incercat sa construiesc o piesa pe BT care nu are numai o singura parte

, am facut o versiune rearanjata dar am zis ca nu-i corect fata de ceilalti ca sa vin cu alta sructura.

 

@monyo ..constructie foarte reusita si interpretare foarte buna

 

@Hix , tema draguta ...atentie la pitch , si sa canti mai hotarat , cu accentele muzicale puse concret si corect.Bendul si atacul este nehotarat si te departezi de BT.Allltfelk constructie cu bun gust.Mai vibreaza si tu , vibrato-ul da personalitatea artistului , dinamica , nervul.nu-i orga unde apesi clapa,plus ca cu benduri si vibrato mai maschezi coarda dezacordata , si dai armonice sunetului

 

@Adriano ami place foarte mult , constructie buna cateva benduri au ramas usor sub ton , dar in rest

sina bine.

 

@MetalX inceput hotarat , taping frumos , chestia cu "bondarul" puteai s-o uiti mai ales ca dupa pierzi groove-ul , apoi readuci cu tapping , la cantat "normal" nu prea merge frazarea !!

 

 

@adriano ,@monyo si...un pic cam 50% si @MetalX au cantat !! , au avut dinamica au interpretat piesa ,nu doar, au insirat cele invatate /exersate .Nimeni nu are pretentii de capodopera la un jam realizat intr-o ora dar dinamica cantatului trebuie sa fie in artist indiferent de valoarea componistica sau muzicala a piesei.

 

 

Intotdeauna mare grija, sa nu se simta "exercitiul" sa nu sune a tema de casa , sa nu sune in stilul ....." aaaaaaa ...da ......iata si asta .....siiii...mai e si asta ..".si vin tot felul de lickuri ce ti le amintesti sau care vrei neaparat sa le introduci in piesa.

Fiecare fel de muzica are un stil o atmosfera , un mod , etc...soloul ,linia melodica , tema , trebuie sa se "culce" pe BT sa fie parte comuna ..

 

votul meu oscileaza intre @monyo si @adriano dar marge la @claxon pentru bunul gust si bunul aranjament in acesta lucrare "duelistica" .

 

@claxon ai o foarte mica distanta de parcurs ca sa faci ca si unele sunete , rifuri cantate sa sune profi, nu-i vorba de viteze ci de exectitate si sunet hotarat , foarte bine , chiar se putea in unele lucuri si mai aerisit ptr un contrast si mai mare ptr unele interventii /parti ce urmau.

Vad ca de alungul acestui an , ai stat ai ascultat ai comentat dar totodata ai si tras concluzii , foarte bine..

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

@seru ...bine ,a-mi plac partile cu cele doua chitare , si soloul este ok , frumoase iinterventii, cu forma /structura trebuie sa mei lucrezi

 

Ei bine, nu pot decat sa ma bucur pt. coment-ul tau Karpi, daca mi-as fi analizat eu upload-ul, cred ca eram putin mai drastic. E prima participare, data viitoare promit sa lucrez mai mult. Thanks!!! :)

 

P.S.: Nu comentez piesele celorlalti participanti: Merg pe principiul postat de Van Halen / myspace: "Forget the rules. If it sounds good, it is good."

Link to comment
Share on other sites

Nu ma pot abtine sa nu intervin.

De ce sa consideram ca instrumentul mandolina ar fi ceva ofensator. Mi se pare cam aiurea.

Mandolina este folosita in muusica rock, country si chiar blues de la inceputuri si este un instrument super. Vezi R.E.M sau Eagles, ca sa spun primele 2 care imi vin in minte, ca sa nu mai vorbim de LedZeppelin.

 

REvin mai tarziu cu recenzii ...

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
observatii

@claxon ...FOARTE bine gandit , tema interesanta , putini canta asa dupe 1 an , foarte bine.!!!!

simt si bun gust !!! folosesti "putinele" resurse inteligent si bine dozate stii sa construiesti contrastele care ati dau varietate intr-un BT destul de monoton.

[...]

votul meu oscileaza intre @monyo si @adriano dar marge la @claxon pentru bunul gust si bunul aranjament in acesta lucrare "duelistica" .

 

@claxon ai o foarte mica distanta de parcurs ca sa faci ca si unele sunete , rifuri cantate sa sune profi, nu-i vorba de viteze ci de exectitate si sunet hotarat , foarte bine , chiar se putea in unele lucuri si mai aerisit ptr un contrast si mai mare ptr unele interventii /parti ce urmau.

Vad ca de alungul acestui an , ai stat ai ascultat ai comentat dar totodata ai si tras concluzii , foarte bine..

:):):) Primul meu vot castigat in duel!!!! :(B);)

 

Karpi, mare multumire pentru sfaturi si pentru incurajare! Si de la mine, pentru adevaratii domni din Romania, numai respect.

 

Intradevar, am citit cu atentie discutiile si parerile si cel mai important aspect a fost acela de a discerne ce e corect si ce nu. Cine bate campii si cine stie ce vorbeste din practica.

 

Deasemenea, lui Monyo ii datorez foarte mult. De la el am inceput sa fur simtul si bunul gust in intalnirile noastre. Mai am muuult de furat dar incet incet.. ca doar e un hobby.

 

Felicitari la toti si votul meu merge la Monyo (you think that was cool, check this out! ;) ).

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

offtopic

...

era sa uit... leo.. faza aia cu comele se cheama feeling.... iti garantez ca un solo executat perfect pe timp... si cu benduri prfecte nu te face sa te incordezi cand il auzi... nu`ti da senzatia de participare... fiorul ca urmeaza nota respectiva... senzatia aia care te faca sa strambi din gura ca atunci cand faci tu un solo...

Esti dragut! Bine ca mi-ai spus...!!!

Iar descrierea ... ta m-a dat pe spate.

Daca vrei sa facem o analiza, o facem - dar nu aici. Cred ca Liviu a inteles exact ceea ce am vrut sa spun.

Presupun ca tu n-ai inteles.

Mai asculta!

:)

Link to comment
Share on other sites

frate io nu vad care este problema ta in toata discutia asta..

1. pe tine te-am apreciat mereu chiar si atunci cand abia incepusei si te chinuiai mult ca sa evoluezi

2. problema intre mine si momyo este ca aveam un topic la inregistrarile noastre care se numea IntegraL pe care postasem si noi doua piese pe care in putinul nostru timp am reusit sa le inregistram asa prost cum au iesit.. dar oamenilor le-au placut si i-au laudat lui iulian tonul la chitara.. eeee.. intr-o zi, vine omul (adica momyo) ofticat de la munca.. fara sa aiba habar de genul respectiv.. si incepe sa il calce in picioare pe iulian spunand ca are tonul de rahat si ca vai ce tare este el (monyo) si ca lumea nu il apreciaza si ca ce tonuri bune foloseste el.. chiar va rog sa vizitati topicul si sa urmariti discutia eventual sa comentati si apoi o sa te rog sa te pronunti

3. sincer pe mine monyo ma scoate din sarite de atunci pentru ca nici nu a fost in stare sa incerce sa repare ceea ce a facut chiar dupa ce i-am spus nu doar noi doi(io si iulian) ci si alti membri.. aruncand totul pe seama muncii care il streseaza foarte tare

 

asa ca acestea fiind spuse imi cer iar scuze pentru offtopic dar trebuia sa explic ca sa inteleaga lumea...

 

aaa.. si nu, nu cant nici jazz nici jazz-rock cu toate ca in ultima vreme am facut o piesa de genul cu trupa din iasi dar totusi traim intr-o tara libera si pot sa contrez atunci cand sunt atacat sau cand prietenul meu cel mai bun este atacat :)

 

multumesc!

 

 

ok dar nu se rezolva neintelegerile pe discutiile de pe un topic de votare .

 

Eu am incercat sa comentez cat mai la urma ca sa nu influentez pe alti in vot .

Cum am si scris votul vine 80% din apreciere de prima auditie , apoi cu 12 piese pe acelasi calapod te saturezi si abia ca mai distingi cine ce a facut .A-ti raman ultimi in minte.

Eu am facut si auditiie in salturi si pe portiuni ca si am notat intr-o lista sa nu uit , deci e complicata treaba.Si este greu sa faci o apreciere corecta a evolutiei fiecarui participant .

 

L-am cunoscut pe Monyo si este un om de treaba , un pic tanar si un pic focos , nerabdator si exploziv , dar talentat si bun instrumentist .

 

daca ai sau aveti piese , spune unde-i linkul sau sa ma uit in profil-ul tau ca sunt curios sa vad ce muzica faci ce ati place.

 

Daca vrei sa vezi evolutia mea din ultimi 2 ani iata pagina mea de pe AP aici am 143 de compozitii, improvizatii "schite":

 

http://www.acidplanet.com/artist.asp?songs=386149&T=5835

 

 

si mai am pe atatea compozitii stocate pe CD-uri ce nu le pun pe internet numai daca le vand odata.

 

iata unde a dus evolutia :

 

asta ca sa ati arat ca iau parte la "duel" pur din placere si nu ptr punctaje .

 

Un link la alt site de muzica indie jamwave :link la pasgina mea

 

http://www.jamwave.com/storytellerguitar

 

chart blues aztazi

 

Chart la All Rock

 

poti sa asculti piesele si sa le si comentezi , sa la critici ca de aia-i arta sa fie si criticata.Nu poate sa fie totul super si nu poate sa placa toate piesele la toata lumea.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

hahahaaaa... deci FENOMENAL!!! in loc sa votam shi sa apreciem unul pe altul, unde s-a ajuns??? chiar nu ma asteptam... sau...?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.