www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cel mai tare Concert


hihi
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cunning Stunts? Fii serios..

 

Un concert excelent care vi-l recomand e Pink Floyd - Pulse.. ca toate concertele lor defapt, pe langa muzica de calitate au niste efecte vizuale superbe.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Cel mai tare concert la care am fost ... Phoenix in primavara lui 2004

 

Cel mai tare concert pe care l-am vazut : Pink Floyd live at Pompeii

 

Bine, ala e un pseudo-concert :)) E fabulos. Ai varianta Director's Cut? Are 30 min in plus parca.. merita!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cel mai tare concert la care n-am fost: Gary Moore in Bucuresti :)

 

Cel mai tare concert la care as fi puutut merge daca nu vindeam biletul pentru ca l-a vandut persoana cu care urma sa merg: Nightwish in Bucuresti :)

 

Cel mai tare concert la care am fost: Studio Rock tot in Bucuresti... si concertul Boney-M, tot din Bucuresti (nu radeti, au fost tari :) au cantat si acapella adevarat...)

 

Cel mai tare concert pe care l-am vazut: Iron Maiden - Rock in Rio.

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

hmm....cel mai tare concert care l-am vazut vita de vie

cel mai tare concert care l-am vazut rhcp-by the way

 

 

 

sper k aici nu o sa-si vare coditza razvan!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Razvan

Concerte: Britney Spears (cred ca m-am uitat doar vreo 15 min ca sa vad cum e imbracata); un concert super pe care l-am tras pe CD de la un tovaras este Eagles si nu mai stiu cum, bestial: Bryan Adams(destul de dragutz)

Link to comment
Share on other sites

Cel mai tare concert la care as fi puutut merge daca nu vindeam biletul pentru ca l-a vandut persoana cu care urma sa merg: Nightwish in Bucuresti

 

Cearny, sa stii ca n-ai pierdut mare lucru, ca nu a fost cine stie ce concertul, ma asteptam la ceva mai mult din partea lor, dar.. eh, asta a fost :). Apropo, la concertu asta am vazut-o pe profa mea de mate :)

Link to comment
Share on other sites

Concerte vazute:

 

Dream Theater - Metropolis

Dream Theater - Live At Budokan

Led Zeppelin - Music Remains The Same

Muse - (nu mai stiu cum se numea dar era tare misto, la un moment dat, gagiu' rupe un ibanez :) , dar in rest a fost misto)

Judas Priest - Metal Meltdown

3G - orice 3G - in special cel cu Petrucci :)

Metallica - S&M

si mai sunt carca, dar acum nu imi vin in minte

 

 

Concerte la care am fost:

 

Phoenix - Sala Palatului

Orice concert EVO :)

Orice concert Adi Manolovici

Luna Amara - Club A.... Ala din baza militara m-a cam dezamagit

Scorpions - Polivalenta

bla bla bla

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

cel mai tare concert la care am fost?

hmm.....

de departe metallica la buc in 99 (2 ore jumate de metallica :) )

altele hmm...

- ura de dupa usa in Club A acu vro 2 ani, prin mai (am si cantat o piesa cu ei atunci ;) )

- Noiembrie 2000, halele San Metal de pe grivita, seara a 2-a a festivalului de underground Bucuresti Editia I (si singura de altfel B)) a fost cu adevarat o seara underground avand in vedere ca Stage Expert-ul a plecat cu sunetul si cu luminile, si s-a cantat pe sonorizare de sala de repetitie (cam 200W intr-o hala industriala in care intrau vro 1500 oameni) si ca lumina au fost 3-4 veioze pe scena, 2 becuri atarnate pe schelele de sus si farurile masinii lui Tase de la Avskild. Tot ce s-a cantat a fost la caterinca dar toata lumea s-a simtit bine (adik vro 50-100 oameni care au rabdat pana la sfarsit)

- august 2001 locatie digul din 2 mai trupe Vita de Vie, Timpuri noi si inca una dar nu mai stiu care, pt ca eram rupt de beat. concertul a inceput pe la 2 noaptea deoarece la 11 cand ar fi trebuit sa inceapa nu era curent pe dig :o:)

- Toamna 2001 locatie undeva in Calarasi concert organizat de Maria de la Le Noir nici macar nu stiu cine si ce a cantat, deoarece am ajuns la spital in coma, pe motiv ca am cazut in cap fara sa scot mainile din buzunar, de beat ce eram :) . ;) dar oricum a fost o experienta minunata

 

altele nu mai imi aduc aminte, dar au mai fost concerte care m-au impresionat si la care m-am simtit bine. :(

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

un concert la care nu am fost (ca a fost in italia nu de-alta) si care (dupa parerea mea) intrece aproape fiecare concert care l-ati pus voi, si care a fost pe HBO: Peter Gabriel - Growing Up

Link to comment
Share on other sites

Guest snow_patrol

cel mai tare concert la care am fost :

Stuffstock- 2003(cel mai misto) si 2004(cool dar nu ca primul)

Un concert din Fire cu Coma si Ab4 si inca cineva de a fost full house.

Vazute si dorit sa fiu acolo:

Placebo- Live in Paris

Robbie Williams- Live at Knebwoth 2003- a fost super

Orice V-festival, Roskilde, Reading, Glastonbury si alte chesti dastea

Link to comment
Share on other sites

Guest Hetfield_escu

Cel mai tare la care am fost ...Metalica iunie '99 clar.Comentariile sunt de prisos.Cine l-a vazut stie de ce.

 

Si din restul la care am fost...Paradise Lost in '94...chiar si Scorpions in '93 cu toate ca nu au cantat pe sculele lor pentru anul ala era ceva sa vezi la 10m de tine o trupa ca Scorpions....Mi-a mai placut Anathema la polivalenta...Kreator...Maiden a dezamagit total Blaze era pe langa.

 

Iar video...wow...sunt fff multe...sau cel putin eu am vazut festivaluri intregi.

 

Metallica - Live Shit Binge & Purge Seatle '91

Metallica - Woodstock '99

Metallica - Lisabona 2004(cine il vrea il am eu)

Sepultura - Under Siege(barcelona)

Iron Maiden - Raising Hell

Iron Maiden - Rock in Rio

Guns 'n Roses - Live in Tokio

Pink Floyd - Pulse

AC/DC - Monsters of Rock - Donington Park

Queen - Wembley '86

Pantera - Monsters of Rock -Moscova '91

Megadeth - Live in paris '99

A Tribute to Freddy Mercury - Tot festivalul( unde au cantat toti marii rock-uli)

Si chiar vechiul Woodstock tatal marilor festivaluri rock.

 

Oricum ar mai fii multe...eu am vazut o groaza dar din ce mi-am adus aminte astea ar fi cele mai bune.Sau ma rog eu le consider asa.

Link to comment
Share on other sites

Cunning Stunts? Fii serios..

 

Un concert excelent care vi-l recomand e Pink Floyd - Pulse.. ca toate concertele lor defapt, pe langa muzica de calitate au niste efecte vizuale superbe.

 

:)

 

bey gogule :), Cunning Stunts are efecte vizuale (daca pot sa le zic asa), mai degraba pirotehnice, cand se urca ala.. si cade... si James se arunca pe jos, si cand Hammett fuge... etc :)

Link to comment
Share on other sites

aha....super...dar vad ca nimeni nu a pus (sau nu am vazut io) DEEP PURPLE -LIVE IN JAPAN (sau nu l-ati vazut ) ....tare d tot...

 

...care mai sunt??/ pai cam toate Steve ray vaghan ( unpluggedu d la mtv cu satriani( care baga la banjo) , live in tokio)

queen- live at wembley

.....la care am fost rock'95 live in bucuresti ( eros ramatzoti, joe coker si rod stuart) / festivalu intern. d blues d la sala radio ( ca p ala d la sighisoara d anu asta l-am pierdut f***-i) ....si scorpions (anu trecut),

...aaa si michael jackson (in 92 parca..in deskidere snap...genial...)

 

p.s. ai mei au fost si au vrut sa ma ia si p mine la : LEd zeppelin (plant cui paige) , whitesnake , ( probabil eram prea mic....sau prea prost )

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Imi pare rau ca sunt asa de mica si nu am prins concerte misto,dar zilele nu au intrat in sac. :) am vazut de curand concertul supersonic,de la milano a celor de la incubus.jos palaria! :) pacat ca fanii pareau cam cu morcovu in .... :)

Link to comment
Share on other sites

Fost: Phoenix 40, underground-urile din LeNoir si club A unde am vazut Kratos, Sahara (are voce fata aia nu gluma), Graven, Trooper si altii .., Nightwish (desi nu a fost prea grozav), Cargo si Iris pe vremea cand le simteam :)

 

Vazut: Woodstock 69 (viatza nu gluma :) ), Black Sabbath - Last Supper, Deep Purple - Come Hell or High Water, Iron Maiden - mai multe, Pink Floyd - live at Pompei si unu cu reuniunea., Cannibal Corpse - ceva undeva.. fun, si altele

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Baumwolle

Cel mai tare la care am fost: Nightwish, Bucuresti

Cel mai tare la care as fi putut merge:Metallica, Bucuresti

 

Cel mai tare concert vazut: Metallica - S & M

Nirvana - Unplugged in New York

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

Cel mai tare concert ever: Pink Floyd - Pulse. Nu am vazut absolut nimic care sa ajunga la nivelul ala (nici de curand... totusi, sa notam ca ala a fost facut la sfarsitul lui '94). Cel mai bun la care am fost? Hmm.. cred ca Jethro Tull, cel de anul trecut. Dar avand in vedere ca nu am mai fost la multe alte concerte mi-e cam greu sa fac o comparatie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest spyked88

de acord. cel mai tare concert la care am putut sa asist ca spectator a fost asta. ma indoiesc ca vor mai veni prea curand in Romania formatii care sa faca astfel de showuri.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.