www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cel mai tare Concert


hihi
 Share

Recommended Posts

Guest marina

ce misto a fost pheonix 40,am fost si eu!!am fost la un super concert care nu e deloc cunoscut,dar pe care tin sa il precizez!!anul trecut,costinesti,white horse,concert iris,unde totul a fost lasat sa curga de la sine,nu erau garzi de corp,iar iris a cantat 2 ore,asa de misto,a fost totul facut foarte liber!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce misto a fost pheonix 40,am  fost si eu!!am fost la un super concert care nu e deloc cunoscut,dar pe care tin sa il precizez!!anul trecut,costinesti,white horse,concert iris,unde totul a fost lasat sa curga de la sine,nu erau garzi de corp,iar iris a cantat 2 ore,asa de misto,a fost totul facut foarte liber!!!!

 

:) Eram si io p-acolo cu Preo si alti 2 prieteni. A fost dragut dar li s-a bulit o boxa si a bazait urat juma de concert.

 

PS: Si am fost si la Phoenix 40 :)

Link to comment
Share on other sites

A fost foarte dragut. Pacat ca am fost sub influenta unei saptamani intregi de abuz si a fost o noapte critica deci energia mea era la pamant. Din ziua urmatoare mi-am revenit ( long live beer, rum & paracetamol !!! ) :)

 

Altfel mi-a placut foarte mult de ei si atmosfera a fost foarte misto. In general White Horse e un loc foarte misto, e un fel de oaza in mijlocul litoralului nostru infectat de tot ce e mai dezgustator din punct de vedere social si cultural in tara asta. Mi-am luat si tricou cu White Horse Rock&Roll :)

 

Lasa ca ne cunoastem noi la RGC3 :)

Link to comment
Share on other sites

Guest marina

Da,ne cunostem si mergem impreuna la multe concerte si mai ales la WHITE HORSE,cel mai tare loc,unde poti face ce vrei ca nu are nici o importanta,nimeni nu intereseaza de nimeni pt ca toata lumea este "vesela"!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Am vazut acu ceva timp concert coldplay live 2003..excelenta atmosfera si melodii geniale! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Breezer
de acord. cel mai tare concert la care am putut sa asist ca spectator a fost asta. ma indoiesc ca vor mai veni prea curand in Romania formatii care sa faca astfel de showuri.

Ba tre sa te contrazic!!!

OK, la ora actuala sunt d acord cu tine, Megadeth mi s-a parut k atmosfera mai marfa k Scorpions (nu credeam ca o sa ajung sa zic asta!), insa nu uita ca tre sa vina Europe p 25 iun la Brasov!

Locatia e clar mult mai tare (Brasov vs Bucuresti... I mean c'mon!), iar evenimentul nici nu indrazneam sa sper k voi avea sansa sa il vad.

Eu una incem "Final countdownul" til the BIG day de acum!

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

Un concert la care am fost:

 

Nu am cuvinte sa descriu. Ramai mut dupa o intamplare ca asta.

 

Un concert la care ma voi duce martea viitoare:

 

Poate am sa scriu cateva impresii pentru fani.

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88
Ba tre sa te contrazic!!!

      OK, la ora actuala sunt d acord cu tine, Megadeth mi s-a parut k atmosfera mai marfa k Scorpions (nu credeam ca o sa ajung sa zic asta!), insa nu uita ca tre sa vina Europe p 25 iun la Brasov!

      Locatia e clar mult mai tare (Brasov vs Bucuresti... I mean  c'mon!), iar evenimentul nici nu indrazneam sa sper k voi avea sansa sa il vad.

      Eu una incem "Final countdownul" til the BIG day de acum!

Cu 3SE in deschidere? Ma indoiesc ca o sa fie ceea ce ar trebui. :) Astept sa vad Smokie si ma hotarasc. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest Breezer
Cu 3SE in deschidere? Ma indoiesc ca o sa fie ceea ce ar trebui. :)  Astept sa vad Smokie si ma hotarasc. :)

9747[/snapback]

 

CU 3SE sau SV ar fi fost o porcarie intr-adevar, dar pan la urma au fost Conexiuni si Compact in deschidere, asa ca acum cu atat mai mult tre sa sustin ca a fost cel mai bun concert la care am ajuns. You know..ma intreb d c nu zice nimeni nimic p aici d concertu asta...poate nu am cautat destul p site...

Link to comment
Share on other sites

ptr mine cele mai tari concerte au fost iron maiden live in rio,live 8 ptr ca a avut o cauza nobila .....si toate concertele sustinute de sonata arctica.......sunt o fanatica in ceea ce priveste SONATA ARCTICA..........RESPECT!!!!

Link to comment
Share on other sites

Cred ca singurul moment intr-adevar MAGIC pe care l-am trait ca si spectator la un concert a fost cu nici nu mai stiu cit timp in urma (vreo 9 ani) la Polivalenta la Anathema.

 

Nu stiu citi dintre voi au fost, dar credeti-ma pe cuvint, a fost absolut inspiring.

 

Veneau dupa ce scosesera Serenades, disc care dupa parerea mea e superb, si la vremea respectiva era cam cel mai mare concert pe care il dadusera. Si au fost incredibili, de la cum cintau, la cum sunau, la cum aratau, la cum s-au comportat, au coborit dupa concert in sala si au stat laolalta cu toti rockerii.

 

Am pierdut de atunci interesul pentru genul respectiv de muzica, dar acea seara ramine pentru mine una magica pe care nu o voi uita niciodata.

Link to comment
Share on other sites

Guest Azraelle

cel mai cel vizionat acasa ...G3 (live in Denver)... :)

cel mai cel 'pe viu' ...ultimul Pheonix de la sala Palatului.. :(

si sunt curioasa cum va fi Helloween la anu' , am fost constiincioasa si deja am bilet :):)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest rhcp_guitarist

Zdob si zdub mi se pare foarte misto live,stiu cum sa intretina o atmosfera..am vazut ca multi nu au o parerea asa buna despre ei,dar eu cel putin sunt o mare fana :)

Link to comment
Share on other sites

Cel mai tare concert pt mine a fost cel cu Steve Vai din 2000 la Bucuresti.

Il urasc pe asta ca nu mai vine si anul asta in Romania. Cred ca azi are concert in Ungaria, iar pe 18 nov cred ca are in Sofia.

Nu putea sa puna pe 17 in Bucuresti?

I HATE YOU, STEVE VAI !!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest marina

Eu am fost la un concert in Sibiu,weekendul trecut,la un club de jazz,cu o formatie de jazz si mi-a placut extra mult si chiar mai vreu sa mai merg!

Iar azi am fost la un concert Nicu Alifantis,la Teatru National si mi-a placut ft mult,pt ca schimbasera ft mult orchestratia si a fost tare interesant!Adica au fost niste experiente placute! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

dream theater 2002 bucuresti ..

ce ziceti ?:)

Am fost... cam dezamagit. Una la mana ca sonorul a fost dat tare pana la distorsionare. Acuma ziceti voi ca asa se da la rock, da' nu-i asa. Am fost si la Iron Maiden si acolo sonorizarea a fost cristal de Venetia!

Pe urma cand a cazut bietul de LaBrie ca s-a impiedicat de fire, Petrucci s-a aruncat si el pe jos, chipurile scenariu... hai sa fim seriosi.

Pentru mine, concertul cel mai interesant la care am fost: Al Di Meola (parca 2000).

Link to comment
Share on other sites

Guest musicdvdsrock

Cel mai tare concert posibil

-Guns N' Roses - Live in Paris '92

-Queen - Wembley '86 - pt atmosfera creeata...

-Concertele Led Zeppelin.....poate revin cu exemple concrete....

 

 

Bafta :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.