www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Parodiile pe seama lui Yngwie Malmsteen


Guest Tony
 Share

Parodiile pe seama lui Yngwie Malmsteen  

69 members have voted

  1. 1. Cum vi se par?

    • Ofensatoare
      8
    • Haioase
      57
    • Ma gandeam sa fac si eu una
      12


Recommended Posts

Sunt sigur ca ati vazut si voi pe YouTube parodiile muzicale pe seama lui Yngwie, in special lectiile de kitara dublate.

 

N-am sa fac nici un comentariu pentru a nu va influenta votu.

 

Sunt curios care varianta de raspuns va primi cele mai multe voturi...

Edited by Tony
Link to comment
Share on other sites

mie personal imi plac, trebuie sa recunoastem ca yngwie cam sufera de el.. am avut la un moment dat si o inregistrare audio cu el intr-un avion dupa ce o tipa care era pro casatoriilor homosexuale, ofensata de ceva ce a zis el, i-a turnat un pahar de apa in cap.. si sa vedeti cum facea... "she fucking poured WATER on me!" "what the fuck is this shit!?!?" "she's a fucking bitch!!!" omu o fi cel mai bun chitarist din lume, si cam are de ce sa fie orgolios, dar nici chiar asa.

Link to comment
Share on other sites

:) :) :):(

Mi se par chiar haioase si din punctul meu de vedere isi cam merita parodiile.

Mai canta si altii cu chitara, dar parca nu fac pe nebunii ca el ... De fapt, poate ca nu face pe nebunul ci doar are o problema cu capul. Din fericire pentru el isi poate permite, in buna masura, pentru ca e un instrumentist deosebit.

Asa ca baieti cu parodiile: LA MAI MARE !!!! B)

Link to comment
Share on other sites

"I am your new god, little boys!" - faza asta cuprinde toata atitudinea lui.

mie mi se pare k are tot dreptu sa zica asta... nu ma deranjeza o chestie atata timp kt e adevarata... kiar e god :)

ma gandeam sa fac si eu un filmuletz de genu asta... atunci cand o sa cant macar pe sfert din ce canta el :)

Link to comment
Share on other sites

Domnilor.....nu ar trebuii sa judecati dupa atitudine, ci sa apreciati valoarea.

Pe mine nu ma intereseaza unde a copilarit sau ce "impresii" are.

Mie imi place cum canta si atat. (nici macar nu-mi place look-ul lui dar il apreciez pentru ce cunoaste.

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
Domnilor.....nu ar trebuii sa judecati dupa atitudine, ci sa apreciati valoarea.

Pe mine nu ma intereseaza unde a copilarit sau ce "impresii" are.

Mie imi place cum canta si atat. (nici macar nu-mi place look-ul lui dar il apreciez pentru ce cunoaste.

Bafta!

Valoarea nu i-o contesta nimeni. Deci ce-a mai ramas? R: Atitudinea. E la fel ca la orice vedeta.

Link to comment
Share on other sites

Nereusite? Eu cred ca lovesc exact unde trebuie.

 

"I taught God how to play guitar "...

Genial, mon :)

 

Eu nu sunt de acord cu exprimarea "parodii pe seama...". Nu vorbim de Cronica Carcotasilor aici. Daca v-ar desena cineva o caricatura v-ati ofensa?

Un alt exemplu: http://youtube.com/watch?v=2Oxw8E3uiSI

La fel ca autorul parodiei, sunt un mare fan Cannibal Corpse, dar am vazut clipul de j' de ori si de fiecare data am ras pana la lacrimi.

Daca luati viata direct in rect ajungeti in scurt timp in tabara emo. Sau in PRM.

Link to comment
Share on other sites

da, lovesc, dar asta nu inseamna ca m-au amuzat; ma asteptam sa rad, nu sa stau si sa zambesc tamp, fortandu-ma sa mi se para amuzante cand ele nu sunt

 

cand citesc "parodie" ma astept sa ma tavalesc pe jos de ras. acestea sunt doar niste clipuri modificate care incearca nereusit sa arate ca malmsteen ar avea aere de vedeta FULLSTOP nothig to make you laugh

 

ps: parodia la canibal corpse este chiar reusita

 

ps2: toata chestia asta cu parodiile ma face sa ma gandesc ca ar fi cazul sa fac o parodie la adresa harcor (and followers)

Edited by Susceptor
Link to comment
Share on other sites

alea cu petrucci imi plac mai mult. "i've got these handmade by michelangelo, and i don't mean that guitar noob, i mean the guy who painted mona lisa and stuff, you know." :)

Sau :" I play that fast that my strings are melting..." :) Tari de tot si cele cu Malmsteen si cele cu Petrucci... :) Le-am vazut pe toate de vreo 3x si ma distram de fiecare data.Normal ca mi se par haiose...La Malmsteen in primul clip ma distreaza cel mai mult ca e trasa chitara unui incepator (poate vreun uanabi) care scoate numai gherle la viteza mare.

Link to comment
Share on other sites

Ok, acu dupa voturile si replicile voastre pot sa-mi spun si eu parerea. :)

 

Ca majoritatea dintre voi, prima oara mi s-a parut extrem de amuzanta parodia cu Guitar God, dar dupa ce am mai vazut si altele, mi-am dat seama ca intentia n-a fost sa ridiculizeze ingamfarea artistica a lui Yngwie, ci sa-si bata efectiv joc de el, probabil tocmai din cauza invidiei starnite.

 

Si Niccolo Paganini a fost rau vorbit si kiar satanizat de contemporani. Invidia te face sa nu vezi decat defectele care sunt, dupa cum s-a si spus, justificate si stau in umbra calitatilor.

 

S-au folosit cuvinte extrem de vulgare in unele "parodii" si asta nu cre mai amuza pe nimeni.

 

Yngwie se crede reincarnarea lui Paganini. Nush cat crede el in asta, da io-s aproape convins. :)

 

PS. Io-s unu dintre cei care a votat "Ofensatoare" :)

Link to comment
Share on other sites

Mi se par foarte reusite parodiile, si nu le gusta cu adevarat decat cel care i-a studiat lectiile si i-a vizionat interviurile reale.

 

Este o parodie adresata persoanei si nu clipului in sine. YJM este cunoscut pentru atitudinea rea pe care o adopta in relatia cu fanii, reporterii etc... Plus ca vorbeste cam urat. Probabil ca in suedeza nu zice "fuck" la fiecare 3 cuvinte dar intr-o limba straina nu-i suna asa rau.

Probabil ca este o frustare de pe vremea cand era pusti (foarte talentat chiar genial) si nu prea era bagat in seama de vedetele si producatorii timpului.

 

Daca este sa-l comparam cu Vai sau cu Satriani (ca persoana nu ca instrumentist) este mult mai jos, desi educatie nu s-ar spune ca n-ar avea.

Link to comment
Share on other sites

Bah, no comment!! In viata lui privata poate sa fie cum vrea de fapt. Ca chitarist e CHIAR ca este si o sa ramane o legenda (fratilor nu stiu de cat timp ascultati malmsteen dar eu personal imi aduc aminte ca pe vremuri, acest inseamna 15 ani anorma,minim, el canta deja asa chitara...asa ca scusatima dar pe vremuri nu erao methode, video, internet etc..

Cred ca un minim de respect trebuie purtat pentru un chitarist care a deschis ochi la cateva generatii intregi...dar se stie cum este: Nereconostinta este peste tot.

Petrucci si restul au venit dupa...numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Bah, no comment!! In viata lui privata poate sa fie cum vrea de fapt. Ca chitarist e CHIAR ca este si o sa ramane o legenda (fratilor nu stiu de cat timp ascultati malmsteen dar eu personal imi aduc aminte ca pe vremuri, acest inseamna 15 ani anorma,minim, el canta deja asa chitara...asa ca scusatima dar pe vremuri nu erao methode, video, internet etc..

Cred ca un minim de respect trebuie purtat pentru un chitarist care a deschis ochi la cateva generatii intregi...dar se stie cum este: Nereconostinta este peste tot.

Petrucci si restul au venit dupa...numai bine!

Adriano, nu este vorba de nerecunostinta. nimeni nu a contestat valoarea lui yngwie malmsteen chitaristul. nu e loc de indoiala ca yngwie este unu dintre cei mai talentati chitaristi ai tuturor timpurilor. aici este vorba insa de yngwie malmsteen persoana...atitudinea lui lasa de dorit, desi e justificata in mare parte (cum au zis si altii mai sus).

Edited by _Theo_
Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
cele cu petrucci mi se par infinit mai tari decat cele cu malmsteem...

Alea-s mai multe. Eu as rade si daca as auzi-o pe Paris Hilton vorbind cu accentul ala de Schwarzenegger. :)

Link to comment
Share on other sites

I AM YOUR NEW GODDDDDDD :):) vai cat radeam pe seama lor deci muream mah :) La aia cu Petrucci, cand zice ,, hand painted by Michael Angelo...ohh not that guitar n00b B)))), but the guy who painted god on the ceiling and stuff " :( killer mah respect pt aia kre le fac

Edited by skarbu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.