www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amplificator ?!


Nighthinker
 Share

Recommended Posts

Din punctul meu de vedere un pret corect pentru GT10 second trebuie sa fie cel mult 1000 ron. Si asta pentru ca GT100 costa nou 1800-1900 si mi se pare ciudat sa ceri pe GT10 mai mult de 1000. Eu am vandut un GT10 cu 1000 ron si daca retin bine am platit si transportul prin curier in banii astia: http://forums.rgc.ro/topic/96117-vand-boss-gt10/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sar in hora cu o intrebare de incepator iar.

Am in vizor urmatoarele 2 amplifuri de la Peavey: Vypyr 30W si VIP 1, cu intentzia de a cumpara unul.(alegerea mea este pur dupa tonurile auzite in zeci de reviews..)

Intrebarea mea este daca am procesor de efecte separat conteaza ca VIP 1 poate simula si chitara acustica fatza de Vypyr 30 sau nu?

Edit: am o chitara electrica si una acustica si vreau sa le schimb 'dupa moft'. :D

Link to comment
Share on other sites

Grea intrebare :D

Volum de apartament, sa sune bine la volum mic

Sa sune plin cred ca ii singuru fel in care pot descrie, pentru mine de exemplu marshall urile entry lvl mi se pare ca suna inprastiat la fel si laney urile.

Latime banda, liniaritate.. nu sunt familiar cu acesti termeni, m-am bazat pe alegerea procesorului si a chitarii pur pe 'cum suna'.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.