www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

ce chitarã sã-mi iau?


Guest colegu
 Share

Recommended Posts

Guest anghelescu

O chitara "corecta", nu neaparat scumpa, as zice eu. Si merge si prin computer, ce-are? Chitara modesta+amp modest = probleme. Si la functionare, si la revanzare. Parerea mea. :)

dap..o chitara corecta...

 

fii ..serios.. prin calculator fara o placa de sunet bunicica si un preamp ceva..o sa fie de *****....

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

(eu...unu...la inceput am avut decat chitara..si credema ca m-a disperat, o bagam prin calc.erori la pc...reistalat win in fiecare saptamana ca sa mearga ..bine, si plus ca la calculator iti trebuiesc si niste boxe calumea...)

 

:)

opaaaaaaaaaaaaa

tre sa merg cu spatele la perete?

:)

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Da clean nu poti sa canti, maestre?

 

:)

opaaaaaaaaaaaaa

tre sa merg cu spatele la perete?

:)

 

Nu bre ca nu m-am dat cu cealalta echipa... nu mai insinua diverse ca sperii fetele. geez :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Aia de canta blues au toti apa calda inseamna. sau la temperatura camerei macar. Pe aceeasi logica, am vecini metalisti :)

Edited by MrJackson
Link to comment
Share on other sites

anghelescu>

da, o sã conectez chitara prin comp, când am cântat pe jacksonu ãla demult (un kelly ceva de genu) tot prin comp am legat-o ºi chiar n-am avut probleme.

oricum e o soluție de moment.

sistemul de operare n-am de ce sã-l reinstalez, nu folosesc windows :)

mã încred pe moment cã jack audio connection kit are o latențã suficient de micã ca sã nu aparã probleme.

 

boxele pe care le am momentan sunt altec lansing.

Link to comment
Share on other sites

anghelescu>

da, o să conectez chitara prin comp, când am cântat pe jacksonu ăla demult (un kelly ceva de genu) tot prin comp am legat-o şi chiar n-am avut probleme.

oricum e o soluţie de moment.

sistemul de operare n-am de ce să-l reinstalez, nu folosesc windows :)

mă încred pe moment că jack audio connection kit are o latenţă suficient de mică ca să nu apară probleme.

 

boxele pe care le am momentan sunt altec lansing.

 

 

Stai calm .. nu o sa se intample mai nimica daca bagi chitara in comp ..

Edited by Ildest
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pentru black metal nu iti trebuie cine stie ce chitara. Merge si pe reghin. Orice sunet ai scoate trebuie sa il distorsionezi muuuult de tot. Iti recomand combinatia mea : chitara reghin, procesor zoom 505 II(e vreo 120-200 lei), totul bagat prin calculator (boxe creative 5.1, aprox 50 wati impreuna. Daca vrei o chitara cu un look mai black, vezi ca da cineva un rockson (copie dupa bc rich) la vreo 800 lei. Ce zici, te incadrezi in buget? Apropo, procesorul are o gramada de efecte si poti sa iti faci si custom. Stiu, sunt pareri impotriva zoom 505 II, dar eu nu am probleme cu el. Poti sa canti si serenade vecinei de la 4 si poate sa sune si ca o drujba cu corzi.

Link to comment
Share on other sites

Pentru black metal nu iti trebuie cine stie ce chitara. Merge si pe reghin. Orice sunet ai scoate trebuie sa il distorsionezi muuuult de tot. Iti recomand combinatia mea : chitara reghin, procesor zoom 505 II(e vreo 120-200 lei), totul bagat prin calculator (boxe creative 5.1, aprox 50 wati impreuna. Daca vrei o chitara cu un look mai black, vezi ca da cineva un rockson (copie dupa bc rich) la vreo 800 lei. Ce zici, te incadrezi in buget? Apropo, procesorul are o gramada de efecte si poti sa iti faci si custom. Stiu, sunt pareri impotriva zoom 505 II, dar eu nu am probleme cu el. Poti sa canti si serenade vecinei de la 4 si poate sa sune si ca o drujba cu corzi.

 

CLAR! :)

 

Si daca vrei mai mult decat "muuuult de tot" poti incerca cu 2 zoom 505 inseriate. Si ai maximul de distors posibil :)

Link to comment
Share on other sites

Pentru black metal nu iti trebuie cine stie ce chitara. Merge si pe reghin. Orice sunet ai scoate trebuie sa il distorsionezi muuuult de tot. Iti recomand combinatia mea : chitara reghin, procesor zoom 505 II(e vreo 120-200 lei), totul bagat prin calculator (boxe creative 5.1, aprox 50 wati impreuna. Daca vrei o chitara cu un look mai black, vezi ca da cineva un rockson (copie dupa bc rich) la vreo 800 lei. Ce zici, te incadrezi in buget? Apropo, procesorul are o gramada de efecte si poti sa iti faci si custom. Stiu, sunt pareri impotriva zoom 505 II, dar eu nu am probleme cu el. Poti sa canti si serenade vecinei de la 4 si poate sa sune si ca o drujba cu corzi.

Daca multumesti cu putin si prost merge si cu reghin si zoom 505II. Asta e indiscutabil.

Cand dai primul concert cu calculatorul si cu boxele?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest Kappa
Daca multumesti cu putin si prost merge si cu reghin si zoom 505II. Asta e indiscutabil.

Cand dai primul concert cu calculatorul si cu boxele?

 

 

Asta chiar trebuie vazuta :) ... chitara prin calc eventual in loc de procesor folosit revalverul k are si putin delay si palm mute suna k naiba :) ... un tobosar cu un laptop pe care sa puna leaf drums :( ... si eventual pe cineva la lumini care sa aprinda si sa stinga becurile din sufragerie. B):);) ... cat despre chitara de black as zice un bc rich... dk nu vrei cu floyd poti sa-ti iei si warlocku bronce II... era vreo 7 mil si cred k l-au si ieftinit pan pe la vreo 6.900.000

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.