www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Seymour Duncan SHR 1 Hot rails pe Strat


Guest radioman
 Share

Recommended Posts

Guest radioman

Chestia asta ma intereseaza shi pe mine. A probat cineva?

 

 

 

 

Lol, mai am putin si probez eu, chestia e sa fie seriosi cei de la care am de gind sa comand SD-ul, deh ... Romanika noastra...

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman

poate postezi un sample de clean/distors sa ne facem o parere daca faci rost de doza. ar fi de mare ajutor.

 

Aha, sa inteleg ca o sa am functia de cobai :)

Ok, cu placere...

Mai intai sa fac upgrade-ul...

Link to comment
Share on other sites

Eu am pe chitara niste copii d-alea.. cel putin doza din neck suna de rupe.. suna extrem de plin si "basit". De asemenea si cea din bridge da un randament bun. Zic ca merita sa incerci.

 

Daca vrei sa canti si altceva in afara de metale, nu-ti lua Hot Rails. Mai bine un Jb Jr, e o super doza.

:)

Merge bluzu de rupe.. trust me.

Link to comment
Share on other sites

Am avut atat HotRails cat si JB Jr si ultima mi s-a parut mai interesanta in bridge. mickeyG spune bine ce zice , tocmai asta fiind motivul pentru care am dat jos hotrails-ul. Varianta de neck nu am avut-o dar am auzit-o la un amic si suna mai putin agresiv(asta e foarte posibil sa fie si din cauza pozitiei) si lega destul de bine notele.

Investitia merita , upgradeul de la dozele stock (squier) la hotrails sau JB fiind cat se poate de "auzibil".

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Eu personal as merge pe un DiMarzio Cruiser in neck... da oricum, daca nu ai scule cat de cat, nu stiu daca conteaza asa mult ce doza ai in neck (vb de astea bune)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.