www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concurs Pentru Chitaristi-Virsta Maxima 21 De Ani


viobio
 Share

Recommended Posts

Laudabil, generos si frumos! :respect:

Sper ca nu participa si ValeChitara, ca s-a dus dracului totul inca din start :)))

Ca sa fiu chitibusar pana la capat, nu s-ar putea mari varsta maxima macar pe la 25? Eu am deja peste 12 peste propunerea mea, asa ca nu este ceva 'interesat', dar pana la 21 nu stiu ce se poate gasi membru RGC din Bucuresti cu piesa proprie. Sa nu ramanem 3 insi in club si sa comande Adi bere prea multa si sa ramana in frigidere :)

Link to comment
Share on other sites

nu s-ar putea mari varsta maxima macar pe la 25? ...

 

Dacă se ridică la 25, cred că ne-ncadrăm, bade ! Eu unul fac 23 anu' ăsta ! ( pe-un picior ... ) :P

 

Super iniţiativa ! Sper să vină băieţii, cu curaj şi să fie un concurs reuşit... Şi să mai fie şi altele pe viitor !

 

 

 

PS : Răspopitule, la ediţia pentru pensionari, dac-o fi vre-una, ne prezentăm şi noi, bade . Om compune ceva şi dacă nu, participăm cu-n cover cu tupeu, iar dac-om câştiga o bere, o-mpărţim pe din două... :)

Edited by ramurel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stai linistit, nu particip..., nu imi mai trebuie nimic :death: (clar nu un amp), desi as fi vrut sa vin sa ma uit..., dar nu pot. :(

Totusi..., de ce s-ar fi dus dracului totul? :huh:

Erea de bine!!

Nu ai cum sa participi pentru ca faci parte din JURIU! SURPRIZA!!!! :yay:

 

Laudabil, generos si frumos! :respect:

Sper ca nu participa si ValeChitara, ca s-a dus dracului totul inca din start :)))

Ca sa fiu chitibusar pana la capat, nu s-ar putea mari varsta maxima macar pe la 25? Eu am deja peste 12 peste propunerea mea, asa ca nu este ceva 'interesat', dar pana la 21 nu stiu ce se poate gasi membru RGC din Bucuresti cu piesa proprie. Sa nu ramanem 3 insi in club si sa comande Adi bere prea multa si sa ramana in frigidere :)

 

 

Cine nu are piesa proprie poate improviza pe un negativ la alegere

Nu am vrut sa se accepte cover ,pentru ca sunt multi pusti care stiu citeva piese la perfectie ,pe noi ne intereseaza si compozitia ,ideile chitaristului,e simplu sa cinti ce mai cinta inca 100000 de pe planeta,noi vrem sa descoperim talente nu "copiaci"

 

 

O sa facem un concurs fara limita de virsta,mai tirziu,cu un amp mai destept,oricum nu prea vad inghesuiala la inscrieri,poate ca e mai usor de dat din gura si mai greu de dat cu pana pe corzi ...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Citeva poze cu cei 5 concurenti inscrisipost-7787-0-18871900-1364733218_thumb.jpgpost-7787-0-08024400-1364733305_thumb.jpgpost-7787-0-94123600-1364733307_thumb.jpgpost-7787-0-81752300-1364733309_thumb.jpgpost-7787-0-03805500-1364733315_thumb.jpg pina acum ,a fost o seara frumoasa,asteptam sa se inscrie minim 10 concurenti,asteptam noi inscrieri,seara trecuta baietii au venit si au cintat in club,concursul nu a inceput !

Am ciocnit un pahar si cu "raspopitu"

Au mai cintat si "batrini" Adi Sirbu,George Baicea, Constantin Varsani post-7787-0-93583100-1364733919_thumb.jpgpost-7787-0-61726100-1364733909_thumb.jpgpost-7787-0-58051700-1364733907_thumb.jpg

 

 

Dupa incheierea acestui concurs mai facem unu fara limita de virsta

 

 

Nu uitati!! Virsta masima 21 de ani ,nu se accepta piese cover! se poate cinta cu negativ ,se poate improviza pe negativ

Edited by viobio
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bafta maxima!

O mica observatie daca se poate va rog. Am remarcat (in vreo doua cazuri, desi nu mai tin minte exact la cine) ca exista niste mici discrepante intre acordaj si backing track. Nici nu conteaza la cine; treaba este ca pe prima piesa era dezacordat iar pe a doua, fara sa se reacordeze, era ok. Nu vorbesc de semiton! Ideea este ca puteti gasi backingtrackuri cu La-ul la 440Hz si la altele cu La-ul la 442. Daca aveti dubii, stiind ca sunteti acordat dar suna aiurea de la un BT la altul, intrebati fara jena si ne-om gasi cativa sa le prelucram astfel incat sa va acordati o singura data si sa sune bine pe ambele BT-uri.

NU este o critica ci o observatie care sper sa ajute.

In rest, va tin pumnii si va admir atat pentru curaj cat si pentru interpretari!

Link to comment
Share on other sites

Noroc, cine va canta de la ora 19, ca un chitarist care se respecta, cred ca va veni la ora 18 intr-o mica 'inspectie' a teatrului de lupta(amplificatoare, cabluri, etc.), oricum eu am luat de buna ora scrisa de Viorel.

Acum pace, mie-mi facea placere sa spuna cineva ceva, poate chiar tu, de ora de sfarsit, cum ca vor fi asa de multi dornici sa puna mana pe amplificator incat o sa ne (in)cante in direct pana dupa miezul noptii. :respect:

Link to comment
Share on other sites

Inseamna ca a(u) cantat la un nivel la care te-a(u) impressionat si merita o asemenea rasplata. Banuiam eu ca Viorel e un om rar. Pacat ca n-a aparut si vreo chitarista pe acolo, dar si asa, din ce am aflat de pe net, cred ca au fost o seara si un concurs pe cinste. Poate membrii juriului ii vor invita pe participantii la concurs sau pe premianti la o cantare pe teme cunoscute, nu numai pentru noutati. Nu toti chitaristii buni sunt si compozitori buni. Toata stima pentru cei care stimuleaza tineri artisti!

Link to comment
Share on other sites

Sunt si eu om, gresesc, mai vorbeste gura fara mine, scuza-ma.

Imi pastrez completa greseala.

Mai ales cand teza 'sa compui o melodie pe care lumea sa vrea sa o cante....geniu' ma amuza.

Sunt unii chitaristi, pe care eu ii consider buni si ii respect pentru asta, care spun ca ei nu pot canta ce canta Dan Andrei Aldea, zic asta pentru partea cu munca, pentru ca si aia ma amuza, chiar daca iar gresesc.

Eu ma bucur ca tu esti unul dintre cei care pot face diferenta intre casetofon si geniu.

Oare o fi valabila si pentru ceilalti instrumentisti(pianisi, violonisti,etc?) teza asta a ta? Dar pentru instrumentul numit de mine voce?

Am zis toate astea ca sa nu fie cu suparare ca imi pastrez greseala.

Dar ai grija sa canti in asa fel incat lumea sa vrea sa cante si ea si sa arati ca ai dreptate in felul tau.

Link to comment
Share on other sites

aici mai multe fotografii de la concurs http://www.facebook....f_t=photo_reply

si ceva video ,din seara inscrierilor,majoritatea au cintat pe ampul lui Adrian Sirbu,se vede ,e cel fara carcasa

http://www.facebook....&type=2

http://www.facebook....&type=2

http://www.facebook.com/photo.php?v=177481065737587&set=vb.100004270834049&type=2&theater#!/

Edited by viobio
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.