www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Personalizare Chitara!


Guest George10
 Share

Recommended Posts

Guest George10

salut, stiu ca s-a mai discutat , vreau doar sa stiu pentru a pune de ex. logo'ul unei formatii pe chitara este bun autocolantul de la magazinele auto?

Link to comment
Share on other sites

Depinde cum vrei sa fie logo-ul; poate fi printat pe autocolant si apoi taiat pe contur la cutter-plotter (vezi logoul de pe chitara lu' MikeKidLazy) iar in acest caz autocolantul de la magazinele auto nu e bun sau poate fi doar taiat la cutter-plotter si in acest caz se preteaza pt. asa ceva.

In primul dintre cazuri se poate printa orice, de la o poza pana la un logo cuprinzand mai multe culori iar in cea de-a doua situatie se pot face logouri mai simple, putandu-se suprapune pana la patru culori, mai departe acesta devenind un "sendvis" grosolan.

Link to comment
Share on other sites

Eu mi.am facut un sticker de la stickerelaptop.info, insa conturul nu a fost taiat la cutter-plotter, ci l.am decupat eu manual, stickerul initial avand forma patrata.

 

Ca si calitate mi se pare ok, am inteles ca stickerul ar fi laminat, ceea ce i.ar conferi o mai mare rezistenta in timp. Pana acum n.am avut probleme, se cam crapa de 3 luni de cand l.am pus pe chitara (ma rog, asta poate si din cauza ca e lipit intr.un loc unde nu prea dau cu mana pe chitara, insa pare destul de ok materialul din care este facut).

 

O alternativa la asa ceva este dc-fix.ul, dar aici tot asa, conturul trebuie sa ti.l faci singur, plus ca dc-fix.ul e numai intr.o culoare, pe cand la firma de mai sus poti alege orice poza sa fie printata pe autocolant.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.