www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Muzikia.ro


Guest alexp2012
 Share

Recommended Posts

Guest alexp2012

Salut! As vrea sa fac o comanda la site-ul muzikia.ro (Timisoara). A avut cineva vreo experienta neplacuta cu ei? Sunt ok sau mai bine comand din alta parte..? Multam!:D

Link to comment
Share on other sites

Sunt ok ;).E baiataul de la Desant,Tibi la Muzikia,e un baiat de nota 20,sihur iti v-a impacheta chitara sau ce iei foarte bine ;) .

 

Tibi e la Mcmusic ( doar dacă nu s-o fi transferat în ultima săptămână... :) ) şi e de nota 20, într-adevăr, însă şi băieţii de la Muzikia sunt de treabă.

 

Eu mi-am luat SG-ul, printre altele, de la Muzikia... Însă, eu sunt din Timişoara, deci nu pot să-ţi spun despre online.

 

.

Link to comment
Share on other sites

Tibi e la Mcmusic ( doar dacă nu s-o fi transferat în ultima săptămână... :) ) şi e de nota 20, într-adevăr, însă şi băieţii de la Muzikia sunt de treabă.

 

Eu mi-am luat SG-ul, printre altele, de la Muzikia... Însă, eu sunt din Timişoara, deci nu pot să-ţi spun despre online.

 

.

Nuuuu......Tibi e la Muzikia ;) S-a transferat in Ianuarie acum in ultimul timp ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest kyuslauten

Salut! As vrea sa fac o comanda la site-ul muzikia.ro (Timisoara). A avut cineva vreo experienta neplacuta cu ei? Sunt ok sau mai bine comand din alta parte..? Multam! :D

Este un magazin serios.

In alta ordine de idei, nu intotdeauna corespunde ce e pe site cu ce e in magazin.

Te sfatuiesc sa intrebi prima data daca este pe stoc produsul respectiv, si la ce pretz.

Succes.

Link to comment
Share on other sites

.

In alta ordine de idei, nu intotdeauna corespunde ce e pe site cu ce e in magazin.

Te sfatuiesc sa intrebi prima data daca este pe stoc produsul respectiv, si la ce pretz.

 

Nu prea....:))))

Cauta pe facebook Muzikia si acolo au lichidare de stock si au produse mai ieftine,sau eventual cauta Tiberiu Saulescu si vorbeste cu el.

De curiozitate,ce ai vrea sa comanzi de la ei?

Link to comment
Share on other sites

Guest alexp2012

Nu comand cine stie ce! :D Voiam sa imi cumpar niste accesorii (printre care cele mai importante ar fi corzile) care m-ar fi dus pe la vreo 200 de lei insa nu inteleg care e faza cu transportul fiindca e aproape 60 de lei. Desi orasul nu apare in lista lor, e in limita celor 30 de kilometri impusi de Fan (cel mai apropiat sediu)..

Link to comment
Share on other sites

La transport se taxeaza trimitera coletului catre cumparator + (probabil find ramburs)este taxa separata pt.livrarea banilor incasati de la cumparator catre vanzator asta de obicei find taxa fixa indiferent de suma ,costand +/- 20 lei in functie de curieratul ales.

O varianta mai ieftina ar fi Posta Romana,dar nu recomand nimanui.(in decembrie mi-a disparut un tel. mobil dintr-un colet si de atunci ma razboiesc cu ei)Eventual poti sa vezi daca optezi pt. varianta ''cu ridicare de la sediul curieratului'' poate iesi mai ieftin dar trebuie sa te deplasezi pana acolo.

Link to comment
Share on other sites

Nu comand cine stie ce! :D Voiam sa imi cumpar niste accesorii (printre care cele mai importante ar fi corzile) care m-ar fi dus pe la vreo 200 de lei insa nu inteleg care e faza cu transportul fiindca e aproape 60 de lei. Desi orasul nu apare in lista lor, e in limita celor 30 de kilometri impusi de Fan (cel mai apropiat sediu)..

 

Hello!

cu transportul e asa:

Taxa de procesare = 12.4 RON

Taxa transport / kg. = 1.00 RON + TVA (1.24 RON TVA inclus)

Taxa Ramburs = 0.5% din contravaloarea produselor + 6.2 RON

 

In cazul localitatilor din afara zonelor de livrare Fan... 0.87 RON / Km suplimentar. deci 30km x 0.87lei + 24%TVA = cca. 27 lei costa doar kilometrii aia suplimentari.

 

Cam asa e cu toate firmele de transport privata. Niciuna nu-i mai buna :)

Link to comment
Share on other sites

Guest alexp2012

Taxa ramburs nu prea plăteşti dacă iei de la un magazin. Au conturi bancare, au încheiate contracte cu curierii, li se face viramentul bancar.

Dacă e transportul aşa mult, de ce nu te uiţi la Guitarshop? Ei trimit accesorii şi prin Poşta Română şi te costă 10 lei...

Nu au corzile pe care le caut din pacate. Stiu ca sunt foarte ok fiindca am mai comandat de la ei. Le-am trimis un mail acum si poate din intamplare au ce caut! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.