www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cintare Viotubeamp Team


viobio
 Share

Recommended Posts

O sa fie o cintare sustinuta de chitaristii cu care lucrez eu

Pe ampurile construite de mine este amprenta lor,fiecare in parte are parerea proprie despre un nou amp,eu tin seama de parerea fiecaruia

 

Fiecare chitarist va cinta pe amplificatorul propriu ,construit de mine

Nume cu greutate in muzica rock

 

GEORGE PATRANOIU

PAUL SIMON

DAN SANDULESCU

PAUL SIMA

LAURENTIU MANOLE

 

Va asteptam

:yay::respect::rock::drinka:

post-7787-0-22205200-1352234005_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

O sa fie o cintare sustinuta de chitaristii cu care lucrez eu

Pe ampurile construite de mine este amprenta lor,fiecare in parte are parerea proprie despre un nou amp,eu tin seama de parerea fiecaruia

 

Fiecare chitarist va cinta pe amplificatorul propriu ,construit de mine

Nume cu greutate in muzica rock

 

GEORGE PATRANOIU

PAUL SIMON

DAN SANDULESCU

PAUL SIMA

LAURENTIU MANOLE

 

Va asteptam

:yay::respect::rock::drinka:

 

 

Să puneţi poze/video/sample/beri/...

 

A câta ediţie este, bade ? A treia, nu ? Îţi urez să fie cât mai multe. Mai multe ca Star Wars ...

 

"Viotubeamp III - Return of the Tube Amp" :)

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Să puneţi poze/video/sample/beri/...

 

A câta ediţie este, bade ? A treia, nu ? Îţi urez să fie cât mai multe. Mai multe ca Star Wars ...

 

"Viotubeamp III - Return of the Tube Amp" :)

 

.

Punem bade,punem tot ce putem,sunt nerabdator ... sa vina 24.11. mai repede

 

sa :rock::drum: :drum: fie rock

Link to comment
Share on other sites

A fost o seara minunata!

 

Am vazut in public foarte multi cunoscuti, foarte multi chitaristi faini si multi pasionati de chitara/amplificatoare.

Am avut si lansarea "oficiala" a primului amplificator de chitara pe lampi romanesc, care va fi produs in serie.

Am avut o locatie foarte prietenoasa si un patron extraordinar :respect: care a avut grija ca totul sa iasa ca la carte.

Personal, mi-am facut si "debutul", am cantat prima mea compozitie proprie, pentru prima oara live.

A fost o atmosfera incendiara, plina de voie buna.

Am avut si putin haos ca deh... asa e tiparul :rock:

Eu unul m-am simtit extraordinar!

 

Sunt curios si de parerile voastre, userii care ati fost prezenti :respect:

Link to comment
Share on other sites

Buna dimineata !

Am fost invitat de Viorel la acest eveniment. Multam patroane ! (ma va recunoaste el...)

Sunt complet afon in ceea ce priveste sculele/electronica, dar ADOR muzica de calitate.

Felicitarile cele mai calde, domnule Vio si domnilor chitaristi, mi-ati oferit o seara de exceptie !

Am vazut ca s-a filmat tot show-ul, sper sa puneti aici niste link-uri.

BRAVO !

 

PS: Vio, cand mai faci d-astea sa nu cumva sa nu ma suni !

Edited by GabiO
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mare e gradina lui dumnezeu si nu rareori ratacesc si eu pe acolo.

Vinerea am ascultat in Private Hell trupa AQUILA si mi-a placut.

Sambata eram pregatit sa-i ascult in Frankie Club pe Paul Simon, Alberto Bolocan si pe Patranoiu, ca e o bucurie sa-i auzi.

Greseala mare, ei cantasera acolo vineri!

Greseala buna, ca asa am ajuns intr-un pub nou, cel putin asa mi s-a parut, foarte placut ca aspect, dar in care nu mai era loc si, dupa ce am admirat un pic amplificatoarele lui Viorel, am vrut sa plec.

N-am reusit, d-aia recomand celor care vor sa treaca pe acolo sa n-o faca, mai ales ca:

- n-am putut pleca pentru ca a venit un tip care m-a ‘obligat’ sa ma-ntorc si sa ma asez la o masa, nu stiu cum a facut rost de ea si de doua scaune

- m-am simtit ca si cum as fi bagat mana in buzunarul cuiva cand am platit la bar, am vrut sa ma-ntorc si sa spun ca au uitat sa puna ceva la socoteala

- a inceput sa cante trupa programata in seara aia, dar cel care mi-a facut si mie loc pe acolo nu i-a lasat prea mult in pace, a pus si el mana pe o chitara si s-a ‘bagat’ peste ei, noocul a fost ca nu s-a suparat chitaristul trupei si s-au ciondanit doar in chitare, ajutat fiind si de vocalist, care a lasat microfonul si a pus si el mana pe chitara

Lasand gluma la o parte, locul acesta este foarte placut, patronul si ai lui sunt oameni deosebiti, iar Viorel, habar nu am cum are timp de facut amplificatoare bune, cand pare ca mereu se distreaza prin cluburi!

Ce-o fi fost cu o seara inainte, nu stiu, poate zice ceva cine a prins-o.

Oricum, ce zicea powerballad ca a fost pe 24 noiembrie e real, se intampla acolo, chiar daca pare lauda ce spunem noi, el despre cantat si eu despre cei care te fac sa te simti intre prieteni(cu parere de rau, nu-l cunosc nici pe powerballad si nici pe domnul Adi Sarbu, cel care m-a ajutat sa-mi gasesc un loc si care apoi a si cantat un pic)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.