www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Transport Chitara Cu Avionul


sorin_popovici
 Share

Recommended Posts

Salut! Stiu ca a mai fost topicul asta (l-am citit si pe ala mai vechi dar era cam vechi din 2010) dar vreau sa vad mai recent daca a avut cineva probleme.

So the story goes like this.

 

Plec din iasi la londra cu escala la bucuresti cu tarom. Pe acolo vreau sa iau o chitara si o sa ma intorc la fel cu taromul.

As prefera s-o iau ca bagaj de mana. Se poate?

 

Chitara n-o sa fie scumpa dar nici nu i-as lasa sa dea cu ea de pamant.

 

A avut probleme cineva cu baietii astia a nostri?

 

 

Multumesc,

Sorin

Link to comment
Share on other sites

Guest Stefan Mihai

Eu te sfatuiesc sa nu o bagi la cala deoarece cand ajungi pe aeroport si iti primesti bagajul poti sa o pui intr-o cutie si sa scrii FAINA pe cutie :-j deoarece in Romanica noastra dau aia de la aeroport cu ele de le apuca toti dracii'.

Si la mana nu cred ca te lasa...trebuie sa aiba niste dimensiuni anume...mai nou s-au cam facut ai dracu' toti angajatii de pe aeroport.

Nu iti ramane decat sa platesti in plus si sa o iei ca si bagaj de mana...fii pregatit,daca vrei sa platesti suplimentar i-ati vreo 30 euro ca mai ieftin de atat nu te duce :))

Stiu din experienta personala de calator aerian cum e cu bagajele.

BAFTA!

Link to comment
Share on other sites

Un prieten a trimis recent o chitară de la Buzău la Toulouse cu Atlassib, prețul fiind de 15 EUR. A ajuns bine, totul în regulă, chiar dacă a folosit o husă obișnuită (Ibanez IGB 7 - i-am vîndut-o eu http://forums.rgc.ro/topic/73948-husa-foarte-masiva-ibanez-igb7/page__p__694360__hl__hus%E3%20foarte%20masiv%E3__fromsearch__1#entry694360).

Edited by Adi M
Link to comment
Share on other sites

Guest Verestiuc Andrei

Eu nu am fost niciodata cu avionul, dar un prieten de al meu a dus cu el o trompeta din Romania in Austria, cand a ajuns acolo, avea trompeta usor lovita in 2 locuri, nu a fost o lovitura mare, dar nah, ma gandesc ca nimanui nu ii convine sa ii strice altu instrumentele.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.