www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Este Vocea Mea De Screamo? Cred Ca Asa Se Poate Numi..:|


Guest Ady Adrian
 Share

Recommended Posts

Guest Ady Adrian

Scuze ca fac alt topic dar nu am putut sa atasez la celalalt inregistrarea asta.Uitati pot canta asa fara probleme ca nu ma doare gatul.Ar trebui sa continui??

In inregistrare cam am citit versurile dar pot sa si cant calumea..!!

Chiar n-am nicio problema cand cant asa.Ieri am cantat vreo 1 ora aproape incotinuu.

Edited by Ady Adrian
Link to comment
Share on other sites

Guest Ady Adrian

Cam subtire, in formare.

Da este in formare...Doar de 2 zile cant asa.Dar cu timpul daca exersez in fiecare zi poate o fac sa sune si mai bine!

Link to comment
Share on other sites

Guest Ady Adrian

Iti recomand sa inveti sa canti mai intai.

 

De asemenea, daca ajungi vreodata la sala de repetitii, o sa iti dai seama ca va trebui sa canti la volum considerabil mai mare ca sa se inteleaga ceva.

OK.Mersi de sfat.

P.S: Am ajuns in sala de repetitii.

 

suna ca un afon care behaie

 

desi tind sa cred ca numai un trol poate sa behaie asa 3 zile la rand.

 

Bravo mie ca behai 3 zile la rand , ti-e ciuda cumva??Eu in primul rand vreau sa fac ceva.Nu sa stau degeaba ca tine.

Link to comment
Share on other sites

Guest heavymetal

Pe mine nu m-ai convins, sincer iti zic. Esti in directia aia, dar mai ai de lucrat daca vrei sa faci treaba buna.

Uite aici niste scream. Solistu trupei asteia are 17 ani si canta de vreo juma de an. I-am vazut intr-un concert, a cantat omu parca 9 piese in stilu asta si dupa, cand am mers sa vorbesc cu el, n-avea pic de raguseala..

Nu te mai ambala atat de tare cand te critica unu', altu' pentru ca de cele mai multe ori oamenii aia stiu ce vorbesc. iulian, de exemplu, e peste tine la capitolul muzica si are de doua ori varsta ta..arata si tu un pic de respect

 

p.s. Ti-am dat un challenge zilele trecute, sa inregistrezi din nou melodia aia de la Guns ca sa ne arati ca esti serios si canti cum trebuie. O mai faci sau atata a fost? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Ady Adrian

Pe mine nu m-ai convins, sincer iti zic. Esti in directia aia, dar mai ai de lucrat daca vrei sa faci treaba buna.

Uite aici niste scream. Solistu trupei asteia are 17 ani si canta de vreo juma de an. I-am vazut intr-un concert, a cantat omu parca 9 piese in stilu asta si dupa, cand am mers sa vorbesc cu el, n-avea pic de raguseala..

Nu te mai ambala atat de tare cand te critica unu', altu' pentru ca de cele mai multe ori oamenii aia stiu ce vorbesc. iulian, de exemplu, e peste tine la capitolul muzica si are de doua ori varsta ta..arata si tu un pic de respect

 

p.s. Ti-am dat un challenge zilele trecute, sa inregistrezi din nou melodia aia de la Guns ca sa ne arati ca esti serios si canti cum trebuie. O mai faci sau atata a fost? :)

 

Nu ma ambalez, am zis doar ca ma doare undeva despre ce zice lumea .

Si melodia de la Guns o inregistrez ca o sa ajung in studio-ul unui var...ca sa nu zica lumea iar ca ma prostesc.

 

Pe mine nu m-ai convins, sincer iti zic. Esti in directia aia, dar mai ai de lucrat daca vrei sa faci treaba buna.

Uite aici niste scream. Solistu trupei asteia are 17 ani si canta de vreo juma de an. I-am vazut intr-un concert, a cantat omu parca 9 piese in stilu asta si dupa, cand am mers sa vorbesc cu el, n-avea pic de raguseala..

Nu te mai ambala atat de tare cand te critica unu', altu' pentru ca de cele mai multe ori oamenii aia stiu ce vorbesc. iulian, de exemplu, e peste tine la capitolul muzica si are de doua ori varsta ta..arata si tu un pic de respect

 

p.s. Ti-am dat un challenge zilele trecute, sa inregistrezi din nou melodia aia de la Guns ca sa ne arati ca esti serios si canti cum trebuie. O mai faci sau atata a fost? :)

Link to comment
Share on other sites

multumesc @heavymetal pentru aprecieri.. dar cred ca sunt mult prea mari.

Legat de @Ady Adrian mi-a fost teama sa nu imi sariti in cap ca sunt rau.

 

Problema mea este ca atunci cand aud pe cineva cantand fals/prost/etc mi se zburleste parul in cap si parca mi se face mie rusine pentru persoana respectiva. In threadul de ieri am incercat sa ii zic cat mai direct dar si finut in acelasi timp ca parerea mea este ca rolul de vocal nu este pentru el. Eventuala mea violenta verbala ascunde intentia de a il descuraja de a se mai face de ras.

 

Nu a functionat :(

Link to comment
Share on other sites

Guest Ady Adrian

@Ady - se intrevede deci o concluzie: Baga 2 saptamani de antrenament si vino dup-aia cu o inregistrare sa ne dai pe spate :)

Bine o sa fac cu zici tu :) ...o sa repet cate 5-6 ore pe zi daca e..ca am timp destul.!!!

Link to comment
Share on other sites

suna ca un afon care behaie

 

desi tind sa cred ca numai un trol poate sa behaie asa 3 zile la rand.

 

haha true

Edited by OXiD
Link to comment
Share on other sites

Pretty funny :lol:

 

Raspuns scurt: wtf is that?

Raspuns lung: mie personal imi place mult sa cant si vocal, insa Dumnezeu nu m-a inzestrat cu darul "vocii de aur" asa ca daca am chef de cantat o fac in camera si tin doar pentru mine.Si eu as vrea sa am voce, insa doar pentru ca am memorat versurile a tone de melodii nu inseamna ca sunt si un cantaret bun...

 

Ideea e ca imi place sa cant mult , insa nu am voce sa fiu auzit si placut in acelasi timp, asa ca ma limitez doar la chitara.

 

Think about it , dude!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Ady Adrian

Pretty funny :lol:

 

Raspuns scurt: wtf is that?

Raspuns lung: mie personal imi place mult sa cant si vocal, insa Dumnezeu nu m-a inzestrat cu darul "vocii de aur" asa ca daca am chef de cantat o fac in camera si tin doar pentru mine.Si eu as vrea sa am voce, insa doar pentru ca am memorat versurile a tone de melodii nu inseamna ca sunt si un cantaret bun...

 

Ideea e ca imi place sa cant mult , insa nu am voce sa fiu auzit si placut in acelasi timp, asa ca ma limitez doar la chitara.

 

Think about it , dude!

 

M-am gandit bine si voi merge pe asta !!!Si din cate stiu eu nu multa lume poate tipa...

Oricum am mai primit niste sfaturi de la cineva si ma bazez pe ele..!!

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca orice voce poate suna bine intr-un anumit mix. Ce ai incercat sa canti in postarile trecute, nu se potrivea de nici o culoare. Nu ai o voce si nici abilitati pentru a-l putea imita pe Axl Rose. Nu ca l-as considera cine stie ce vocal, dar pur si simplu nu ai vocea formata pentru asa ceva. Cred ca daca l-as pune pe John Lydon sa cante Don't Cry de la GnR ar suna cam ca tine. Asta iar, e departe de a fi un reper intre vocalisti, insa se potrivea stilului pe care il canta.

Tu problemele mari le ai la urechi, nu neaparat la voce. Canti liniar. Lucru care poate fi ok pentru unele genuri, iar pentru altele nu. Cantatul in studio nu te va face sa canti mai bine.

 

In orice caz, trebuie tratata si vocea ca orice alt instrument. Repeti mult, vezi progrese mici. Ideea e sa vezi progresele respective si sa nu ai atitudinea "a, vocea mea e tare dar n-auziti voi bine". De cele mai multe ori, cand nu se gaseste nici macar unul sa spuna "imi place", problema e la tine, nu la cei 10 care spun ca nu le place.

Edited by 'mnezãu
Link to comment
Share on other sites

Scuze ca fac alt topic dar nu am putut sa atasez la celalalt inregistrarea asta.Uitati pot canta asa fara probleme ca nu ma doare gatul.Ar trebui sa continui??

In inregistrare cam am citit versurile dar pot sa si cant calumea..!!

Chiar n-am nicio problema cand cant asa.Ieri am cantat vreo 1 ora aproape incotinuu.

Vai de capula mea! :geek:

E de mare cakt, nu te supara, dar am ramas uimit. Cum poti sa te afisezi cu asa ceva?

Ma rog, treaba ta, dar trebuie sa iti dezvolti o puternica capacitate de a culege feedback fara sa te simti insultat, mai ales ca unii dintre noi nu putem accepta chiar orice, ultimul hal de scalambare.

Am scris azi pentru ca zilele trecute am tot sperat ca intelegi ceva. Dar vad ca nu, si nu m-am mai putut abtine.

 

Later edit: daca ai sub 18 ani, incearca sa vezi constructiv totul. Daca esti major, trage-ti un glont in cap.

Edited by Rãspopitu'
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

lol !!!...baiatule, au venit azi pe la mine niste prieteni si am bagat "screamou ' " tau in winamp cand lumea devenise serioasa, si i-am tot dat repeat pana cand s-au ***** toti pe ei de ras, si uite, acum nu mai vor sa plece iar io trebuie sa desfac inca o sticla de whisky, mi-ai facut ziua misto, mersi! :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest m1ckey

Omule nu te supara pentru ceea ce urmeaza sa-ti zic.Ce-am ascultat ieri in topicul cu GnR a fost la fel de penibil.Pur si simplu lucrul asta nu e facut pentru tine..

Link to comment
Share on other sites

Tipul ne prezinta o imbecilitate ca fiind "extraordinara" sa voce. Am mai vazut asta cu totii, nu e nimic nou.

Problema e ca asta ii da inainte desi ar trebui sa se lase complet de sportul asta avand in vedere ce a inregistrat.

E o chestie interesanta la pustanii astia: gandeste ca el e cel mai tare, iar ceilalti is tampiti si nu-l inteleg; el va creste mare, va fi rockstar si se va pisa de la inaltime pe cei care i-au sugerat sa nu mai sa cante.

E nevoie sa mai propun inca o data obligativitatea unui test cu 10 intrebari simple la inregistrarea pe forum?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.