www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Thomann


Guest Qubix
 Share

Recommended Posts

Guest Qubix

Salutare, m-ar interesa aceasta chitara, pe care, din pacate, nu am gasit-o decat pe Thomann:

 

http://www.thomann.de/ro/sterling_by_music_man_jp100tbk_john_petrucci.htm

 

Am doua intrebari:

 

1) A mai comandat cineva chitare/echipamente de pe Thomann? Ce metoda de curierat folosesc?

 

2) Legat de pret, ceea ce platesti cand iti vine chitara este exact pretul afisat, sau difera, adaugandu-se diferite taxe, transport, etc? In acest caz, cam cat este diferenta?

 

Merci. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Qubix

am intrebat, incercand sa aflu opiniile celor ce au mai cumparat....exista un singur topic pe un forum romanesc, unde sa nu existe oameni care sar de parca i-ai lovit cu toporul ? ... multumesc pentru raspuns

Link to comment
Share on other sites

Nu am comandat, insa, de platit cand vine nu se pune problema. Platesti inainte prin Paypal sau transfer bancar. Europenii astia ridica din umeri cand aud ramburs. Spun "ramburs your mother!". Taxele sunt doar +30 euro transport. Chitara + 30 de euro este tot ce platesti. Nu se percep taxe vamale pentru achizitiile de pe teritoriul UE.

Edited by 'mnezãu
Link to comment
Share on other sites

Guest Qubix

Nu am comandat, insa, de platit cand vine nu se pune problema. Platesti inainte prin Paypal sau transfer bancar. Europenii astia ridica din umeri cand aud ramburs. Spun "ramburs your mother!". Taxele sunt doar +30 euro transport. Chitara + 30 de euro este tot ce platesti. Nu se percep taxe vamale pentru achizitiile de pe teritoriul UE.

 

Asta era raspunsul de care aveam nevoie. Merci mult :)

Link to comment
Share on other sites

Salut. Am comandat eu acum 2 ani (o Ibanez JS series, plus alte mici lucruri - corzi, pene, etc.) la ei. Ce s-a scris mai sus e 100% valabil. Pretul a fost cel afisat, plus 30 E transportul. UPS -ul iti da un cod, cu care urmaresti locatia coletului. La mine a fost de MARE ajutor, ptr. ca pachetul s-a oprit undeva in Bucuresti, fiindca adresa era stearsa. Oamenii se pregateau sa-l trimita inapoi, dar am sunat la timp, am vorbit, si mi l-au trimis. Totul a venit in bune conditii, exact ce am cerut, fara probleme. Bafta!

Edited by drrond
Link to comment
Share on other sites

Salutare, m-ar interesa aceasta chitara, pe care, din pacate, nu am gasit-o decat pe Thomann:

 

http://www.thomann.d...hn_petrucci.htm

 

Am doua intrebari:

 

1) A mai comandat cineva chitare/echipamente de pe Thomann? Ce metoda de curierat folosesc?

 

2) Legat de pret, ceea ce platesti cand iti vine chitara este exact pretul afisat, sau difera, adaugandu-se diferite taxe, transport, etc? In acest caz, cam cat este diferenta?

 

Merci. :)

 

1) Da. Daca-mi aduc bine aminte, UPS.

2) Pai la pretul chitarei se adauga transportul, probabil diferenta de TVA. Dupa astea mai ai o taxa: 69% din pretul total, partea mea.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.