www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Un Pic De Ajutor


death metal
 Share

Recommended Posts

Daca imi pote spune cineva cum sa scot un sunet cat mai apropiat de cel a lui alexi laiho de la trupa children of bodom eu am un echipament relativ ieftin o chitara santafe( nu prea stiu ce firma e asta ) are o doza dubla la bridege si inca doua singel coil toate in no name mai am un procesor digitech rp 55 si un amp stag 10 ga si cabluri rock cabel .

Link to comment
Share on other sites

Ai un sistem audio de calitate acasă (home cinema/Hi-Fi) sau măcar niște căști de calitate? Monitoare active de stuido sau de scenă presupun că nu.

 

Pai ....are de toate numai ca nu-i multumit de pret .

Daca nerge la ceva tiganci sa-i giceasca si sa faca ceva vraji va ajunge mai aproape cu tonul.

 

Nu stie cum sa-i regleze sculele ...si probabil nici sa cante la chitara .

Dar este adevarat ca un Ton cum are cate un chitarist in studio pe disc este mai greu sa scoti fara un studio bine inzestrat .

 

Majoritatea chitaristilor in concert sunt departe de tonul din studio ...

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca era nevoie sa mai facetzi misto ( domnul karpi ) nu toata lumea are posibilitatea sa isi cumpere echipamente scumpe

 

Guitar Rig, Amplitube, eventual diverse impulsuri de cabinete puse dupa procesor ai incercat? De asemenea, butoneaza procesorul ala pana il tocesti. Nu te multumi cu plimbatul prin preseturi ca majoritatea nu suna pe sculele tale asa cum sunau pe sculele alora care le-au programat.

 

Asculta tonul aluia din CoB in lectiile de pe Youtube. Are cateva. Unde este chitara nepusa in mix. Ala ar fi tonul lui. Ce auzi pe CD, e cu totul alta poveste.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.