www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

s-a afumat carnatzu'


Neuro
 Share

Recommended Posts

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Trupa Bere Gratis, cu care colaborez de ceva vreme, a lansat o piesa noua, "Stai pe acelasi drum", care va putea fi ascultata pe noul album,

"O colectie", un album de balade, doua piese noi si opt piese reorchestrate.

 

Atasez aici soloul piesei "Stai pe acelasi drum", cantat in intregime cu Pedal Bend.

solo stai.mp3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

Trupa Bere Gratis, cu care colaborez de ceva vreme, a lansat o piesa noua, "Stai pe acelasi drum", care va putea fi ascultata pe noul album,

"O colectie", un album de balade, doua piese noi si opt piese reorchestrate.

 

Atasez aici soloul piesei "Stai pe acelasi drum", cantat in intregime cu Pedal Bend.

solo stai.mp3

 

 

Foarte frumoasă partea. Şi armonia e miştoacă de tot. Tu ai compus-o?

 

Stai că am găsit-o

 

 

foarte faină piesa. Felicitări.

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasă partea. Şi armonia e miştoacă de tot. Tu ai compus-o?

 

Stai că am găsit-o

 

 

foarte faină piesa. Felicitări.

 

piesa e compusa de Robert Anghelescu, doar soloul l-am gandit dupa mintiuca mea. s-a vrut un solo atipic pt chitara, ceea ce m-a motivat foarte tare. de fapt asta e varianta finala. mai era o solistica, dar cam progresiva, modala, pe care n-o mai gasesc in calculator si pe care dupa mai multe ascultari am declarat-o "nuca in perete" pt o piesa de radio.

 

multumesc in numele trupei pt aprecieri.

Edited by Neuro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

BUN RAU NEURO MARIUS !!! dar compzitie ? asta as vrea sa aud...ceva altceva !!! diferit ? a...tu ,nu !

eu.... DA !http://muzicabuna.ro/underground/dan-tudor.html#post

DE NECREZUT...cata aroganta si autoconvingere nejustifiata....din pacate de data aceasta ai gresit topicul, ai atins exact unu dintre chitaristi mai originali din rgc. In rest no comment,,,sunt scarbit!!!

@Neuro: esti mare frate!!

PS:eu iao o pausa din RGC ca am vazut ca in ultima vreme este cam poluat cu prea multa aroganta. Only the best!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

BUN RAU NEURO MARIUS !!! dar compzitie ? asta as vrea sa aud...ceva altceva !!! diferit ? a...tu ,nu !

eu.... DA !http://muzicabuna.ro/underground/dan-tudor.html#post

 

Gender:Male Location:ALBA Interests:Pusy Trupa:NOI

 

 

:lol: ma'ntreb de unde tot rasar astfel de specimene :blink:

ontopic - pe aici cred ca am gasit una dintre cele mai faine galerii de pe rgc. :respect:

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

Hai sa spun ca ii multumesc lui Neuro epntru tot ce a facut si face, inclusiv pentru lectiile de chitara de pe site-ul sau, din care ma mai inspir.

Toate cele restul...sa fie asa cum sunt sa fie :)

Edited by OratioMentis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Iti place sa te joci cu modulatiile mai brutale sau cu diverse moduri in diverse feluri :)

De multe ori invatam ceva din experimentele tale, mie personal imi place orice "iese intentionat" in afara unei game diatonice.

La fel ca probabil multi dintre membrii acestui forum, si eu m-am folosit de lectiile de chitara puse la dispozitie de tine, in cazul meu am auzit de tine inainte sa ajung pe rgc.ro :)

Sa te mai auzim cat mai curand ;)

 

+1

Edited by SorinT
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.