www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Procesor Korg Pentru Chitara


Cristi24
 Share

Recommended Posts

Salut oameni buni,

 

Am incercat acum 5 ani un procesor de chitara Korg, facut de divizia ToneWorks desigur, si am avut cea mai buna experienta cu el din toata cariera mea de muzician. Problema e ca nu a fost al meu (l-am avut imprumutat doar pentru 2 luni), iar acum caut din rasputeri sa dau de el. Toate produsele Korg pe care le-am gasit pe piata NU sunt acel procesor, asa ca daca din chitaristii mai "vechi" ma puteti ajuta (poate ati avut si voi contact cu el), as aprecia extrem de mult orice sugestie de model.

 

Iata o descriere sumara, din cate imi amintesc:

 

-Complet negru;

-4 pedale, fara pedala de expresie. Pedalele (si numai atat) semanau cu pedalele de pe un Boss ME-5;

-Nu poate fi gasit in catalogul actual de pe site-ul Korg;

-Avea un display cam de marimea procesorului AX 3000G, insa pozitionat pe mijloc;

 

Stiu ca nu am dat prea multe date, insa in speranta ca o sa-l regasesc undeva pe lumea asta, va multumesc!

 

Cristi

Edited by Cristi24
Link to comment
Share on other sites

 

Desi nu este vorba de acest procesor, uitandu-ma pe internet la el am dat de cel pe care il cautam! Asa ca multumesc din suflet. Era vorba de AX 100G, care are display etc. Din vina mea (batranetea, ce sa-i faci...) se pare ca are de fapt 6 pedale, si nu 4. Cred ca mi-au ramas intiparite in minte 4 pentru ca numai 4 foloseam.

 

Nu spre surprinderea mea, pe paginile de net pe care ma uitam multa lume cauta si acum sa cumpere acest model. Nu mai ramane decat sa gasesc unul la a 7-a mana in stare buna (ceea ce e aproape imposibil, stiu...).

 

O zi buna si multumesc din nou!

Link to comment
Share on other sites

Salut! Azi mi-am pus la vanzare procesorul Korg ToneWorks AX300-G.

Il am din 2005 si l-am folosit pana in 2007 cand mi-am luat ceva mai scump tot de la Korg.

De atunci a stat intr-o cutie sub pat.

Am avut si concerte la care l-am folosit si a fost ok.

Daca intri pe anunturile mele o sa vezi si o poza cu el facuta mai devreme plus detalii

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

wow... multumesc tuturor. Din pacate am fost plecat o perioada (fara acces la internet) insa nici nu am mai fost anuntat pe mail de raspunsurile la acest thread. Din cate vad, Andy B, l-ai vandut. As fi interesat sa cumpar un AX-300G de la cineva din Cluj-Napoca. Pacat ca nu am "fost pe faza".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

aveti un manual pentru korg ax 300g?

am si eu nevoie, pls

Mi-am luat de curand acest procesor, e prima data cand folosesc un procesor si nu am manualul lui.

Rog ajutati!

Cauta si tu cui GOOGLE ( pana nu se opresc serviciile e mare scandal este posibil saiontre in "greva" GOOGLE ,Twitter, Mozila si altii!! )

 

http://www.korg.com/ax3000g

Downloads ->

http://www.korg.com/uploads/Support/AX3000G_E2_633651977349500000.pdf

 

http://www.korg.com/uploads/Support/AX3000G_EasyStart_633651982012890000.pdf

 

Se desfiinteaza incet GOOGLE si wikipedia ....si restul ...hahaha

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.