www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

canonul meu


dalv
 Share

Recommended Posts

mai stiti pe nenea Jerry C cantand interpretarea lui a piesei Canon in D?

Am studiat mult piesa si evitand tiparul exact am incercat sa o reproduc... am exersat-o cam o luna inainte sa o inregistrez.

Se putea mai bine dar o inceput sa ma sece dupa o vreme si imi dau mare bataie de cap sweepurile

dalv___canon_rock.avi

 

mi-ar prinde bine cateva critici productive

Link to comment
Share on other sites

Vlad esti un curajos. E o piesa foarte grea si te-ai descurcat mai mult decat onorabil.

Nu sunt in masura sa dau indicatii prea pretioase si o sa ma rezum la o singura chestie: vibrato-ul. Inca nu il stapanesti foarte bine (mai ales la inceput se observa chestia asta). Studiaza cateva videouri cu chitaristi si concentreaza-te (si) pe aspectul asta.

Bafta mai departe

Link to comment
Share on other sites

Guest King_Diamond

Bravo...hail to you...daca ai un tab klumea poate imi dai si mie un mail..aaa si btw...

Check this dude out too!

Edited by King_Diamond
Link to comment
Share on other sites

Guest Pheno

mi-a placut privirea suparata de la sfarsit, mai multa atentie la benduri, in rest mi s-a parut ok. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Razvain

Eu il admir pe Vlad ca a avut rabdarea sa stea sa invete o asemenea piesa.

Mie mi-a cantat canonul de mai multe ori, iar cateodata ii ieseau foarte bine sweepurile, insa e greu sa canti 5 minute incontinuu si sa iasa toate partile bine.

 

Mai sunt niste scapari, insa pentru 2 ani de chitara, eu sunt uimit si mandru ca il am ca si chitarist in trupa mea si in primul rand ca si prieten :)

 

Sunt curios ce ii rezerva viitorul acestui viitor mare chitarist :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

Mai sunt niste scapari, insa pentru 2 ani de chitara, eu sunt uimit si mandru ca il am ca si chitarist in trupa mea si in primul rand ca si prieten :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Ildest

Frumos .. nu am ce spune .. dar pot sa te intreb ceva .. daca ai korg ax1500g de ce nu foloseai pedala de volum si foloseai potentiometru de volum de pe chitara?

Edited by Ildest
Link to comment
Share on other sites

Frumos .. nu am ce spune .. dar pot sa te intreb ceva .. daca ai korg ax1500g de ce nu foloseai pedala de volum si foloseai potentiometru de volum de pe chitara?

E mai clar sunetul cand lucrezi din potentiometrul chitarei (controleaza volumul Si nivelul de drive)

Cu pedala de expresie ar fi sunat mai bine pt ca nu stiu inca sa lucrez f bine cu potentiometrul chitarei, dar mi se pare mai personal asa :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

yeah.eu nu am mai vazut pe nimeni sa evolueze asa de repede ca vlad.i-am urmarit evolutia mai de aproape.

felicitarile mele.esti pe drumul cel bun.spor la studiu!

Da, dar am avut si un profesor bun care a contribuit mult la evolutia asta :) tnx for that, Neuro.

Ie-te videoul si pe youtube pt un acces mai rapid :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.