www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Albume noi


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest spyked88

in principiu, personajele de pe Human Equation

 

just can't get enough of it

Corectează-mă dacă greşesc, dar din câte ştiu personajele de pe Human Equation n-au mai participat pe nici un alt album Ayreon. Să înţeleg că ăsta e Final Experiment refăcut cu ei?

Link to comment
Share on other sites

Corectează-mă dacă greşesc, dar din câte ştiu personajele de pe Human Equation n-au mai participat pe nici un alt album Ayreon. Să înţeleg că ăsta e Final Experiment refăcut cu ei?

 

ai perfecta dreptate, sunt tot cei de pe final experiment.. trecusem la ascultat human equation si imi statea gandul la el.

later edit: in alte surse Irene Jansen si Marcela Bovio apar pe Waracle si respectiv Merlin's Will - ambele au cantat pe HE, totusi nu sunt trecute in line-up.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Albume noi aparute :

 

Phoenix - Baba Novac

Alexandru Andries - Comanda Speciala

Santana - All That I Am

Robbie Williams - Intensive Care,

 

ascultate aproape in totalitate, placut impresionat.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Alexandru Andries - Comanda speciala

 

01 Transport in comun 02:40

02 Un pian fericit 03:39

03 Baga mana-n buzunar 02:24

04 Lucruri mici 03:17

05 Glumele mele 04:09

06 Orase si avioane 03:04

07 Cat de frumoasa poti fi 03:38

08 Fara sare 03:43

09 Gripa 03:32

10 Musafir 01:25

11 Eu, Lia si Ilinka 01:35

12 Kapital 04:13

13 Noaptea 01:37

14 Bunicii mei 03:43

15 Pranz in doi 02:10

16 Baiat de baiat 02:56

17 Konfort 3 02:35

18 Sefu 02:51

19 Bkl 00:47

20 Na votare 02:35

Link to comment
Share on other sites

Korn -See you on the other side(cu recomandarea a nu fi vreeodata ascultat)

The Darkness-One way ticket to hell and back

Christian Kjellvander - Faya

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tiarra - Drama Per Musica

Salut! Bine ai venit pe forumul RGC ... am ascultat si eu acum piesa voastra .. sunt cam adormit si hmm ... ma gandeam ... Doamne! sa nu fie ceva prea grrrrrrr .... ca nu intra acum ... surprinzator insa, placut la ascultat. Auzisem de trupa voastra dar cred ca este prima oara cand va ascult. Felicitari! Frumoase clapele ... :)

Inteleg ca esti proaspat inscris pe forum si iti este un pic mai greu sa te descurci pe aici. Sunt doua topicuri mai des utilizate pentru prezentarea creatiilor noastre, compozitii sau simple improvizatii, sau idei in lucru .... unul se afla in sectiunea Open Stage ... .... AVETI TRUPA?, vrem sa va cunoastem ... acolo poti prezenta mai in detaliu trupa in care canti

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=1897

 

iar altul la Înregistrãrile noastre ... in Melodii Cantate de Noi #2 ... http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=1970&st=240

Link to comment
Share on other sites

Guest WarSong

Salut! Bine ai venit pe forumul RGC ... am ascultat si eu acum piesa voastra .. sunt cam adormit si hmm ... ma gandeam ... Doamne! sa nu fie ceva prea grrrrrrr .... ca nu intra acum ... surprinzator insa, placut la ascultat. Auzisem de trupa voastra dar cred ca este prima oara cand va ascult. Felicitari! Frumoase clapele ... :)

Inteleg ca esti proaspat inscris pe forum si iti este un pic mai greu sa te descurci pe aici. Sunt doua topicuri mai des utilizate pentru prezentarea creatiilor noastre, compozitii sau simple improvizatii, sau idei in lucru .... unul se afla in sectiunea Open Stage ... .... AVETI TRUPA?, vrem sa va cunoastem ... acolo poti prezenta mai in detaliu trupa in care canti

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=1897

 

iar altul la Înregistrãrile noastre ... in Melodii Cantate de Noi #2 ... http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=1970&st=240

 

multam fain de aprecieri, primire si informatii.

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

the strokes - first impressions of earth (un pic cam letargic, good songs, bad vocalist, so-so album)

 

eu-s fana the strokes si chiar i like this album,acu ma rog:intervine faza cu "gusturile nu se discuta" :) melodia mea preferata e :juicebox..super tare bassu de la inceputu melodiei,as mai recomanda asa: vision of division,heart in a cage(chitara are cam tot farmecu aici),razorblade

si as zice ca julian casablancas pt genu care-l canta vocea lui chiar e potrivita,ragusita asa,dar tot te atrage :)

 

p.s.: stie cineva de un nou album "snow patrol"? ultimul chiar e reusit si abia astept sa ma delectez cu inca unu de la ei :)

Edited by rhcp_guitarist
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

se vede ca-ti place sa cumperi cd-uri originale :)

 

lista mea pe 2005...

 

1. Opeth - Ghost Reveries

2. Pandrea - Institutia Suprema :)

3. Wobbler - Hinterland

4. Porcupine Tree - Deadwing

5. Nevermore - This Godless Endeavour

6. Ulver - Blood Inside

7. Gojira - From Mars to Sirius

8. dredg - Catch Without Arms

9. Candlemass - Candlemass

x. Bruce Dickinson - Tyranny of Souls

xi. Spiritual Beggars - Demons

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Uitati ce am gasit pe EVZ-12 Februarie 2006

"Metallica - intre turneu si noul album

EVZ

Albumul Metallica se va lansa cu intarziere.

COMPROMIS. Urmatorul album Metallica se va lansa cu intarziere fata de data prevazuta initial - sfarsitul acestui an - deoarece trupa intrerupe inregistrarile pentru a face un turneu.

In luna iunie, Metallica va face un tur al festivalurilor rock din Europa, iar in iunie va fi in Africa de Sud."

 

Si am mai dat si peste asta:Metal News - Metallica To Have New Album Out Late 2005

 

Stie cineva ceva,mai mult,despre noul album Metallica?

Pentru mine e o surpriza foarte placuta sa aflu ca au sa mai scoata un nou album.Poate unul ca cele vechi. :)

Edited by Killer
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Chick Corea - The Ultimate Adventure (2006 - Stretch Records )

Track Listing: Three Ghouls Part 1; Three Ghouls Part 2; Three Ghouls Part 3; CIty of Brass; Queen Tedmur; El Stephen Part 1; El Stephen Part 2; King & Queen; Moseb the Executioner Part 1; Moseb the Executioner Part 2; Moseb the Executioner Part 3; North Africa; Flight from Karoof Part 1; Flight from Karoof Part 2; Planes of Existence Part 1; Arabian Nights Part 1; Arabian Nights Part 2; Gods & Devils; Planes of Existence Part 2.

 

<based on the works of Dianetics guru and Church of Scientology founder L. Ron Hubbard, who reportedly is Corea's favorite author>

all about jazz review

highlights: city of brass, gods & devils, arabian nights, el stephen part 1

 

foarte elaaastic si descriptiv.. perfect pentru o dupa-amiaza de duminica

post-76-1141568492_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Amatory - Discovery

http://www.amatory.ru/

 

O trupa de rusi dementi ce fac ce stiu ei mai bine: canta metale.

"Albumul" ce cu greu se poate numi asa ca are doar 6 piese din care 5 sub 4 minute e o colectie de coveruri (Black Eyed Peas - Don't play with my heart , Motorhead - Ace of Spades , Deep Purple - Into the fire si inca 2 necunoscute mie).

Bomboana este piesa "Rock baby" care e un colaj de dintre o compozitie originala si cateva bucatele imprumutate din "Secret Place - Megadeth" "Thunderstruck -AC/DC" . Sunt frumos colate si cu toate astea piesa suna bine, trecerile fiind deloc stridente.

Eu unul sunt inebunit dupa genul asta de muzica (printre altele). Astia sunt ceva mai heavy poate pe alocuri chiar death (voce grohaita condimentata cu tobe alerte si bas ce se tine bine si nervos dupa ritm).

Din categoria rusi nebuni mai recomand Leningrad Cowboys(Care am aflat cu stupoare ca-s finlandezi :) dar oricum tot p-acolo sunt :)) si Boney Nem

 

Productia e cel putin decenta. Poate doar tonul de chitara e putin cam dezlanat dar deh poate asa le place lor :)

 

Si asa se naste intrebarea... Doar eu si 2-3 RGCisti ascultam muzica noua?

Link to comment
Share on other sites

Kitaro - Spiritual Garden - 21 feb 2006

- in colaborare cu consoarta lui, Keiko Matsubara, si inspirat de dansurile japoneze butoh.

destul de retro fata de alte albume, ar fi fost cu mult mai complet daca ar fi avut si visuals! :)

lipseste pianul din lemn cu clape si dinamica..

 

de ascultat cand sunt razboaie in desert: gentle forest, sunlight dancing, hydrosphere, spiritual garden.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nu e un album chiar nou (este aparut in 2000) dar m-am gandit sa vi-l recomand pentru ca este,cu siguranta,cel mai inchegat material al interpretului (vorbesc de cariera solo)

Albumu The Secret Language of Birds apartinand lui Ian Anderson (Jethro Tull) contine 17 piese.Este un material mai "soft",in genul "Songs from the wood",cu teme clasice si orientale pe alocuri.

Nu trebuie ratat de fanii Jethro Tull si nu numai.

 

The Secret Language of Birds is Ian Anderson's third solo album, but the first to specifically highlight his melodic skill and guitar prowess on a set of folk-inspired songs.

 

the whole album displays a consistency that even Jethro Tull rarely approached

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

O sa apara acu in mai,albumul "Stadium Arcadium" de la RHCP,poate s-a mai zis,am ascultat noua lor melodie "Dani California"..suna ft bine,o ascult incontinuu

Mai apare pe 2 mai si un nou album Pearl Jam,"World wide suicide" deasemenea e excelenta :)

Si Snow Patrol,au deja 2 melodii noi scoase "Hands Open" si "You're all i have"

2006 vad ca e plin de albume ft bune si mult asteptate :) mai vreau,mai vreau :)

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

new pearl jam album? :) /me is happy :):(

alte noi aparitii.. The Yeah Yeah Yeahs - Show Your Bones, lansarea in martie supposedly.. eu tot n-am facut rost de el, daca are cineva, please PM me..

producatorul declara ca e "cat concept" album

"Each track tells the story of the [cat's life]. So it starts with Coco's birth, to when they found Coco, and continues."

aint that somethin :)

i do wanna hear it though.

si mai departe, cat de mult au crescut muzical copiii astia, yada yada yada, much more spiritchual and matchure.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.