www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Epi Vs Epi


Guest Andrei2221
 Share

Recommended Posts

Guest Alin C.

Epiphone sunt considerate variantele low-cost ale chitarelor Gibson.Probabil de aceea nu sunt recomandate.

 

PS:Doar punctul meu de vedere.

Link to comment
Share on other sites

imi arati cateva te rog?

 

 

 

Stai putin eu n-am inteles.

Tu ai in profil un Bc Rich Warlock...am si eu chitara si mi se parea chiar FOARTE ok pentru metale, chiar in starea stock care e , cu dozele ei.

Acum vrei alta chitara de ,,metale''? :blink: Pentru 14 ani ma gandeam ca ajunge 1 chitara ,,metal''.

 

si inca ceva.eu personal nu as merge pe epiphone,dar este alegerea ta

 

Genial.Facem altar din sfatul tau. Merg sa ma rog si eu divinitatii pentru aceasta interventie cum spunea un user.

 

Epiphone sunt considerate variantele low-cost ale chitarelor Gibson.Probabil de aceea nu sunt recomandate.

 

PS:Doar punctul meu de vedere.

 

Acum altu nu de 15 ani ci de 13 acelasi sfat :lol:

GENIAL.

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

Așa-i cã n-ai urmãrit istoria recentã a firmei Gibson? :D

 

Poți cânta mietãl cu aproape oric fel de chitarã și sunt sigur cã existã variante mai practice decât cele inițial menționate.

 

Eu nu am spus ca nu exista variante mai practice, dar mi se pare cam aiurea sa spui ca intre Epiphone si Gibson singura diferenta e sigla... De exemplu daca as vrea sa dau o suma considerabila pe o chitara pentru mietãl, cu siguranta m-as orienta spre asa ceva, nu Gibson. Ai dreptate, n-am urmarit istoria recenta a companiei, probabil ca n-o mai fi valabila treaba cu calitatea, dar acum cred ca mai multi mari producatori fac chitare la repezeala, doar ca sa umple rafturile magazinelor cat mai repede.

Daca vrei sa canti, o poti face foarte bine pe o chitara no name luata cu 100 de lei second hand. Dar daca vrei sa ai pretentii sa nu ti se dezacordeze instrumentul, sa poti seta o actiune joasa sau sa poti abera pe urma chestii de genul "sustain aproape infinit", trebuie sa scoti un ban din buzunar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.