www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

cei mai tineri fani rgc


freelancer
 Share

Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

e pe bune, pe bune, cristi si andrei sunt copii mei si pot fi vazuti maine la casa de cultura "preoteasa", incepand cu orele 18,00, canta in deschidere la Adi Manolovici Syndicate - Rock Sessions 6. Manolovici este profesorul dechitara al lui Cristi

 

Scuze...nu am putut sa ma abtin..penal..penal..penal..parca e un vierme in calduri.. :) Scuze..

 

 

auzi, o fi ala mic al meu vierme, da' e viermele meu. scuze...scuze...scuze..., dar s-ar putea ca tu la sapte ani inca sa te fi jucat cu viermele prin nisip.

 

bafta!

Link to comment
Share on other sites

e pe bune, pe bune, cristi si andrei sunt copii mei si pot fi vazuti maine la casa de cultura "preoteasa", incepand cu orele 18,00, canta in deschidere la Adi Manolovici Syndicate - Rock Sessions 6. Manolovici este profesorul de chitara al lui Cristi

 

Ce sa spun Bogdan, felicitarile mele. Te rog sa transmiti mai departe felicitarile!!! (nu pot zice mai sus, mai degraba mai jos, din cauza inaltimii :) )

 

Tare mult mi-ar place sa-i vad! Felicitari si lui Adi care e un mare profesor!!!

 

Ce tare e Andrei care la 7 ani canta "so lock up your daughter, so lock up your wife" :)

Link to comment
Share on other sites

mersi, killahead, parerea ta chiar conteaza!

o sa incerc sa-ti trimit un fisier video din concertul de maine

 

bafta!

 

p.s. - stiu si eu ca inca e de lucrat cu ei. ca intrarea nu e prea buna si ca si-a revenit pe parcurs. dar cred ca orice inceput e greu si important e ca le place foarte mult ceea ce fac.

Edited by freelancer
Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

Era parerea mea si oricum nu era nevoie sa ma "ataci"..scuzele alea erau fix pentru asta..da..la sapte ani ma jucam cu viermele...si nu as fi vrut sa cant asa ceva..nu zic ca nu as fi vrut sa cant la chitara,da la varsta aia nu cred ca intelege cu adevarat ce canta..si nu cred ca o simte cum ar trebui asa ca..mai bine altceva..mie personal nu imi place si am spus si motivele...si mai sunt...da e parerea mea..succes maine si numai bine..!(sa ma omor acum ca nu am "gustat" melodia..mi-am spus si eu parerea..daca e de rau sa nu postez?)

Link to comment
Share on other sites

Era parerea mea si oricum nu era nevoie sa ma "ataci"..scuzele alea erau fix pentru asta..da..la sapte ani ma jucam cu viermele...si nu as fi vrut sa cant asa ceva..nu zic ca nu as fi vrut sa cant la chitara,da la varsta aia nu cred ca intelege cu adevarat ce canta..si nu cred ca o simte cum ar trebui asa ca..mai bine altceva..mie personal nu imi place si am spus si motivele...si mai sunt...da e parerea mea..succes maine si numai bine..!(sa ma omor acum ca nu am "gustat" melodia..mi-am spus si eu parerea..daca e de rau sa nu postez?)

 

 

mersi, oricum, e dreptul tau sa nu-ti placa, iar chestia asta ca nu-ti place chiar ma bucura. "exceptia confirma regula!"

 

bafta!

 

p.s. - regret ca te-am "atacat". n-a fost chiar intentia mea. dar prea ai sarit "gica contra".

Link to comment
Share on other sites

Guest Jaymz

Sunt de acord cu Csernik, nu imi place ... melodia este cantata bine, poate prea bine, chiar mecanic :) dar ii lipseste ceva esential ca sa poata fi muzica, feeling :) La varsta lor nu pot simti muzica asa cum trebuie iar melodia este ... rece :)

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

hehe.. nu va suparati, dar cred ca sunteti un pic un pic un pic invidiosi daca va luati de feelingul piesei.. conteaza foarte mult contextul, daca au 7 si 11 ani e evident ca n-au experienta de viata si nici feeling n-au de unde, nici nu intra in discutie asta.

in fine

mie mi-a placut si chiar m-au trecut fiorii auzind o voce asa de tanara cantand tnt :) copiii au multa energie si ritm, frumos, foarte frumos. :)

cinci stele

abia astept sa postezi filmarea de maine. felicitari! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

Da ..intr-un final..piesa e draguta...un pic invidiosi..da, dar nu pe ei..ci pe parintii lor care s-au gandit sa ii initieze si pe ei in ale chitarii..mi-as fi dorit si eu asta cand eram mic :) ...dar in rest nu pui un copil de 7 ani sa cante tnt..sa fim serios..si inca o data bafta maine..pe bune ...va urez tot succesul din lume. :)

 

 

 

P.S. daca nu poti sa ceri feeling(dar parerea mea e ca au, dar trebuie doar sa cauti melodia potrivita) de la ei la varsta aia...atunci nu ii pui sa cante tnt....ca e moarta piesa asa...

Edited by Csernik
Link to comment
Share on other sites

Hai sa ma bag si eu ca musca-n lapte... nu oi fi eu mare chitarist dar la ascultat muzica ma pricep bine :)

Baietii astia daca se tin de treaba vor ajunge mari; ce nu mi-a placut e ca au luat o melodie de succes si au incercat sa o interpreteze in stilul celor de la AC/DC. Parerea mea ca trebuiau sa cante niste melodii compuse de ei sau de cunoscuti, pentru ca mie cel putin mi s-a parut un "remake" de prost gust al acelei melodii, pe care o iubesc si intr-un fel mi se pare ca a fost "denigrata" . :))

 

Oricum, multa bafta baietilor, sa se tina de treaba ca vor reusi :)

Link to comment
Share on other sites

Gizas sunt doar niste copii!

 

E dementiala faza. Imi aduce aminte de school of rock.

Invidios sunt si eu pentru ca pustii au pe cineva care sa ii ia de mici si sa ii duca de manuta sa cante la chitara. Respectele mele.

E o antiteza intre varsta frageda si nervii cu care pustiul spune "TNT!!!"

Bogdan sa iti traiasca!

 

al3x_skater sa fim seriosi. ce sa denigreze ? Tu iti dai seama ce inocenti sunt la varsta aia ? N-au ce sau cum sa denigreze.

 

Sa vina si clipurile!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Moama pustiul cre' ca e cel mai cool din scoala lui. Nici aia de-a opta nu-l fac! :)

Dar solo-ul! Unde e soloul? :)

Edited by domnul Rig
Link to comment
Share on other sites

Guest Mehigh

Cut them some slack guys...copiii sunt prea bestiali, dupa cum a zis si Cosu, sa moara Jack Black de ciuda \m/

Link to comment
Share on other sites

Guest Fenderash

Sincer mia placut :).Referitor la ce sa spus mai inainte: Sa fi fost si noi ca ei.Va propun sa mergeti si voi la scolile de muzica sa vedeti cum la 10 ani se canta de zici ca nu e adevarat.

 

Felicitari inca o data :).

Link to comment
Share on other sites

multumesc pentru aprecieri. ma bucura nespus ca au trecut testul vostru, cea ce inseamna ca rgc e un site dinamic, un site obiectiv, pe care te poti bizui in orice moment. iar un vot pozitiv e cu atat mai important. si daca ar fi fost negativ, m-as fi mahnit, dar mi-as fi scos palaria in fata juriului. asa-i in rock!

 

keep on rockin' in a free world!

Link to comment
Share on other sites

mersi, oricum, e dreptul tau sa nu-ti placa, iar chestia asta ca nu-ti place chiar ma bucura. "exceptia confirma regula!"

 

bafta!

 

p.s. - regret ca te-am "atacat". n-a fost chiar intentia mea. dar prea ai sarit "gica contra".

 

statzi linishtiti nu va mai tachinatzi!

mereu o sa existe cineva care o sa fie impotrive.. am auzit multzi carora "nu le place Dream Theater"..

problema lor.. nu totzi sunt facutzi sa intzeleaga unele lucruri..

mi se pare foarte urat de a facut csernik.. "you've got no excuse for that!!! bastard!!!"

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Dau si eu cu parerea (nu cu paru)...

 

Sunt de parere ca se putea alege o melodie mai potrivita, cu o voce mai calda... TNT chiar nu cred ca e o melodie pentru o trupa de copii. De ex: 4 non blondes se putea alege. Cred ca ar fi fost o interpretare cu mai putine critici :)

 

 

 

A doua chestie pe care as vrea sa o subliniez este ca le mai lipseste putin pana sa fie intradevar OK!

 

Argumentez: cand am ascultat melodia parca si vedeam niste copii care tzopaie pe-acolo si canta (scuzati expresia) ca prostii... TNT... ieeee... TNT... . E o chestie copilareasca, lucru care cred ca este obisnuit pentru varsta lor. Pentru a iesi in evidenta ar trebui putin lucrat cu ei la asa zisul "feeling" .. adica melodia sa aiba mai multa viatza (nu ca o cantare la serbare). Sper sa nu se inteleaga gresit. Nu astept de la acei copii, pentru care am toata stima, sa aiba ei acest feeling de la sine.. insa pot fi invatzati, pot fi cultivati, pot fi educati in acest sens. Cred ca impactul ar fi si mai rasunator.

 

 

 

Oricum .. after all pot spune si eu... BRAVO COPII! BUNA TREABA!

 

 

 

Sper sa mai auzim numai de bine.

Edited by claxonn
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.