www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

cei mai tineri fani rgc


freelancer
 Share

Recommended Posts

Guest miriapod

Dau si eu cu parerea (nu cu paru)...

 

Sunt de parere ca se putea alege o melodie mai potrivita, cu o voce mai calda... TNT chiar nu cred ca e o melodie pentru o trupa de copii. De ex: 4 non blondes se putea alege. Cred ca ar fi fost o interpretare cu mai putine critici :)

aha. great choice, o piesa feminista :)

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eu n-am stat sa citesc tot ce s-a scris... dar un lucru am de spus: SOOPER TARE!!!

 

Eu am avut norocul sa-mi iasa un bas in fata la 16 ani si ma simt mandru ca m-am apucat de mic... de ei ce sa mai zic... Mult succes si sper sa se tina fiecare de treaba, pentru ca vad un potential al draq de mare!! :) O sa ne fie frica sa mai cantam cand o sa-i vedem pe baieti la treaba!

 

SPOR LA TREABA! ! Toate urarile de bine!!

Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

Intradevar au cantat foarte bine , chiar excelent (pentru varsta lor ) !

Eu pana acum am cantat cu 2 trupe ,dar nici una dintre ele nu a sunat la fel de bine ca si trupa aceasta !

Respectele mele !

Referitor la voce....eeee...daca ar fi cantat un om matur , nu mi-as fi dat seama ca instrumentistii is copii mici !

 

 

Mai tarziu: ...chiar ma gandeam , si am incercat sa imi imaginez , oare ce fac copii astia in pauza de la repetitii ? se joaca de -a v-ati ascunselea ? :) ....nu am spus-o cu rautate

Edited by TimeRobber
Link to comment
Share on other sites

Dau si eu cu parerea (nu cu paru)...

 

Sunt de parere ca se putea alege o melodie mai potrivita, cu o voce mai calda... TNT chiar nu cred ca e o melodie pentru o trupa de copii. De ex: 4 non blondes se putea alege. Cred ca ar fi fost o interpretare cu mai putine critici :)

 

 

 

A doua chestie pe care as vrea sa o subliniez este ca le mai lipseste putin pana sa fie intradevar OK!

 

Argumentez: cand am ascultat melodia parca si vedeam niste copii care tzopaie pe-acolo si canta (scuzati expresia) ca prostii... TNT... ieeee... TNT... . E o chestie copilareasca, lucru care cred ca este obisnuit pentru varsta lor. Pentru a iesi in evidenta ar trebui putin lucrat cu ei la asa zisul "feeling" .. adica melodia sa aiba mai multa viatza (nu ca o cantare la serbare). Sper sa nu se inteleaga gresit. Nu astept de la acei copii, pentru care am toata stima, sa aiba ei acest feeling de la sine.. insa pot fi invatzati, pot fi cultivati, pot fi educati in acest sens. Cred ca impactul ar fi si mai rasunator.

 

 

 

Oricum .. after all pot spune si eu... BRAVO COPII! BUNA TREABA!

 

 

 

Sper sa mai auzim numai de bine.

 

 

Dude!!! mai citeste inca o data ce ai scris si mai citeste inca o data primul post sa vezi cati ani au copii ... sunt copii !!! daca incerci sa ii inveti, cultivi, educi asa cum spui tu o sa le tai tot farmecul ... poate de la 15-16 ani mai merge feeling dintr-asta de care spui tu da' acum ?!?!

 

Despre copii: super !!! bravo!!! canta cu uber c.o.i !!! abia astept sa imi fac si eu niste plozi :):)

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

@ plozi

foarte frumos!

@freelancer

:) Ei de ce nu ne vorbesc? :)

Ar fi misto sa ne spuna si noua cum au facut, cum au cintat, cum au inregistrat...etc!

Link to comment
Share on other sites

Guest Blackout

@ plozi

foarte frumos!

@freelancer

:) Ei de ce nu ne vorbesc? :)

Ar fi misto sa ne spuna si noua cum au facut, cum au cintat, cum au inregistrat...etc!

 

 

Sunt intr-o scurta vacanta. Sa nu uitam ca-s niste piticoti. Ca sa nu mai spun ca mai au si alte treburi : cantonament cu echipa de baschet!!! :)

Link to comment
Share on other sites

pun un link cu ce a aparut in presa:

 

http://www.ziua.net/display.php?id=201932&data=2006-06-20

 

"X-plod" cu Manolovici

 

 

Adi Manolovici si elevii sai de la X-plod

La sfarsitul saptamanii trecute, pe scena Casei de Cultura a Studentilor din Bucuresti, a avut loc un nou concert din seria "Rock Sessions" - episodul 6. In fata unei sali pline, au evoluat trupele "Adi Manolovici Syndicate", "RAST" si mai tinerii "X-plod", elevi ai profesorului Manolovici. Concertul a fost unul de exceptie, Adi Manolovici incantandu-ne cu un repertoriu variat format din compozitii proprii si cover-uri ale unor trupe celebre, executii de exceptie am notat pe piesele Pink Floyd, Joe Satriani, Steve Vai. De altfel, Manolovici, un fan inrait al celor doi virtuozi ai chitarei, este unul dintre putinii tehnicieni romani ce poate executa cu fidelitate "cascade" a la Vai si Satriani. O evolutie buna a avut si RAST, dar demn de remarcat ni s-a parut debutul trupei de copii "X-plod" - condusa de fratii Comaroni - Cristian (11 ani) si Andrei (7 ani), care a cantat in deschidere si a electrizat asistenta cu piesele "TNT" (AC/DC) si "Keep On Rockin' In A Free World" (Neil Young), spectatorii remarcand la juniori cate ceva din "accentul" lui Manolovici. (B. GALCA)

post-596-1150989161_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Dude!!! mai citeste inca o data ce ai scris si mai citeste inca o data primul post sa vezi cati ani au copii ... sunt copii !!! daca incerci sa ii inveti, cultivi, educi asa cum spui tu o sa le tai tot farmecul ... poate de la 15-16 ani mai merge feeling dintr-asta de care spui tu da' acum ?!?!

 

DUUUDE!! Am citit tot inainte sa scriu.. stai linistit.

 

Poate nu ai inteles tu despre ce vorbeam.. so.. repet.

 

 

E o chestie copilareasca, lucru care cred ca este obisnuit pentru varsta lor. Pentru a iesi in evidenta ar trebui putin lucrat cu ei la asa zisul "feeling" .. adica melodia sa aiba mai multa viatza (nu ca o cantare la serbare). Sper sa nu se inteleaga gresit. Nu astept de la acei copii, pentru care am toata stima, sa aiba ei acest feeling de la sine.. insa pot fi invatzati, pot fi cultivati, pot fi educati in acest sens. Cred ca impactul ar fi si mai rasunator.

 

 

Este parerea mea personala. Nu are importanta, dar e parerea mea. De asta sunt facute forumurile, ca lumea sa-si spuna parerea. De asta s-a facut acest thread, ca sa se obtina cat mai multe pareri. Unele sunt bune, altele nu. Daca nu este aceiasi cu a ta nu trebuie sa sari in sus. Spune-ti parerea fara sa ataci.

 

Are we clear now?

Link to comment
Share on other sites

Guest recrutul

poti sa pui si melodia keep on rockin in the free world sau sau sa pui chiar inregistrarile live?

Link to comment
Share on other sites

Guest Semnlas

Sunteti tari pustilor!!!!La varsta voastra abia punea mana pe chitara.(prof Dinu Giurgiu)si nu imi puneam pb k pot face astfel de performantze.COOOOLQ!!!

Abia la 16 ani am reusit sa knt live tata repet COOOOL

Rock-on!!!Sa vedem pete 10 15 ani o sa fitzi tari avetzi fatza da trebe sa nu renuntzatzi ca e prcat!!!!COOOL.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.