www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Kk Downing A Parasit Judas Priest


cristeadnl
 Share

Recommended Posts

Guest OratioMentis

Bun.

Nici n-a terminat bine trupa de haladuit lumea si unii isi si iau talpasita.

Judas Priest la Bucuresti, fara KK.

De ce cred ca am stau sau am sa vin doar la Whitesnake, in functie de cum sunt puse concertele?

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

pentru ca il ai pe Coverdale la avatar, si prin asta arati ca e una din trupele tale preferate?

 

Pentru ca, pentru mine, KK Downing este aproximativ jumatate din JP in ultimii ani. Singurul despre care cred ca mai are cu adevarat energie.

Astept urmatoarea presupunere extrem de inteligenta. Daca-mi puneam o poza cu Oana Zavoranu urma sa aud, automat, ca sunt brunet ca Pepe? Normal, una cu Monica ma transforma intr-un bosoregel la varsta a treia, cu din ce in ce mai multe urinari nocturne...

Tare simpatic functioneaza retetele astea de psihologi de internet.

Multumesc.

Edited by OratioMentis
Link to comment
Share on other sites

cu placere.

 

ontopic: daca tot e la moda sa se recruteze chitaristi noi (cazul Slayer cu Gary Holt), alde judas priest puteau sa ia pe cineva cu adevarat de teapa lor, nu cine stie ce neica nimeni din nush ce trupa obscura. un membru din iron maiden ar fi fost mult mai potrivit, parerea mea. ori chiar tony iommi, ca n-ar fi prima oara cand sabbath si judas ar colabora...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

cu placere.

 

ontopic: daca tot e la moda sa se recruteze chitaristi noi (cazul Slayer cu Gary Holt), alde judas priest puteau sa ia pe cineva cu adevarat de teapa lor, nu cine stie ce neica nimeni din nush ce trupa obscura. un membru din iron maiden ar fi fost mult mai potrivit, parerea mea. ori chiar tony iommi, ca n-ar fi prima oara cand sabbath si judas ar colabora...

 

 

 

Ontopic: complet de acord cu tine :) Sincer, ca nu stau sa ma dau dupa degete, de Ritchie Faulkner am auzit DUPA ce am citit ca-l va inlocui pe Downing. Youtube, ceva clipuri, canta si Little Wing, bun, nu e rau, are ceva acolo. Dar discutam de JP, deci cine e asta? :) Probabil ca tipul de chitarist despre care vorbesti nu a considerat ca este cazul sa se incurce pe un "cantec de lebada", cum le place astora din presa sa scrie :)) Nu le cunosc programul celor din Maiden, nu stau sa ma uit acum, dar poate ca nu au avut timp. Si Tony, ma rog, Dumnezeu stie ce mai vor si ce mai gandesc astia din Sabbath.

Una peste alta...nasol, mai ales prin prisma concertului.

Link to comment
Share on other sites

daca tot e la moda sa se recruteze chitaristi noi (cazul Slayer cu Gary Holt)

 

In cazul celor de la Slayer a fost o necesitate. Datorita unei boli, Hanneman nu poate concerta, asa ca a fost co-optat chitaristul de la Exodus, ce urmeaza a fi inlocuit (are turneu cu Exodus) de Patrick O'Brian (Cannibal Corpse).

Link to comment
Share on other sites

cu placere.

 

ontopic: daca tot e la moda sa se recruteze chitaristi noi (cazul Slayer cu Gary Holt), alde judas priest puteau sa ia pe cineva cu adevarat de teapa lor, nu cine stie ce neica nimeni din nush ce trupa obscura. un membru din iron maiden ar fi fost mult mai potrivit, parerea mea. ori chiar tony iommi, ca n-ar fi prima oara cand sabbath si judas ar colabora...

 

 

 

Faptul ca activezi intr-o trupa obscura te face un chitarist mai prost cumva, nedemn de o trupa cunoscuta? E clar ca trebuiau sa-l ia pe LeBron James la chitara.

Link to comment
Share on other sites

nu ma indoiesc de veleitatile artistice ale lui cum-il-cheama ala, dar un chitarist din aceeasi "oala", consacrat, dintr-o trupa deja legendara, mi s-ar parea mult mai potrivit sa cante cu judas priest. dar hei, de ce sa ne c*cam in gusturile oamenilor? or sti ei ceva de l-au ales pe el :huh:

 

edit: si cine pusca mea e cabron james ala? pe google imi arata un negru baschetbalist. daca era gluma, scuze, nu m-am prins :lol:

 

 

Edited by fixxxer_metalhead
Link to comment
Share on other sites

un chitarist din aceeasi "oala", consacrat, dintr-o trupa deja legendara, mi s-ar parea mult mai potrivit sa cante cu judas priest

De ce?

Chitariștii consacrați de obicei sunt ocupați cu propriile proiecte, nu pândesc "piața locurilor de muncã".

 

Și hai sã fim serioși, ce ar putea face orice chitarist în cadrul Judas Priest acum? Sã reinventeze Heavy Metal-ul?!

Câți chitariști care cântã în birturi sau pe vapor nu l-ar putea suplini pe Downing?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

De ce?

Chitariștii consacrați de obicei sunt ocupați cu propriile proiecte, nu pândesc "piața locurilor de muncã".

 

Și hai sã fim serioși, ce ar putea face orice chitarist în cadrul Judas Priest acum? Sã reinventeze Heavy Metal-ul?!

Câți chitariști care cântã în birturi sau pe vapor nu l-ar putea suplini pe Downing?

 

Din pacate cred ca nici unul; in rest...de acord.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

De ce?

Chitariștii consacrați de obicei sunt ocupați cu propriile proiecte, nu pândesc "piața locurilor de muncã".

 

Și hai sã fim serioși, ce ar putea face orice chitarist în cadrul Judas Priest acum? Sã reinventeze Heavy Metal-ul?!

Câți chitariști care cântã în birturi sau pe vapor nu l-ar putea suplini pe Downing?

dea... pe de-o parte, asta ar fi sansa unui chitarist necunoscut sa iasa in lume, sa isi construiasca o reputatie...dar nu in turneul mondial de adio, totusi. sunt unii care nu i-au vazut deloc pana acum, si ar vrea sa ii vada in formula de aur. nu condamn pe nimeni, dar ar fi fost frumos daca ar mai fi asteptat juma de an, sa termine turneul ;).

 

cum zicea cineva p-aici, no KK for us :lol:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

De ce?

Chitariștii consacrați de obicei sunt ocupați cu propriile proiecte, nu pândesc "piața locurilor de muncă".

 

Și hai să fim serioși, ce ar putea face orice chitarist în cadrul Judas Priest acum? Să reinventeze Heavy Metal-ul?!

Câți chitariști care cântă în birturi sau pe vapor nu l-ar putea suplini pe Downing?

 

Teoretic ar fi posibil sa fie inlocuit de cineva consacrat (cum a fost Morse la Deep Purple) .

 

Pe Downing nu il poate inlocui nimeni , pentru simplul motiv ca nu e Downing :D . Trupele de genul asta se bazeaza pe o continuitate a membrilor initiali si foarte putin pe inovatii .

 

edit : eu cred ca inlociutorul ar trebui sa fie cineva dintr-o trupa "adevarata" ;) (if ya know what I mean...) , mai degraba decat un chitarist foarte tehnic...

Edited by korko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teoretic ar fi posibil sa fie inlocuit de cineva consacrat (cum a fost Morse la Deep Purple) .

 

Pe Downing nu il poate inlocui nimeni , pentru simplul motiv ca nu e Downing :D . Trupele de genul asta se bazeaza pe o continuitate a membrilor initiali si foarte putin pe inovatii .

 

edit : eu cred ca inlociutorul ar trebui sa fie cineva dintr-o trupa "adevarata" ;) (if ya know what I mean...) , mai degraba decat un chitarist foarte tehnic...

 

 

nu prea e buna comparatia cu Deep Purple aici, pt ca daca e sa o ia Judas pe drumul ala se vor imparti in tabere fanii, parerea mea, eu bag mana in foc ca fanii inraiti Deep Purple nu inghit varianta cu Morse la chitara (care e un mare chitarist) pt simplul motiv ca purple in combinatia asta nu mai suna a purple (da aici iar intervin chestii de gust) nu degeaba a refuzat `nea Satriani postul ala cand a fost chemat in locul lui Blackmore!

Link to comment
Share on other sites

Guest Gig Bang

Eu, in locu' lor, l_as lua pe Janick Gers de la maiden.

Din doua motive - unu: Maiden oricum are 3 chitaristi, si doi: chiar aduce un pic cu KK ca aspect general

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.