www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Titlul Melodiei


liviusnop
 Share

Recommended Posts

Daca cineva ar putea sa imi zica ce melodie fredonez eu aici :)) mi-a venit in cap si nu imi mai aduc aminte decat atat :

 

 

e|-------------------------------------------------------------------------------------------

B|------------------------------------------------------------------------------------------

G|------------------------------------------------------------------------------------------

D|-- ------------- --2--------5--5--2---X--X---0--2---3--3--5--2--0-------2------

A|------------ --3----------3 -------------------------------------------------3------5--

E|--3--5--7--------------------------------------------------------------------------------

 

sper ca intelegeti hieroglifele : X ar insemna bataie cu MUTE ! ma chinuie de cateva ore si nu stiu de la ce artist as putea incepe !

Link to comment
Share on other sites

Oh, man ! It happen again ? :P

 

 

Nu-i o lună de când fu' un topic incendiar care-o-nceput asemănător,,,,Acela o-nceput cu bim-pam-bi-du-bam- tchap- dubap... Sper că nu vei urma aceeaşi linie ...

 

Unde-i tempo-ul, unde-i măsura ?...

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Guest Cata P

Pai tabu` de unde il ai ? da-ne mai mult din el daca poti , poate poate te ajutam :)

Edited by Cata P
Link to comment
Share on other sites

Daca cineva ar putea sa imi zica ce melodie fredonez eu aici :)) mi-a venit in cap si nu imi mai aduc aminte decat atat :

 

 

e|-------------------------------------------------------------------------------------------

B|------------------------------------------------------------------------------------------

G|------------------------------------------------------------------------------------------

D|-- ------------- --2--------5--5--2---X--X---0--2---3--3--5--2--0-------2------

A|------------ --3----------3 -------------------------------------------------3------5--

E|--3--5--7--------------------------------------------------------------------------------

 

sper ca intelegeti hieroglifele : X ar insemna bataie cu MUTE ! ma chinuie de cateva ore si nu stiu de la ce artist as putea incepe !

Simfonia a VII-a sau a IX -a a lu Beethoven ...depinde de unde o iei in cate masuri o imparti ...cat tine o pauza si de astea ce fel de acordaj ai tu la chitasra "open ???" ..192 bpm cu optimi....iese "fuga lu' Bach "

 

Nu prea aduce cu nici o melodie cunoscuta ...o fi ceva ce pregateste Salam cu Bregovich ..New Wave

Link to comment
Share on other sites

am inregistrat-o pe telefon dar nu reusesc sa-l sincronizez cu itunes ! URASC iTUNES ! :lol:

 

la orice beat e aceeasi linie melodica ! am scris ce acordaj am ! uite fac o imbunatatire...poate iluminatoare

 

D|-- ----------------2------2s5---5--2---X--X---0--2---3--3--5--2--0-------2-------

A|---------------3-------3 ------------------------------------------------------3-------3s5

E|--3--5--7----------------------------------------------------------------------------------

 

2s5= slide de la 2 la 5 ... evident ca stiti dar ma asigur pentru toti

3s5= slide de la 3 la 5

 

bagati tabul la ce viteza vreti voi ca linia melodica nu se schimba ! pe chitara nu in alte programele !

 

ca stil e ca :

! ms oricum pt atempts
Link to comment
Share on other sites

Guest Aron Virginas

am inregistrat-o pe telefon dar nu reusesc sa-l sincronizez cu itunes ! URASC iTUNES ! :lol:

 

Daca pui aceasta problema, ma gandesc ca ai iPhone. Daca l-ai inregistrat cu aplicatia Voice Memos, atunci sincronizarea ar trebui sa se realizeze in mod automat, mai putin in situatia in care ai debifata optiunea "Include voice memos" din sectiunea "Sync Music". :)

 

Poate ar fi util sa recurgi la un porgram de editare gen Guitar Pro sau gratuitul Tux Guitar si sa atasezi proiectul sau MIDI-ul exportat. :unsure:

Edited by Aron Virginas
Link to comment
Share on other sites

cablul de date e un pic de vina cred si trebuie sa ai rabdare ca se mai "restarteaza" procesul de sync ! am reusit .... va atasez mp3-ul !

 

@ Beck Petrucciani eu am invatat ca daca nu am ceva folositor de zis, mai bine tac ! daca era amuzant sau macar o sugestie as fi acceptat-o, dar ai ales sa ma ironizezi pe mine si credinta mea ! am luat in calcul si sa o aud la biserica insa este foarte putin probabil ! banuiesc ca autori un sting, ronan keating, phil collins nu stiu exact !

mel3.mp3

Link to comment
Share on other sites

si bingo ramurel ! :lol: haha ... sunt chiar bucuros :lol: mersi mult ... bere nu dau da' poate-un suc !

 

Bun şi sucul... de malţ cu hamei...;)

 

Oricum, aş recomanda să tragi tu concluzia în legătura cu taburile... Dacă nu ştii melodia, nu merge cu taburile...:blink:

 

Ia tu, de curiozitate, un tab de pe net, al unei piese pe care ştii că n-ai auzit-o în viaţa ta şi dă-i de cap...

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

da si Daniel.. in cazul de fata ramurel mi-a indeplinit dorintele si cerintele: mi-a ascultat si mp3-ul si mi-a descoperit si melodia ! oricum... cred ca am fredonat-o destul de bine daca a nimerit-o ! I don't know what's your deal, dar chiar nu am nimic cu tine asa ca propun sa ramana topicul cu happy ending !

Link to comment
Share on other sites

trebuia sa zici : o ciorba de hamei !

 

n-ai nimerit :) cu hameiul faci ceai (chiar gasesti asa ceva la plafar, daca citesti prospectul te apuca rasul...). Cu maltul faci un fel de ciorba. Iar berea poti sa spui ca e jumate ciorba - jumate ceai :D Intamplator chiar m-am apucat de o reteta de bere bruna "all grain" weekedul asta (tara arde si eu fac bere) ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.