www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[INCHIRIEZ] sala de repetitii


 Share

Recommended Posts

Pentru ca nu mai gasesc topicul vechi,si pentru ca sper sa apara pe prima pagina,daca deschid unul nou

Iata cu o mare intarziere,si in pragul falimentului din cauza costurilor ridicate ale materialelor si a mainii de lucru romanesti care dubleaza pretul manoperei pe parcursul lucrarii,

ANUNT OFICIAL

ca sala la care lucram de trei luni,SE DESCHIDE DE AZI,LUNI,15 mai

Conditiile sunt impecabile,voi posta maine seara niste poze de acolo,sala este antifonata si suna bine,s-au facut masuratori pentru optimizarea acusticii,miercuri se instaleaza aerul conditionat.

Sculele sunt:Tobe Pearl Export,noi,cu doua stative de cinel

Statie de bass Fender Rumble,100 w

Statii de chitara:Marshall 1987 head,1960 cabinet,full lampa,100w

Marshall valvestate 8280,combo cu preamp cu lampa,2 difuri Celestion,stereo in,chorus stereo,2x80 w

Bronx blues,combo full lampa,cu 1 dif Eminence si reverb,50w

Fender Twin Reverb,combo full lampa,reverb,100w

Mixer Bell,12 canale,efect incorporat,putere 300w,

O boxa JBL,2 difuri de 15 inch,un horn,500w

Microfoane Shure,Sennheiser,stative,etc

Sala se afla in apropiere de XXL pantelimon,la inceputul Soselei Fundeni,se poate ajunge cu masina 253,care opreste in capatul strazii,la 30 de m de cladire.

Cei interesati,sa imi dea PM

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

asadar am facut ceva poze,daca ati cerut

am mai fost intrebat,se ajunge acolo cu autobuzul 253,care opreste la 50m de sala

Am sa mai pun poze,daca vreti.

post-690-1147945205_thumb.jpg

post-690-1147945452_thumb.jpg

post-690-1147945541_thumb.jpg

post-690-1147945633_thumb.jpg

post-690-1147945734_thumb.jpg

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

salut

 

am o mica intrebare

 

tobarul trebuie sa vina cu ceva ?

 

Pai.. dupa cum se poate observa in poza nu exista cinele montate, deci tobarul trebuie sa vina cu tot setul (capace de fus, crash, ride, etc.; ce-o mai avea el) aaa si sa nu uit, cele mai indispensabile unelte ale tobarului la fel de pretioase ca pana pentru un chitarist: BETELE DE TOBE!

 

bafta daca va hotarati sa cantati acolo, e misto sala!

Link to comment
Share on other sites

Foarte misto, felicitari m-ai lasat masca :).Si la banii aia pt ce ai acolo... super, chiar si modul in care ai amenajat sala.Cred ca ai bagat o groaza de bani.Ce amplificatoare ai?

Am bagat bani destui....numai manopera,fara materiale, la o singura sala(ca mai facem 2,in aceeasi cladire) a sarit de 1500 de euro.Materialele de antifonare,si restul de materiale la vreo 2000.

Amplifurile sunt asa:Marshall 1987 head,modelul plexi,cu boxa Marshall 1960A(full lampa,evident)

Combo Marshall valvestate 8280,stereo,2X80 de W.Combo Fender Twin Reverb ,100 de W,full lampa,combo Fender De Luxe,full lampa,22 de W.Combo Bronx Blues,model Blues Saraceno,50 de W,full lampa.

Combo de bass Fender Rumble 100,100 de W,mixer Bell,2x300 de W,16 canale,cu efect inclus,boxa JBL de 500 de W,microfoane Shure si Sennheiser

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO

Asta ca sa lamurim de la inceput Rares nu mi-a dat nici o bere pt postul asta.Sala este fantastica pacat ca in poze nu potzi "vedea" si cum suna.Este remarcabil ce a facut Rares ,am sustinut un jam acolo si am ramas masca are super scule se aude remarcabil si este de departe cea mai tare sala din bucuresti din toate in care am intrat eu.Felicitari Rares pentru treba extraordinara pe care tu si Tomasselli ati facut-o impreuna.

 

Ahh si cu okazia asta sa-i raspund si lui greenbongy: NU!Nu se fumeaza in sala si mi se pare si normal te potzi abtine 2 ore sa poti iesi afara.

 

PACE!

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Subscriu si eu la cele spuse mai sus! Am vazut/auzit persoanal sala si pot sa spun cu mana pe inima ca e la ani lumina fata de ce se mai gaseste acuma in Romania... (cel putin in Bucuresti)

Link to comment
Share on other sites

pai ia zi, pt 10 ore pe saptamana care ar fi scorul? noi avem si sculele noastre, statii, chestii fara de care nu ne putem desfasura..

PM

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

criminala .... la pretul ala .... WOW

 

io as da 10 ron/ora numa sa cant de unu singur pe marshall-ul ala ....beeton, nu mai am ce spune ca sunt speachless!!!

Pai....vino si canta,ce mai stai? :):)

La sugestia lui Cearny,care probabil este cam urat de vecini :) o sa avem cat de curand o sala de studiu individual,mai puternic antifonata ca restul,unde fiecare chitarist se va putea bestializa cu o statie pe placul lui,mai ales ca in vara ne vin head urile Bronx

Link to comment
Share on other sites

ma tenteaza .... tot timpul am vut sa-mi exersez trioletii si pentatonicele la macar 100 de W sa aud mai bine cand gresesc ...... asa ca chiar am sa vin .... mai mult sa repet.... da intai sa scap de sesiune :)

 

pe mine nu ma uraste nimeni la configuratia Chitara - G2 - Casti :) da strang io bani si-mi iau si un amp !

Edited by megasoft
Link to comment
Share on other sites

s=a montat aerul conditzionat,cu dezudimificare,sau dezumificare,dupa cum i-au spus aia la firma,respectiv dupa cum scrie in prospect :)

Asa ca nu mai curge transpiratia pe noi :)

Link to comment
Share on other sites

De azi avem cinele Sabian,courtesy of MC Music,care a facut o reducere simpatica,pentru ca toti tobarii care vin acolo sa se simte bine si sa ma bage in datorii :)

Link to comment
Share on other sites

Guest bobodrmcry

sala e super tare. io mandresc pentru ca am fost cel care a dezvirginat tobele alea.

rares stie acum cine sunt.

si membri formatiei mele sunt f multumiti de sala, mai ales ca am fost primii care am cantat acolo.

mult succes cu celelalte 2 sali, si sper sa se miste treaba cat mai repede.

rock!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.