www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intalnirile RGC editia a 3-a


felix
 Share

Recommended Posts

Guest Hetfield_escu

Proof zici ca esti Shindller frate :) Cu lista aia dupa tine...Okay...o sa vin si io indiferent de data.Eu vin cu chitara, cu zoomul si cu bani pt ce o fii nevoie.Playlist...e mare...vad eu acolo ce-mi vine pe chelie. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest maky

Eu cred ca pot oricand, daca e ceva o sa anunt din timp, desi nu cred ca ar putea interveni ceva...

 

As putea veni cu o Yamaha Pacifica 120S, si pot s`aduc si un Rp50 Digitech...

contribui si cu bani de cumparaturi

 

As vrea sa contribui si pe la playlist, dar sunt varza, si n`as vrea sa fac poluare fonica pe acolo :) ... sper totusi ca pot canta Nothing Else Matters, Fade to Black, Fear of the Dark, Unforgiven , si poate chiar Unforgiven II, la un nivel decent...

Link to comment
Share on other sites

Guest preo

se pare ca toata lumea vine cu efecte ... fratilor, care aveti aduceti si ampuri ca degeaba o sa avem 50 de pedale daca nu avem in ce sa le bagam :)

Link to comment
Share on other sites

mama, eu chiar aveam ganduri sa vin pe acolo...dar daca se face vineri eu ma *****.eu ies la 8 de la scoala,la 8 jumate sunt acasa..pe la 9 plec,cum draku..ajung in 1 mai la 11(si eu care credeam ca la ora aia ma si intorc :))...nush ce sa zic. preferabil sambata,asa apuca si felix si lord-c sa vina fara probleme.

 

deci eu efecte n-am(guitar rig B) ),chitara n-are rost(ca sigur nu pune nimeni mana pe ea...nici macar eu :) ),amp(folosesc calculatoru..deci va dati seama)...altceva n-am..aduc o pana ;)

 

proof...da-s minor...

ninja nu mi-e frica ca o sa fiu violat...era doar o gluma la fazele anterioare

 

playist:

deci eu stiu headstones,mai putin soloul ca n-am avut timp sa il invat si e destul de dubios..necesitat timp(ma rog...la nivelul meu trebuie sa ma chinui mai mult).

nothing else matters iese :(

 

daca vreti melodii cap coada....cred ca or sa cante numai maiestrii ;). stiu si eu cateva melodii cap coada, si inca multe pe care le stiu, dar nu stiu in ce ordine se canta...sau de cate ori riff1,2...etc.

si inca o tona de bucati :)

 

merge anathema la greu,metallica,maiden - astea sunt de baza....porma helloween, manolovici cine se incumeta :o, improvizatii...

 

cam atat...macar sa apuce fiecare sa cante vreo 5 melodii(adik in formatie clasica 2 chitari si un bas).

Link to comment
Share on other sites

bah

...deci ...nush c ziceati voi ca....sa fie putina bautura si fara fete...ca io nu vin atunci.....io vreau sa beau...si .....ma rog.....

...la mine e bine oricand.....inafara d vineri 20 ...ca am sa cant cu lord-c in big mamou la festivalu d blues....dar cred ca se termina...noaptea asa ca poate vin atuncu daca nu sunt prea beat.

 

p.s. ....stati linistiti ca io nu fac urat daca sunt beat.....intradevar am dat foc la tot Jackul in vama d stufstock....dar asta nu se pune.....

..plus ca nu prea mai ma imbat...ca sunt imun.....

 

si daca nu ma vreti......ma duc sa beau in alta parte......

Link to comment
Share on other sites

Uite un playlist:

Metallica - Nothing else matters

Metallica - Fade To Black

Metallica - Harvester of Sorrow

Metallica - Enter Sandman

Metallica - For Whom the bell tools

AC/DC - Highway to hell

Maiden - Fear Of the Dark

Black Sabbath - Paranoid

Black Sabbath - Snowblind

Cargo - Doi pasi in urma ta ? :)

Jimi Hendrix - Voodoo Chile (daca faceti voi solou)

Pantera - Walk

 

Eu aici am bagat o parte din melodiile care le stiu. Stiu mai multe da le-am uitat. Mentionez ca la majoritatea, nu bag solouri (adica pot sa bag, dar improvizate)

Asa... dar eu zic, ca mai bine un cantam melodii de la nuj cine si nuj cine, mai bine cantam improvizate. Un riff cva, un solo, un blues :)

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

Uite alt playlist

Sepultura - Territory

Sepultura - Refuse/resist

Sepultura - Slave new World

Sepultura - propaganda

Sepultura - Dead embrionic cells

Sepultura - Desperate Cry

Deftones - My Own Summer (shove it)

Deftones - 7 words

si altele care nu mi le mai aduc aminte acum

Link to comment
Share on other sites

Guest packardb

:) pana la urma? cand exact se tine? ...pe 20? 21? ...viatza asta? ...

anyway...hotarati-va odata...ca o sa ne razgandim si astia care s-au decis sa vina...!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest preo

ok ... terminati cu playlistul in momentul de fata. nimeni nu mai aduce nici o propunere pentru ca deja s'au strans foarte multe si nu o sa mai invete nimeni nimic.

 

hmm .. eu la bas stiu hb + paranoid + slave new world + keep on rocking in the free world, deocamdata. poate mai invat daca am timp un:

nothing else matters, highway to hell, fade to black (poate de data asta o sa'mi iasa), harvester of sorrow, poate si 2 pasi in urma ta, plus din ce'am mai propus eu p'acolo, adica headstones.

 

mi se pare ca se va face vineri seara spre sambata sau cel tarziu sambata spre duminica .... deci oricum weekendul asta. adi, ai cuvantul!

Link to comment
Share on other sites

lol, asta e tare

 

soorry da eu nu mai pot veni... sper ca nu v-am incurcat cu ceva , eu am treaba , dar sper sa ne vedem la rgc 4

 

deja omul o da in rgc 4 :)

 

deci e super aiurea vineri seara..deci eu ies de la scoala la 8(si cu sictiru de sfrasit de saptamana...cu siguranta n-o sa am chef sa bat drumu pana in 1 mai).

 

deci eu nush daca vin.daca ma lasa ai mei sa stau noaptea acolo,vin,dar sa vin la 9 acolo si sa plec la 11...sa stau toata ziua pe drumuri..asa ceva nu fac.

 

in caz k vin..eu ma ofer sa cant solistica de la metalica - one..partea de inceput cel putin :)

Link to comment
Share on other sites

Singurul motiv pentru care nu am face vineri spre sambata in datele 20->21 ar fi daca nu poate sa vina 24fret ( sa nu uitam ca datorita lui avem al dispozitie locatia ). Situatia lui este de asa natura incat daca nu poate pe 20->21 nu poate nici pe 21->22, deci aceasta din urma iese complet din discutie. In acest caz vom face o saptamana mai tarziu, tot vineri spre sambata. Decizia finala va veni cel tarziu maine, deci nu uitati sa mai treceti p-aici.

 

Indiferent daca facem sapt asta sau sapt viitoare, orarul e tot cam acelasi, anume dupa cum urmeaza :

 

- eu impreuna cu hetfield_escu vom veni primii si ne vom intalni acolo cu 24fret.

- in jurul orei 4 vor fi asteptati ceilalti soferi care aduc cu ei membri ce vin cu ampuri ( daca vreti sa veniti cu un amp faceti cerere de masina si poate veti fi luati de cineva ).

- dupa ce s-au strans toti motorizatii voi merge sa pescuiesc restul lumii. De aici rezulta locul si ora de intalnire : in fata liceului Nicolae Iorga, aproape de piata Domenii, la ora 4:30. Ora cat si locul se mai pot modifica pana maine, in functie de circumstante, dar nu cu mult. Va rog pe cei care veniti la locul de intalnire sa spuneti pentru lista.

- dupa ce toata lumea s-a strans la locul vizat strangem banii si trimitem un grup la cumparaturi la un supermarket din apropiere.

 

Voi posta o harta cat de curand ca sa va ajute sa ajungeti unde trebuie.

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

nene, as veni si eu cu ampul, dar scap de la munca d-abea la 6 seara (lucrez pe langa domenii)

vinerea asta, probabil ca o sa scap de la munca pe la 9-10 nu stiu inca sigur, dar mai tin legatura cu lumea

Link to comment
Share on other sites

Asta e harta. Am marcat pe ea Piata Domenii, Liceul Nicolae Iorga ( Ion Mihalache ( 1 Mai ) nr. 128 ) si casa respectiva ( Hagi Ghita nr. 86 ).

 

Cei cu masini sunt rugati sa ii care pe cei cu ampuri sau sa-si care propriile ampuri si sa vina la ora 4 la adresa casei. Daca nu reusiti s-o gasiti incercati sa ajungeti cat mai aproape si da-ti-mi un telefon la 0745014823.

 

Cei ce vin la locul de intalnire trebuie sa-si anunte prezenta aici, si, la fel ca la rgc1 si rgc2, sa-mi dea un mesaj daca nu mai pot ajunge sau daca intarzie. Ora deocamdata ramane 4:30, iar locul de intalnire Liceul Nicolae Iorga ( pe trotuar in fata intrarii in curte ).

 

Daca aveti obiectii, spuneti.

post-40-1116422725_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

aaaaa.... eu o sa cam intarzii .. ca ies la 6:30, si am si teza vineri. Oricum, liceul meu e in apropiere (pe harta aia se vede in dreapta sus o bucata verde, eh pe acolo e liceul meu).

S-ar putea sa intarzii, si sa vin pe la 6:30. In cazu asta, e posibil sa vina taicamiu cu masina sa-mi aduca ampu ala, si chitara.

Deci sper sa ajung :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Eu in principiu pot sa stau putin dar decat nimik.. :) eu termin orele normal la 7:30 dar pot sa plec de la cateva ore :( sper!ca ultimile 2 ore am rom si ist si e cam greu dar fac sacrificii :)

dementhor stiam ca de cand te-ai inscris pe site ca nu vii la nici un rgc..esti un mare bullshitist(joke..asa vb noi :) )

hope to see you all friday B)

Link to comment
Share on other sites

Ok, deci ramane maine seara? Io am sa vin cu niksha si burb, ca inainte vom avea cantare in Big Mamou. Si am sa vin cu chitara, procesoru si amplifu (mic - 15W dar rau :) ). Treaba e ca nush exact la cat se termina concertul... dar daca cearny vine sa ne vada, avem cu cine ajunge :) :). Alta intrebare ar fi... cui dam banii de cheta si cand??

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.