www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

N-aveti trupa??? Fender are de vanzare... wtf???


felix
 Share

Recommended Posts

Guest DarkMan2004

bv ma...bine ca ai zis american...io chiar mi-as lua asa ceva...mi-ar fi de 10 ori mai usor sa repet acasa...da' nu dau banii pe ala nici mort...n-am nevoie...amp am...

Link to comment
Share on other sites

Guest Brenn
Chestia mi se pare geniala pt studiu, in conditia in care nu vrei sa treci chitara prin comp. Pe bune mi se pare un super study tool si chiar mi-as cumpara asa ceva; serios!

 

Fa-ti o trupa, nu se compara cu prostioarele alea :)

Link to comment
Share on other sites

sunt cu totu' de acord cu felix.frate daca vrei sa canti fa-ti trupa nu se compara,jucaria asta probabil costa cat un amp bun de la ei,cu care chiar poti sa faci ceva.adica sigur e super misto sa canti cu ceva cand esti pe "studiu" cum a zis lordu,da sa fim seriosi sa dai cateva sute de euroi bune pe asta,cand poti so faci cu calculatoru',parca nu se merita asta asa ca sa vb ca romanu de baza.:) and by the way cred ca daca vrei sa canti cu ceva si sa iti exersezi niste idei game uatever,poi frate ia orice melodie care iti place si are ca base root nota respectiva,sau pur si simplu transpui tu ideile tale in nota respectiva,anyway personal mie mi se pare mult mai misto sa cant cu cd de guns sau de la motorhead,black label society,u name it decat cu chestia asta care suna sintetic si costa probabil foarte mult.a da si ala pare foarte poponar asa cum se batzaie acolo pe langa decku ala,no offense to the gay community.

Link to comment
Share on other sites

ia-o mai ushor cu vaile ca e nasol poti sa cazi sa te lovesti cine stie e de cacao.degeaba dai linku ala,ca de ex iti dau si eu asa alternative ce poti sa iti iei in banii respectivi sa zicem 300 de dolari :) :

http://www.music123.com/Fender-Frontman-212R-i108943.music

http://www.music123.com/Washburn-HB27-i125793.music

iti faci un pedal board daca te pasioneaza,dar asa sa dai pana si 263 de dolari,desi ma indoiesc cearny ca atat vine in romania,dar las ca sti tu mai bine mi se pare mie o prostie,ce nu intelegi tu e ca e parerea mea,anyways parca pe yahoo esti mai nesuparacios.a da si eu repet cu clapa,cu un yamaha prs 280 frate si daca sti care sunt notele pe pian de descurci de minune.in rest numa bine

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Bai, nu stiam ca se promoveaza astfel de discutii aici. Mie mi se pare super, si subliniez ca am trecut atat prin etape de studiu individual, si de studiu cu acompaniament live sau computer generated. Guitar Pro e ok, dar e chinuiala mare, iar multi nu se simt bine doar cu un metronom. Chestia aia e foarte misto si sunt sigur ca daca ati avea mai multi bani, cu totii ati cumpara-o. Chestia asta cu ce-mi trebe aia, o fac din computer e o solutie buna la inceput, dar cand muzica devine muzica, si nu zdranganeala, face o diferenta.

 

PS: Daca as avea bani mi-as cumpara aia sau ceva asemanator.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.