www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Jongleaza Cu Betele In Timp Ce Bate La Tobe !


Guest mkskcrew
 Share

Recommended Posts

Guest mkskcrew
Asta era un thread deschis pe jemsite acu cateva saptamani.

 

Sper ca intr-o zi sa ia si cei de pe forumurile de afara cate ceva de la noi de pe rgc.

 

Spun asta pt. ca nu e prima oara cand vad topicuri care "seamana" izbitor cu cele de pe alte forumuri de afara.

 

Asta e matricea stilistica a "culturii romanesti": copiem tot ce e afara.

 

 

 

 

 

N-am cont pe " jemsite " . Filmuletul l-am gasit astazi pe youtube , din greseala :-?? . Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva cu ceva...

Link to comment
Share on other sites

Nu ai deranjat pe nimeni si nu era vorba doar de thread-ul asta singur, asta poate fi o coincidenta dar sunt multe coincidente... pe aici.

 

Dar si pe "Gânduri rãzlețe" s-a pus acu 2 zile clipul cu ei. Nu e asta o problemã. Vezi cã ºi ei se copiazã între ei, vezi cã interpreteazã tot felul de piese formația asta ºi sunt entertaineri de succes la ei ºi n-are nimeni treaba lor... La noi nu ºtiu sã avem vreo trupã de coveruri de genul lor, dar într-un topic recent, câțiva colegi desființau genul ãsta de trupe.

 

Asta-i ca aia cu "E sublimã dar lipseºte cu desãvârºire "

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca problema e la mine. Adik nu reusesc sa inteleg ce naiba se intampla de vezi unul si acelasi videoclip pe 10 forumuri si thread-uri.

E ca si moda de a canta o piesa. Spre exemplu imediat dupa moartea lui Michael toti chitaristii cantau solo-ul de la "Beat it" de parca se terminasera toate temele interesante din muzica si ramasese numai aia. Spre disperarea mea si pe rgc la duelul chitaristilor au bagat-o tot pe aia.

 

 

Da, poate cã ºi tu umbli pe prea multe forumuri... :lol:

Sau poate doar ai avut ghinionul sã dai în timp foarte scurt peste cãțiva fani a lui Jacko, de altfel puțini la numãr, îi poți numãra pe degete ( :) ). Aºa-i natura umanã, când ți se terminã țigãrile atunci te arde mai rãu buza... ªi eu l-am învãțat cam tot pe atunci. Omagiu, nu ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.