www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Piese de schimb


Cosu
 Share

Recommended Posts

Am senzatia ca switchul de comutare intre doze e pe cale sa isi dea duhul. Inca nu l-am dat jos dar voi face asta cat de curant. Preventiv, de unde pot cumpara piese de schimb pentru chitara ? Vorbesc aici de swichuri si cheite de acordaj . La muzica am vazut doar piese de schimb pentru acusitice (sau poate nu m-am uitat eu bine :) )

Link to comment
Share on other sites

saracu switch.. dadeai in el cu mult tupeu :), sau cel putin asta am vazut eu.. prima oara pun si eu mana pe electrica.. si umblu incet, vine cosmin... the owner.. paccc... zbum :) :) just kidding.. na acu ce vrei sa fie din otel sa tina o vesnicie??? nu se poate.. ... concluzie : new guitar my friend, ca piese pt el nu cred ca gasesti, poate asa de la alta care nu mai functioneste :(

Link to comment
Share on other sites

concluzie : new guitar my friend, ca piese pt el nu cred ca gasesti, poate asa de la alta care nu mai functioneste :)

Proof, se gasesc piese, stai linistit :). Chiar daca nu se gasesc de la un Squire sau Fender, tot gasesti de la un Iris :)

n-ar strica sa intrebi la Fender Shop B). Sau poate chiar la Zapada.. :(

Link to comment
Share on other sites

hielou,uite un sfat pe care te 'sfatuiesc' strongly sa il urmezi.eu am avut de-a lungul timpului de la proguitar mai multe chitare,banuiesc ca de acolo ai squierul.e fi destept si spune-i ca ti s-a stricat,mai ales ca presupun ca nu e mai veche de un an.in fine,sa stii ca la capitolul asta proguitar sunt ok,la capitolul lutier insa imi vine sa ii omor :).mai e o solutie eu am un switch de la un strat mai vechi,dar nustu exact ce bijuterie de switch vrei sa iti montezi tu.iar ptr cei care o tot dau cu squier ca sunt proaste am atat de spus.am un squier affinity(cel mai eftin) cu doze fender texas special set complet,cu totul costand 11 mil de la proguitar,si bate la popou orice fender mexican standard.loool,alea nu au nici taieturile facute klumea,asa ca......multa bafta cu switchu.:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.