www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Un Fel De Miniamplificator?


Guest Radu.
 Share

Recommended Posts

Guest Radu.

Azi mi-am dus si eu chitara la ora de muzica si a nimerit profesoru de istorie care din cate am auzit se pricepe la chitari.mi-a zis ca imi aduce vineri un fel de miniamplificator/amplificator de buzunar, care functioneaza cu baterie de 9V.a zis ca l-a cumparat din america cu aproximativ 30 de dolari.se gaseste asa ceva si la noi ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Radu.

Multumesc mult.Cred ca voi lua un Marshall la 150 de lei.Am si un amplificator de 15W dar mi-e greu sa il duc dupa mine.

Link to comment
Share on other sites

incearca sa probezi asa ceva radu, suna horror, mai bine te abtii si canti neamplificat.

 

apropo la fel de horror suna si ibanezu din video postat

apropo genius ce esti, normal ca suna horror :) e amp d 1 W(nici atat) cu TDA2003 sau ce dracu in final, total biasat aiurea la tranzistoare, what do you expect? Nu prea exista amp asa mic care sa sune , doar Z vex mini ampu ala care costa o enorm pentru ce e.

 

Omu poate sa ia ce vrea, nicicare nu va suna mai rasarit,tonul oricum este in mana, daca tot vorbim de cantat pe dry, si intradevar asa un amp nu te ajuta deloc la cantat

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

incearca sa probezi asa ceva radu, suna horror, mai bine te abtii si canti neamplificat.

 

apropo la fel de horror suna si ibanezu din video postat

 

Sunt excelente daca vrei sa fii "mobil" cu chitara, adica sa iei electrica cu tine intr-o excursie sau alta calatorie. Normal ca nu se compara nici macar cu un amp ieftin cu speaker de 6" sau 8", dar suna acceptabil.

Am un Marshall MS2 si suna okay, si singur si cu pedale in fata, etc. Are canal de clean si OD, dar celan-ul se "murdareste" daca dai volumul mai tare de 50%, asta depinde si ce output au pickup-urile tale (lucru ce poate remediat daca dai volumul de chitara mai incet).

Edited by robinfinity
Link to comment
Share on other sites

Guest Radu.

Multumesc pentru sfaturi.astept pana vineri ca mi-a zis profesoru ca isi aduce el Marshallu sa il vad si eu.daca o sa imi place probabil o sa il iau.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.