www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

De Ce Am Luat Ban Pe Chat?


Guest Dam
 Share

Recommended Posts

Am o nelamurire.Unde scrie ca nu am voie sa postez pe chat link-uri catre concursuri interactive?

 

Poate gresesc dar as vrea sa vad daca am incalcat cu ceva regulile .Multumesc

Link to comment
Share on other sites

 Bun , o intrebare a fost lamurita.Dar principala nelamurire? de ce am luat ban totusi?

 

 Chiar nu pot primi un raspuns de la posibilul moderator care mi-a dat ban?

Link to comment
Share on other sites

Au mai fost topicuri vis a vis de subiectul e money ... e mama dracu asta 1 la mana si 2 la mana ce legatura avea cu specificul forumului? si 3 la mana... se citeste ca nu se face publicitate de NICI un fel pe chat. Astea fiind zise: eu ti-am dat ban din considerentele de mai sus. Ai plangeri adreseaza-le la admini sau direct la Cosu ca owner al acestui forum.

 

Cu respect,

Gabriel Tudoran

Analog Sound

 

PS: Propun inchiderea topicului acesta pe motiv de inutilitate.

Link to comment
Share on other sites

 Nu stiam ca redirect link-ul catre site-ul e money se poate considera publicitate.A face publicitate reprezinta o actiune de informare in masa ori eu nu am facut acest lucru.Si inca un lucru , nu cred ca te afli in postura de a caracteriza subiectul ca fiind inutil.Ti se pare inutil ca cer o explicatie ca urmare a unei sanctiuni pe care o consider neadecvata?

Link to comment
Share on other sites

Domnul meu explicatia am dat-o pe timpul meu iar partea de moderare a chatului este lasata administratorilor de chat iar acestia conform unui bun simt personal fiecare in parte aplica o anumita sanctiune asa cum crede de cuvinta. Eu am considerat ca trebuie sa iti dau ban si basta.

 

O seara buna in continuare este ultima explicatie din partea mea pentru ca am alte treburi de facut cu timpul meu decat sa stau sa raspund la intrebari ca sa citez... naive.

 

Cu respect,

Gabriel Tudoran

Analog Sound

Link to comment
Share on other sites

Privilegiu ? nu prea cred.Nu stiam ca prezenta intr-o comunitate implica actul de dare pentru a fi respectat.Sau poate vrei sa spui ca nu toti au dreptul sa primeasca o explicatie?

 

 Dupa raspuns se intelege ca treaba ta este sa dai ban iar a mea cer explicatia de la altcineva.Daca nu ai timp pentru indeplinirea sarcinii de Chat Moderator atunci de ce te implici ?Ai avut timp sa imi dai ban dar nu si sa clarifici o situatie aparent banala.

Edited by Dam
Link to comment
Share on other sites

scuze ca ma bag, dar nu-i inteleg pe astia care se vad in offside apoi tot fac gat. si cand se vad banati fac alt cont sau imprumuta un cont si fac in continuare gat.

 

am patit-o cu un amic de-al meu pe un site de torrente. si-a luat ban pt ceva, mi-a cerut mie parola ca sa 'lamureasca' problema, si mi-a distrus si mie contul pt scandal si evident 'cont dublu'. :)

 

ce uameni dom'le!

Link to comment
Share on other sites

 Da , am inteles in ce grup va situati.Cat despre persoana care a postat ultimul comentariu -> poate ar trebui sa incerci la "Pareri ale comuniunii".Eu stiu ca discutia purtata intre doua persoane nu se intrerupe sub niciun alt pretext cum ar fi amintiri din viata de altadata.Cat despre " a face gat" cred ca ar trebui sa cereti sfatul unui om in masura in vederea unei explicatii amanuntite pentru a lamuri semnificatia actului de " cerere a unei explicatii".Confunzi cu cearta la " o bere".

Link to comment
Share on other sites

 Da , am inteles in ce grup va situati.Cat despre persoana care a postat ultimul comentariu -> poate ar trebui sa incerci la "Pareri ale comuniunii".Eu stiu ca discutia purtata intre doua persoane nu se intrerupe sub niciun alt pretext cum ar fi amintiri din viata de altadata.Cat despre " a face gat" cred ca ar trebui sa cereti sfatul unui om in masura in vederea unei explicatii amanuntite pentru a lamuri semnificatia actului de " cerere a unei explicatii".Confunzi cu cearta la " o bere".

man, nu-tzi place aici, nu esti obligat sa ne onorezi cu prezentza.

Link to comment
Share on other sites

Eu stiu ca discutia purtata intre doua persoane nu se intrerupe sub niciun alt pretext.

 

Discutia intre doua persoane se face in privat, prietene, mai ales ca acum stii cine ti-a dat ban, deci stii cu cine sa vorbesti in privat. Aici esti pe un forum si discuta toti cei care citesc topicul. Felicitari celui care ti-a dat ban, si eu as fi facut la fel in cazul tau. Si chiar asa, daca nu iti place aici, de ce ne onorezi cu prezenta?

Edited by Faust
Link to comment
Share on other sites

 Voi stiti macar ce este aia publicitate ? uitati-va in dictionar si dupa aia faceti comentarii.Eu nu am nicio problema cu forumul , cu site-ul , cu membrii .Eu am o problema cu ban-ul pe care l-am primit pt ca am trimis pe chat un link de la un site.Nu mi se pare ca este reclama.De ce link-ul meu este material publicitar si celelalte cu youtube , site-uri cu si despre muzica si instrumente muzicale nu sunt.Astea nu sunt reclame?Si unde scrie NU aveti voie sa faceti reclama pe chat.Vreau sa vad si eu unde scrie.Nu spun ca nu exista regula asta dar vreau sa o vad.Nu va ma bagati in vorba aiurea.Faceti economie de cuvinte.

Eu m-am adresat persoanei care mi-a dat ban nu voua pt ca oricum vad ca pana acum ati facut comentarii total pe langa subiect si in nestiinta de cauza.Cum sa conversez in privat daca abia foarte tarziu am aflat cine mi-a dat ban?! La asta nu v-ati gandit?

Edited by Dam
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.