www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

S-a Tampit Lumea.


Guest drummer_tero
 Share

Recommended Posts

Guest drummer_tero

Pentru cei care nu au vazut, hai sa va pun la curent.

 

Am gasit mai acum cateva zile un anunt pe forum cum ca un anumit om Lucian, cu scoala de muzica facuta si care este foarte cu bun simt vindea un premier de 10" sub numele de picolo. Am avut tupeul ordinar sa ii spun ca nu este un picolo, ca este un preamier obisnuit de 10" si ca picolo inseamna de fapt un premier mai putin adanc. Si de aici a inceput balciul...cu injurii, insulte, lectii de limba romana ["La scoala pe care am facut-o eu nu am intalnit denumirea de premier. Se zice toba mica sau snare"] si lectii de bun simt pentru un taran ca mine care trebuie sa aiba grija cum vorbeste cu un om educat si care a terminat socala de muzica.... si in plus, rugamintea sa nu mai postez niciodata in topicurile lui si sa nu indraznesc sa ii mai trimit mesaje private.

 

Frati colegi, a luat-o lumea razna. De la basescu pana la artisti :) ))). Se instaureaza dictatura in Romania. Nimeni nu mai are voie sa spuna nimic ca este pus la colt de mai marii educati si bun simtiti. Mama mia ce cuvant am inventat :) ). Criza asta economica ne afecteaza pe toti. O sa ajungem sa vindem paine sub numele de ferrari si o sa platim cu partiturile din scolile de muzica mancarea.

 

Numai bine si tineti minte...cumparati o toba mica/snare drum/premier/ intrecracitoba sau cum vreti sa-i ziceti voi de la un baiat Lucian. Om cu bun sint si educat....

Edited by drummer_tero
Link to comment
Share on other sites

Guest drummer_tero

as vrea eu sa am link...dar a curatat un moderator postul. si mesajele private nu le dau :))

 

oricum. halal atitudine. eu ii spun cu frumosul ca nu e un picolo si ca e un premier normal de 10" si ala imi sare in cap si imi da lectii de limba romana si se lauda ca are el scoala de muzica facuta.

 

oricum, ne ducem naibii pe rapa. mai bine emigram in congo si ne apucam sa cantam la instrumente traditionale africane :)))

Link to comment
Share on other sites

Guest drummer_tero

mare dreptate ai. dar eu tot am sperante ca poate se va redresa. mai nou nu mai esti ciumeg daca nu te dai mare cu educatia, bunul simt si scolile...

Link to comment
Share on other sites

e vreun frustrat care vrea sa se dea si el gorila'n dud...asa sunt unii, vor sa se dea si ei mari cu ceva si baga si ei o minciuna, doua, trei, ca oricum nu au ce pierde..dar daca nu'i crezi imediat se simt ofensati..si de'acolo incep scandalurile :)

 

P.S. de bani, masini si femei n'a zis nimic? :)

Link to comment
Share on other sites

mare dreptate ai. dar eu tot am sperante ca poate se va redresa. mai nou nu mai esti ciumeg daca nu te dai mare cu educatia, bunul simt si scolile...

 

Lasciate ogni speranza, vorba ~aluia... Partea cea mai nostima referitor la datul grande cu studiile e ca ~aia care se bat cu caramida-n piept pe tema asta nu au mai deschis o carte de la terminarea liceului... Si daca nu ar fi fost programa scolara obligatorie si bacu', nu ar fi deschis, probabil, niciuna, nici în timpul liceului. Anyway, scumpa noastra Rromînika e tzara atoateshtiitorilor de profesie. ^In toate domeniile, precum Tovarashul Ceau! Dak vii vreodata prin Buc (sau dak ajung eu la Brasov), poate iesim la o bere si-tzi povestesc o groaza de faze cu astfel de specimene - daca asta te încalzaeste cu ceva. Pentru ca experientze de acest gen am avut si eu o gramada, si pun pariu ca si altzii în afara de noi...

Link to comment
Share on other sites

Guest Gratisyahu

ba, da' si voi ati deschis topic ca sa luati pe cineva la p**a. Invatati ba si voi sa iertati. NU tot timpul, dar maruntisuri.

Link to comment
Share on other sites

O, ce chestie. Cineva a fost nepoliticos pe internet (o, nu. Ce premiera dezastruoasa !)

Oare ne vom putea continua vietile ? In mod clar nu, nu pana nu anuntam pe toata lumea de marea tragedie personala ce s-a petrecut.

 

Las-o bai ca macane. Te apuci sa deschizi topic pt ca cineva n-a fost politicos cu tine ? Chiar n-ai altceva mai bun de facut ?

Link to comment
Share on other sites

Agresiunea psihica NU este tocmai un maruntzish... Despre ASTA este, de fapt, vorba!

De fapt, nu s-a tampit lumea... ci am devenit din ce in ce mai putin "simtiti".

Adevarul este, ca la cate babe vezi ca te imping in masina sa stea jos, desi poate tu esti rupt de somn ca ai 2 servicii sa poti sta cu chirie, si la cati pusti de liceu care scuipa si isi "baga" , ca doar asta vad si ei la "TeVe", si mai ales la "vecinu' cu 4 clase ca are vila ca a vandut masini furate"... ce respect sa mai purtam ?

Se duce lumea de rapa, si ne inraim fara sa vrem, e din ce in ce mai greu sa dai un ziar cuiva gratis (se uita la tine de parca ai avea un interes) sau sa spui cuiva: "aveti fermoarul deschis la rucsac, vi-l inchid?" (se uita la mine de parca de fapt voiam sa-l deschid si sa-i fur ceva... si-s alb, nu par dubios :) )

Cat despre "academicieni", sunt multi care au facut 15 ani de scoala dar de la atata carte au uitat cei 7 ani de acasa.

Sau poate a avut si el o zi proasta in care unul cu 8 clase si o pila, a fost considerat mai bun decat el cu o facultate in domeniu si experienta.

Daca insa a fost repetata faza... e de prost gust.

Dar asta e Romania... din pacate.

Din clipa in care auzi "nu mah , nu votez ca nu am pe cine", sau cand vezi ceva si intorci capul, din acel moment, indiferenta intareste nesimtirea cu care altii ne subjuga.

E bine sa ierti dar sa nu uiti.

Pentru ca daca se repeta, nu mai este greseala ci nesimtire, iar asta duce la obisnuita.

Romanul deja, e obisnuit ca vecinu' X sa arunce hartii pe jos, sa scuipe, sa lase liftul deschis, etc... iar asta pentru ca ne-am obisnuit sa ne facem ca nu vedem.

Cei drept, nici legea nu prea se aplica in tara asta...

Link to comment
Share on other sites

au trecut 20 de ani de la revolutie baaaa si nimci nu s-a schimbat.

 

Ei, cum nimic?! :) Avem Dacia (cu un bonus acum, o strigi pe americaneste - LowGun), avem paine (bonus E-uri), avem destepti (bonus - acum sunt toti, nu numai cei din frunte), plus alte categorii pre-existente (comuniste adicatelea), dar pudrate capital in sos (nu spun ce culoare, catch up the idea) occidental. Eh, da' nu mai zic nimic, ca-s alegeri eRECTorale si sper sa IASA (din prima, ca tot pe noi ne costa)!

 

On: De ce sa taca omul daca a fost inselat? Sa zica tot ce are pe suflet, sa ne fereasca de oameni dintr-astia! Iar pentru cei care nu sunt de acord, sa le aduc aminte totusi ca exista pe forumul asta sute de topicuri tampite, pe care le citim zilnic si care ne fac viata mai scurta cu (cel putin) juma de ora. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.