www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intalnirile Rgc Editia A 2-a


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma...eu am acustica dar e cam nashpa :) , mai are rost sa vin cu ea?

 

daca e o aduc oricum shi daca e ceva o las sprijinita de perete B)

 

eu zic maine daca vin sigur, in principiu vin :(

 

p.s. de ce nu e electrik ca s-ar gasi oameni care sa aduc electrice(forestierul zicea ca ar vrea electrica. si vine cu ea daca e) :)

 

eu nu critic pe nimeni ca nu contribui la scule, dar sunt nedumerit :)

Link to comment
Share on other sites

Mda... Pheno are dreptate... datorita inteligentei mele fara margini, i-am spus lui cristi duminica in loc de sambata... (doamne cat de prost pot fi cate odata - cred ca atunci cand s-a impartit inteligentza eram prea mahmur sa ajung sa iau si... iaca.. ). Asa ca SOS BURBULETE!!!!

Sper ca ai, ori ai sa vb :)

Link to comment
Share on other sites

bah frate...da c sunt io aici....pt asta merit un admin c ***.....dupa c ca vin la intalniri cu chitara, cant , beau , aduc gagici......mai vreti sa si organizez io.....bah nene...bah

..ideea ca nush cand am timp sa trec...poate disear, sau maine...nush vdm..poate va rezolv...asta daca mai ma place cristi..si nu ma da afara :)

Link to comment
Share on other sites

Guest forestierul

ma inscriu si io. la 4 la KFC

 

as vrea sa-mi aduc electrica, dar mai trebuie sa vine careva cu un amp, ca altfel ne uitam la ea (nu ca nu ar fi frumoasa :) )

Faza e ca daca se plange cineva de zgomot, pur si simplu renuntam la electrice, dar e mai bine asa decat sa ne apuce boala de electrica si sa nu avem niciuna si sa ne ofticam.

 

Deci daca se ofera careva sa vina cu un amp, atunci io vin cu electrica. As mai putea veni cu un bass semiacustic, dar nu stiu sigur.

Oricum, daca spuneti ca veniti cu amp, pls do so...ar fi foarte frustrant sa ma car cu ea degeaba :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Vin si eu!!!!

 

Desi acustica mea e varza...si nu, nu mi-am luat inca Stagg-ul ala :)

 

Dar o sa fiu acolo!

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Eu sigura ca vin cam 90% si cred ca si cu o amica.in principiu,venim la 4 la kfc din unirea.oricum va zic sigur maine. :)

Link to comment
Share on other sites

In alta ordine de idei, facem la vara un jam ca lumea in aer liber in vreun parc ceva, electrice & stuff, ii cooptam pe Adi si pe cearny la un full stack de 100W sa rasune tot Bucurestiul. Ce ziceti? Putem sa inchiriem vreun generator cumva?

 

Nu-i nevoie de generator cu combustibil... punem publicul sa dea la pedale :)

 

Daca sunt printre voi oameni care tin neaparat sa-si bage in priza scula ( ce misto suna :) ) la intalnirea RGC, atunci nu cred ca ar fi o problema 1-2 ampuri mici si vreo 2 electrice. Eu m-am oferit initial sa aduc un amp dar mi-am dat seama ca e putin cam maricel si nu am cum sa-l car. Daca aveti in posesie ampuri de 15-30W si puteti sa le aduceti, nu cred ca va fi o problema. Ma rog, aici Lord-C si Burb ar trebui sa stie mai bine... adica ce-ar zice patronul...

 

In alta ordine de idei, pana acum pe lista mea de oameni pe care ii astept sunt : yamazaki, hihi, forestierul si baumwolle. rhcp_guitarist si dementhor nu sunt pana nu zic 100%.

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Adi,count me in! :) nu eram 100% daca vin pt ca vroiam sigur sa vina si amica mea. :) auzi,dementhor,sa nu indraznesti sa nu vii ca .... :( ninja,te-ai intors?!?ce bine! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest forestierul
man sorry , da nu am vrut sa iti treag teapa pur si simplu nu am putut veni , oricum de data asta vin sigur, deci eu la 16 sunt la kfc unirea. vreau doar sa stiu daca vin cu ampu ?

 

man, spune-mi daca poti sa vii cu amp-ul (sigur) ca sa vin cu electrica.

also, cine poate veni cu un efect? zoom whatever (pt un delay mic si un reverb etc)

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Baieti vin si eu. Va aduc tuner, np. Daca aveti amplificare aduc bass, daca nu zicea careva ca aduce bass electroacustic.. sa-l aduca.

Link to comment
Share on other sites

Guest forestierul
da mah eu pot veni si cu ampu si cu un vamp2 pentru effecte acolo

si desigur vin si cu electrica

 

beton. pai atunci ramane asa. vin cu electrica. de bas nu stiu inca, dar voi anunta (daca il aduc) in timp util

 

yamazaki, daca nu mai poti veni sau nu mai poti aduce amp-ul, pls pls da-mi un msg pe numarul asta 0722.589.116. Pleeeeeease ca sa nu ma car cu helectrica de pomana.

Link to comment
Share on other sites

Bine baieti, amplificati sa fiti! Acum, ceilalti care vroiati sa aduceti cate o acustica, va rog sa nu va razganditi. Sa fie acolo si cateva acustice.

 

Proof, tu vii sau nu? Nu te-ai exprimat inca...

 

Rhcp_guitarist, esti pe lista :)

 

NiNjA, sa stii ca ar fi o idee sa facem o treaba d-asta la vara. Acum ne trebuie si un loc bun ca nu vreau sa inceapa o rapaiala d-aia de vara peste ampurile noastre... Deasemenea, cred ca ne trebuie permisiuni pentru a face atata zgomot :)

Link to comment
Share on other sites

adi omule inca nu stiu daca sa vin sau nu.. o sa fie prea multa lume si nu cred ca o sa ne intelegem .. :) dar totusi daca ma hotarasc si nu iti spun te superi? oricum daca e sa vin io inainte de 4 ajung la kfc chiar si pe jos, nu am credit, ca ti-as da un sms :) oricum ma mai gandesc pana diseara si iti spun. si o intrebare. pot sa vina si d-aia incepatori? care de abia schimba 3 acorduri?? ca nu prea pot sa scap de el :) .. mai vb, keep in touch

Link to comment
Share on other sites

pai eu am intrebat, ca mie cel putin imi ies peri albi cand incerc sa il invat ceva.. de ex: sol-ul il pune asa :

 

e------2-----

B-------------

G-------------

D--------------

A-----------

E----------

 

si daca ii zici ca nu e bine (eu asa cred ca nu e bine cum il pune :( ) zice,da pe mine asa m-a invatat profu.. oricum acolo pune pe 2 sau pe 3 nu stiu exact.. dar e aiurea.. bareuri nu poate sa puna. asta il inteleg, da sa vezi cum pune fa-ul :) off. ce pot sa ii fac.. cosu il stie.. canta din noembrie cu profesor si eu cant din septembrie fara prof si ma descurc mult mai bine decat el (a se nota ca decat el :) ).. acu nu stiu o sa vezi si tu :)

Link to comment
Share on other sites

lasa-ma frate.. ca il intrebi cu cine face.. nu stiu.. unde faci? a pai nu stiu cum se cheama... da ala care statea cu clasica langa cosmin.. si ala e fa diez??? cum draq.. pune ma fa diez cu bareu ca la mama acasa.. mancalar mama de fa (parca-s tigan borat, scuzati ).. anyway.. o sa vb cu el, sper sa nu ma injurati. si inca ceva.. de mari rockalai ce sunteti as avea o propunere.. sa facem un fel de rgc™.. as propune sa venim cu niste pantaloni taiati?? doar asa de fun... adica daca e frumos afara ca altfel o sa dardaim.. so cine ar mai veni?? ca sa nu fiu singuru, desi pe partea stanga sigur o sa am o taietura :)

 

p.s. sa nu credeti ca ma imbrac asa, dar de idee o singura data am mers cu pantalonii aia pe strada,, si parca esti in centrul atentiei (e NASPA) ..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.