www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intalnirile Rgc Editia A 2-a


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest ANUBIS

salut! salut! Membru nou....that`s me! :)

 

ce`ati zice sa veniti si pe la constanta cu intalnirea asta? :) locuri sunt destule :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deci in collectors nu e problema de lume, am sa vad daca pot vb cu cristi repede sau poate vb burb ca mie mi-e cam lene sa-mi tarasc oasele pana acolo :) .... Dar hai sa ne vedem odata!!!!!

 

Cat despre Constantza..... hmm.... pai vb cu Rares de la RockInGhena si cu Kirkuletz si mai cautati lume si faceti intruniri... chiar am putea deschide mai multe thread-uri de genu RGC intrunire Bucuresti... RGC intrunire Constantza.... etc .... poate asa aducem cat mai multa lume de prin toata tara, si o sa iasa super misto... iar intrunirea cu toti o facem vara la Sighisoara.... ce ziceti??? :) ....Ce idei am cateodata :)

Link to comment
Share on other sites

lol, glumeam mah :). si ce e un Blue Devil ? Efect am si eu :), vin cu el. Sa speram ca o sa aducem macar 1-2 ampuri (sa cantam cu randul :))

 

Un Blue Devil este un amplificator de chitara pe care il posed de 60W, dar care are o distorsiune incorporata foarte proasta, motiv pentru care ii trebuie modulare externa. Am zis de el din cauza ca, daca vom veni cu ampuri, vor fi ampuri de genul asta... Trebuie vazut ce mai gasim.

 

In alta ordine de idei, deocamdata planul este : 2 aprilie in Collectors. Il rog pe Burb sa vorbeasca cu cine trebuie si sa intrebe si cum ar fi cu adusul amplificatoarelor. Eu personal inca sunt in dubiu... Nu stiu daca merita sa ne caram cu scule. Experienta se poate transforma in ceva neplacut de zgomotos daca nu suntem atenti...

Link to comment
Share on other sites

Guest redmoon_br

Salutare. Sunt nou pe aici si nu stiu daca am nimerit bine topicul. ideea e ca stau in camin si am inceput o mica traditie de vreo 2 luni incoace. Cam o data la o saptamana-doua ne intalnim cativa prieteni sa mai zdranganim. Asta cu scopul de a mai invata cate ceva. Au fost pana acum 2 intalniri "organizate" si mai multe ad-hoc.

Ma gandeam ca daca vrea cineva sa participe sa ma contacteze si ne vedem in Grozavesti (aici stau). Din pacate e spatiu cam mic, dar pana la 10 seara putem sa cantam pe coridor, la o berica. Dupa 10 ne mutam in camera. Ce ziceti? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Pana la urma s-a decis ceva?? :) totusi mai e cam o saptamana..deci ora si locul de intalnire trebuie stabilite. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Eu,in principiu vin,cred ca si cu o amica de a mea.pacat ca e plecat ninja :)

dar macar s-a decis ceva sau...? :)

Link to comment
Share on other sites

bai burb nu a vb inca...dar a vb lord-c si a zis patronu ca in principiu e ok...deci cam asa ramane....desi vroiam mai devreme ca la 6 e GALA BLUES SESSION la sala radio 'mihail jora".....si vreau sa sajung.....oricum mai trec io prin collectors zillele astea si va spun exact

Link to comment
Share on other sites

Collectors este in zona lui Big Mamou. Pe o straduta vizavi de tribunal la Unirea. E oarecum greu de gasit. O sa postam o harta, dar cred ca e mai eficient cu locul de intalnire.

 

Eu o sa va astept la KFC la Unirea la ora 16 sambata pe 2 aprilie. Din nou, regula este sa spuneti aici care dintre voi veniti la locul de intalnire ca sa stiu pe cine astept. Daca cumva va anuntati prezenta acolo si nu mai puteti ajunge sau intarziati va rog dati un mesaj la 0745014823 semnat cu username-ul de pe forum. Adica la fel ca si data trecuta.

 

Lista se deschide in momentul asta si se inchide sambata pe la ora 14. Cei care va hotarati mai tarziu ma puteti contacta si la telefon in ziua cu pricina daca a trecut ora de inchidere a listei.

 

Deocamdata se pare ca vom canta din nou acustic. Cei dintre voi care pot aduce o acustica sunt rugati sa procedeze ca atare.

 

Orice schimbari in program vor fi anuntate aici.

 

Bai, cat de formal am fost cu postu asta :) Bineinteles ca a trebuit sa-l stric la sfarsit spunand :

Bai, cat de formal am fost cu postu asta :)

 

Yamazaki.... daca te hotarasti sa vii la punctul de intalnire te rog sa nu-mi mai tragi teapa si de data asta :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.