www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

...asteptand Ziua Chitarelor 2 .... Vine Dave Martone In Bucuresti 21 Noiembrie .....


Guest Corraxe
 Share

Recommended Posts

Guest Corraxe

......Asteptand Ziua Chitarelor 2 .... vine Dave Martone In Bucuresti 21 Noiembrie ora 16 - Jukeboxe Club ( Ex Becker ) str. Turturelelor nr. 11, sector 3, Bucuresti.....

Master Class & Concert - si bine intels Intrare Gratuita..........coming soon mai multe.Rock And Roll Corrado!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe

un mic mesaj din parte lui Martone

 

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>&">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />

 

Dave Martone Bucuresti - 21 November 2009 ora 16:00 Master Class & Concert @ Jukebox Club ( Ex Becker) Str. Turturelelor, nr. 11, Sector 3, Bucuresti

Intrare Libera - Rezervari Guitarbassdiscipline@gmail.com

More Info: www.ziuachitarelor.com

Edited by Corraxe
Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe

Ceva Despre Dave Martone :

 

Martone has played with:Steve Morse, Jennifer Batten, Paul Gilbert, Yngwie Malmsteen, Marty Friedman, Greg Howe, Joe Satriani and drum greats Mike Portnoy, Greg Bissione.

Martone’s last record "Clean" has just been released by Magna Carta Records from NY www.magnacarta.net with world wide distribution.

The amazing Daniel Adair (drummer for Martone ) who also plays with Nickelback as well as David Spidel were integral in the making of this album!

Special guests on this record are Joe Satriani, Greg Howe, Jennifer Batten, Billy Sheehan and Rick Fierbracci... Dave was also credited on the latest Joe Satriani album Super Colossal.

Martone is endorsed by such wicked companies as Vox, Digitech, Parker, Cakewalk, GHS and Radial Engineering doing clinics either through Canada or at the NAMM trade shows.

Martone also works for the National Guitar Workshop www.guitarworkshop.com as well as Berklee College of Music.

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe

Prima editie a festivalului Ziua Chitarelor a fost un succes, datorita voua!

De aceea, in asteptarea celei de-a doua editii… vine “aperitivul” Dave Martone!

Da! Ati citit bine! 21 noiembrie, la clubul JukeBox (Ex Becker) str. Turturelelor nr. 11, sector 3, Bucuresti - chitaristul Canadian Dave Martone va sustine un master class si un concert timp de 3 ore (16:00-19:00)!

Evenimentul se va desfasura sub sigla “ZIUA CHITARELOR”, intrarea va fi din nou, gratuita, iar rezervarea nu va fi obligatorie. Totusi, cei care isi vor rezerva din timp locul, vor primi o invitatie, in baza careia vor avea prioritate la intrare!

 

Rock&Roooooll!

Martone a cantat cu: Steve Morse, Jennifer Batten, Paul Gilbert, Yngwie Malmsteen, Marty Friedman, Greg Howe, Joe Satriani si cu faimosii tobosari: Mike Portnoy, Greg Bissione.

Ultimul album al lui Martone, "Clean" (distribuit in toata lumea) a fost produs de catre Magna Carta Records din NY www.magnacarta.net.

 

Special guests pe acest album sunt: Joe Satriani, Greg Howe, Jennifer Batten, Billy Sheehan, Rick Fierbracci Daniel Adair... Dave a cantat alaturi de Joe Satriani si pe albumul acestuia “Super Colossal”.

 

Martone este imaginea acestor faimoase firme: Vox, Digitech, Parker, Cakewalk, GHS si Radial Engineering. De asemenea, el preda la prestigioasele scoli National Guitar Workshop si Berklee College of Music, iar in curand si la GIT din Los Angeles.

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe

Hola!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sigur nu va fi ultima data!!!!!

Vreau sa multumesc prietenilor mei Calin si Manon ( MC MUSIC) care ma sustin in aceasta aventura.

De Asemenea si voi ar trebui sa le multumit , pentru ca toti 3 contribuim la acest demers.

Corrado

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
GRANDE CORRA!!!! MULTUMESC SI EU TUTUROR! INITIATIVA LAUDABILE DIN ORICE PUNCT DE VEDERE!!

 

 

Mersi voi!!!!!!

Postez aici o mica prewiew de o lectia a lui Martone.....

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>&">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />

 

 

 

 

si nu uitati pe 21 Noimbre de la ora 16 pana la 19 La club Jukebox ( Ex Becker ) Martone va tine un master Class Concert ......si find ca nu poate sa o ziua termina la ora 19 ...eu sfatuiesc pe toata lume sa merga la lansare album de un prieten meu ca multa lume o cunoste aici pe forum.......Cristi Gram.

 

Cristi lanseaza ( sper ca am scris corect) primul albul solo, la sala Radio, de la ora 20......deci ce doriti mai mult?

 

dela 16 pana la 19 @ Jukebox Club ( ex becker) Asteptand Ziua Chitarelor cu dave Martone - Intrare Gratuita

 

dela 20 pana la 23 @ Sala radio Concert Lansare Cristi Gram - intrare 85 ron

 

sper sa nu am facut prea multe greseli gramaticali ....rock and roll Corrado

Link to comment
Share on other sites

Multumesc Corrado pentru recomandare ! Dupa un mega chitarist la care este accesul gratuit , nu cred ca va dori cineva sa vada un "consatean" pe bani...

 

Imi pare rau ca nu pot sa vin sa-l vad pe Dave Martone pentru ca voi fi ocupat cu pregatirile la Sala Radio... Asta e inca un motiv pentru care ma oftic ca evenimentele sunt in aceeasi zi. Asta e.

Link to comment
Share on other sites

... si inca multi bani! :)

 

Se vede ca romanul e invatat cu concerte gratis la care eventual sa primeasca si fasole cu carnatzi...

Nu mi se pare deloc mare suma pentru un concert de o asemenea calitate.

Nu ii fac reclama lui Cristi pentru ca nu are nevoie. O parte din materiale au fost deja postate aici pe forum.

 

Oricum, urmeaza campania electorala, unde amatorii pot prinde o multime de concerte gratis.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc Corrado pentru recomandare ! Dupa un mega chitarist la care este accesul gratuit , nu cred ca va dori cineva sa vada un "consatean" pe bani...

 

Imi pare rau ca nu pot sa vin sa-l vad pe Dave Martone pentru ca voi fi ocupat cu pregatirile la Sala Radio... Asta e inca un motiv pentru care ma oftic ca evenimentele sunt in aceeasi zi. Asta e.

Eu sper sa fie efectul opus: cine are urechi de auzit si ochi de vazut nu are motiv sa spuna ca nu are bani de ambele concerte, si e fortat sa aleaga unul singur.

 

Pana una alta, mult succes cu concertul, si nu cred sa fiu singurul care va fi prezent la ambele evenimente, cu la fel de mult interes!

 

Se vede ca romanul e invatat cu concerte gratis la care eventual sa primeasca si fasole cu carnatzi...

Nu mi se pare deloc mare suma pentru un concert de o asemenea calitate.

Nu ii fac reclama lui Cristi pentru ca nu are nevoie. O parte din materiale au fost deja postate aici pe forum.

 

Oricum, urmeaza campania electorala, unde amatorii pot prinde o multime de concerte gratis.

Subscriu dedesupt.

Link to comment
Share on other sites

Se vede ca romanul e invatat cu concerte gratis la care eventual sa primeasca si fasole cu carnatzi...

Nu mi se pare deloc mare suma pentru un concert de o asemenea calitate.

Nu ii fac reclama lui Cristi pentru ca nu are nevoie. O parte din materiale au fost deja postate aici pe forum.

 

Oricum, urmeaza campania electorala, unde amatorii pot prinde o multime de concerte gratis.

 

Mihai, nu neg valoarea lui Cristi Gram, dimpotriva, dar ... 85 de lei pentru un concert de lansare al unui artist solo roman mi se pare un pret un pic cam mare. Eu nu sunt fan concerte moka si imi permit sa platesc suma asta pentru a-l vedea/asculta pe Cristi, dar ma gandesc si la marea masa de potentiali cumparatori ai albumului (adica pustii aia care isi numara maruntisul cand isi cumpara un set de corzi, pentru ca asta e un concert de nisa, nu unul adresat publicului larg).

La Jon Lord pretul incepe de la 72 RON, la Yann Tiersen de la 50 RON, la Phoenix de la 80 RON si exemplele pot continua. Poate 50 RON ar fi fost un pret rezonabil.

Hai norock!

Edited by Doctor X
Link to comment
Share on other sites

La mine nu a dat nimeni bani...adica fac evenimentul fara sponsori si totul ar trebui sa se achite din bilete. Adica: chiria salii ,materialele promotionale, afisajul, sunetul, stafful tehnic, artistii invitati si lista poate continua. Organizatorul asigura toate astea insa trebuie sa iasa macar pe zero. Orice minus il voi achita eu din buzunar. Asta e situatia. Nu am nevoie de mila nimanui, cine e curios si are bani o sa vina. Eu o sa cant la fel oricati spectatori vor fi in sala. Daca aveam sponsori faceam treaba gratis. Mie nu-mi place sa pup in fund pe nimeni ca sa ma sponsorizeze si oricum sunt un ciuri buri care vrea sa cante muzica progresiva, nu ceva comercial. Asa ca , decat sa ma milogesc degeaba mai bine fac cum pot. Asta pot...

Link to comment
Share on other sites

La mine nu a dat nimeni bani...adica fac evenimentul fara sponsori si totul ar trebui sa se achite din bilete. Adica: chiria salii ,materialele promotionale, afisajul, sunetul, stafful tehnic, artistii invitati si lista poate continua. Organizatorul asigura toate astea insa trebuie sa iasa macar pe zero. Orice minus il voi achita eu din buzunar. Asta e situatia. Nu am nevoie de mila nimanui, cine e curios si are bani o sa vina. Eu o sa cant la fel oricati spectatori vor fi in sala. Daca aveam sponsori faceam treaba gratis. Mie nu-mi place sa pup in fund pe nimeni ca sa ma sponsorizeze si oricum sunt un ciuri buri care vrea sa cante muzica progresiva, nu ceva comercial. Asa ca , decat sa ma milogesc degeaba mai bine fac cum pot. Asta pot...

Tot respectul pentru efortul tau, Cristi! Sper sa ai cat mai multi spectatori in sala si sa nu fii nevoit sa suporti cheltuieli care ar fi trebuit platite de organizator, binenteles.

 

Cand pui la cale un asemenea eveniment, mi se pare logic ca organizatorul sa-l gestioneze astfel incat sa nu se ajunga la pierderi (asta incluzand alegerea salii, asigurarea conditiilor specificate de tine mai sus, stabilirea pretului biletelor in functie de cata audienta se estimeaza si promovarea concertului), si nu sa ajunga artistul sa plateasca din propriul buzunar neputinta organizatorului.

 

Multa bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe

Mersi Multi....astept alti pareri...si pentru cine inca nu a rezervat un loc poate sa trimita un email la guitarbassdiscipline@gmail.com intre timp ..........

 

Turn on the Heater

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>&">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />
Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
Multumiri lui Corrado pentru invitatie. :)

 

Va asteptam si pe voi! :)

 

 

 

mersi !!!!!!!!!!!!!!! Eu va astept pe toti ....... Martone va incepe la 16.00 fix , deci sa veniti inainte pentru a lua loc in sala!!!!!!!!

doar 2 saptmani si Dave Martone va sosi in Bucuresti!!!!

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>&">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>&">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.