www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Primul Meu Post Din Boston!


Jeanov
 Share

Recommended Posts

SALUTARE LA TOATA LUMEA!

momentan nu am laptop,dar colegul meu de aparatament m-a invatzat o chestie super faina:am venit la apple store si folosim calculatoarele de aici. :)

 

ce pot sa zic

iubesc deja orasul Boston

am totul aproape,stau peste drum de scoala

am totul aproape:banci,magazine de muzica,fast food=uri,magazine pentru cumparaturi(mancare si alte cele)...si toate nu sunt la mai mult de 5 minute de mers pe jos

 

 

o sa revin cu vesti si inregistrari

dar in cazul in care vreti sa aflati totul mai rapid incercat pe canalul de youtube:utilizatorul "ppsound"

post-297-1251391324_thumb.jpg

post-297-1251391331_thumb.jpg

post-297-1251391357_thumb.jpg

post-297-1251391364_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

SALUTARE LA TOATA LUMEA!

momentan nu am laptop,dar colegul meu de aparatament m-a invatzat o chestie super faina:am venit la apple store si folosim calculatoarele de aici. :)

 

ce pot sa zic

iubesc deja orasul Boston

am totul aproape,stau peste drum de scoala

am totul aproape:banci,magazine de muzica,fast food=uri,magazine pentru cumparaturi(mancare si alte cele)...si toate nu sunt la mai mult de 5 minute de mers pe jos

 

 

o sa revin cu vesti si inregistrari

dar in cazul in care vreti sa aflati totul mai rapid incercat pe canalul de youtube:utilizatorul "ppsound"

fain ma :) RGC-ist nebun in Boston :)

Link to comment
Share on other sites

Sa nu uiti de ce te-ai dus :)

 

:) Bine zis!

 

Ai nostri tineri la Boston,

Intra pe net la Applestore,

Iar primul gand napoi acasa,

E sa deschida o fereastra,

Cu-al nostru zilnic RGC,

Sa nu ne uiti de-acolo,bre!

 

Noroace la crosetat,cand revii (ce cuvant urat) si daca revii in tara, te asteptam la o sezatoare sa ne inveti si pe noi chitara de la unchiu Sam.

Link to comment
Share on other sites

am totul aproape:banci,magazine de muzica,fast food=uri,magazine pentru cumparaturi(mancare si alte cele)...si toate nu sunt la mai mult de 5 minute de mers pe jos

Adevaru' e ca aici la Rromanica n-avem nimic din toate astea. "Only in America!" :)

Bega-mi-as! Stiam io ca tre' sa emigrez in State!

 

Bafta la scoala, dude! :)

Link to comment
Share on other sites

SALUTARE LA TOATA LUMEA!

momentan nu am laptop,dar colegul meu de aparatament m-a invatzat o chestie super faina:am venit la apple store si folosim calculatoarele de aici. :)

 

ce pot sa zic

iubesc deja orasul Boston

am totul aproape,stau peste drum de scoala

am totul aproape:banci,magazine de muzica,fast food=uri,magazine pentru cumparaturi(mancare si alte cele)...si toate nu sunt la mai mult de 5 minute de mers pe jos

 

 

o sa revin cu vesti si inregistrari

dar in cazul in care vreti sa aflati totul mai rapid incercat pe canalul de youtube:utilizatorul "ppsound"

 

 

Salutari, succes si spor la muzici pe acolo! Daca ai gasca de prieteni cu care sa faci treaba, banui ca n'o sa'ti vina prea curand dorul de acasa :)

Link to comment
Share on other sites

OAU!

ma bucur si va multumesc pentru vorbele de bine! :)

ideea este ca sincer ma cam plictisesc pana incep scoala(mai am aproape o saptamana),dar intre timp studiez pentru auditie si invat pentru examene de "plasament" :) adica pentru examenele care ma vor pune in anumite clase(pentru ca la armonie,scris de partituri,etc. sunt diferite nivele,dar daca vreau pot sa nu le dau si astfel sunt pus direct la nivelul 1;dar vreau sa fiu macar nivelul 3,nivelul 4 fiind cel mai avansat)

dar in fiecare seara de cand sunt aici am jam-uit in apartament cu tot felu de lume:basist japonez,violonista japoneza,chitaristi american(GOD DAMN! suntem MULT PREA MULTI chitaristi),tobarul cu care stau in apartament e canadian si asa mai departe.

e incredibil ce se intampla aici

sunt indragostit de boston

viata este asemanatoare cu viata de acasa ca si preturi,adica cumparam in fiecare seara cel putin un 12 pack de bere cu 15 dolari,o pizza mare(de 3 persoane) e 10 dolari

 

deci ce pot sa zic:I CAME TO DO WHAT I DREAMED OF AND THAT IS EXACTLY WHAT I AM DOING!!!

 

aseara mi-am cumparat un fender champion 600(amp) ca sa am pe ce sa cant pana saptamana viitoare cand o sa imi cumpar niste scule decente si peste o saptamana returnez ampul si imi iau banii inapoi

 

IUBESC AMERICA FRATILOR!!!!

mi-am cumparat telefon si zice tipa de la magazin:"sa pastrezi factura si etc ca poti sa il aduci in 30 de zile orice se intampla!" si eu intreb:"chiar orice?si daca il dau de pamant si daca il scap in toaleta?orice?" si tipa foarte lejer:"YES,OFF COURSE!"

 

anyway....salutari la toata lumea!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga

Bravo Jeane!

Fa treaba buna pe-acolo si du-te si la un meci de hockey (Sportul meu preferat) al lui Boston Bruins!

Succes pe-acolo (alcoolo :) )

:)

Link to comment
Share on other sites

IUBESC AMERICA FRATILOR!!!!

mi-am cumparat telefon si zice tipa de la magazin:"sa pastrezi factura si etc ca poti sa il aduci in 30 de zile orice se intampla!" si eu intreb:"chiar orice?si daca il dau de pamant si daca il scap in toaleta?orice?" si tipa foarte lejer:"YES,OFF COURSE!"

 

anyway....salutari la toata lumea!!! :)

 

vezi sa no iubesti prea mult ca daca e mai tranteste un 9/11 sau un 9/12 cia stie...

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga
vezi sa no iubesti prea mult ca daca e mai tranteste un 9/11 sau un 9/12 cia stie...

Eh, sunt acri strugurii...

Adevarul e ca in Romania e mult, mult mai bine :)

Aici te razboiesti cel mult cu Jiji si cu cocalaro-maneliada (si coruptia e normalitate :) )

Link to comment
Share on other sites

Bafta Jean,si traieste-ti visul la maxim :)

 

 

 

 

 

total offtopic :Cosu,trebuia sa-ti fac un rapid curs de toxicologie inainte sa pleci :)

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.