www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

R.i.p. Les Paul


Metabog
 Share

Recommended Posts

Sper ca Gibson sa aiba decenta si/sau inspiratia sa organizeze un concert in cinstea sa.

Ei au mai facut chestii de gen, imi amintesc de un eveniment cu Slash si Zakk Wylde.

 

Mi-ar placea sa-i vad pe toti chitaristii care s-au consacrat cintind pe Les Paul omagiindu-l.

 

Asta ar fi fain...pacat ca ar fi numai in America.

Link to comment
Share on other sites

RIP.

Pe acest om eu il consider tatal meu spiritual, am tot respectul pentu ceea ce a inventat si nu o sa uit niciodata ca eu am un scop in viata datorita lui.

Chiar vroiam sa merg sa il vad anul urmator, la clubul unde canta si sa ii spun cat de mult inseamna el penru mine, acum nu mai am cum sa ii spun.

Nu o sa uit toata viata ca el m-a facut fericit prin ceea ce a creat si eu taiesc pentru a detine si a canta pe o chitara LES PAUL, de peste 10 ani am acest scop.

Nu stiu daca exista vre-o divinitate sau un loc mai bun unde sa ajunga acum, asa ca spun doar sa se odihneasca in pace.

ITI MULTUMESC LES PAUL PENTRU TOT CE AI FACUT PENTRU MINE!

Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
RIP. Sper ca o sa se intalneasca cu Jimi si cu Stevie Ray p-acolo pe sus. :)

 

Mai degraba sa se intalneasca cu cineva care canta pe un Les Paul, altfel se lasa urat :)

 

RIP!!!!!!

Edited by PhenomenOn
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.