www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rgc Summer Jam - 8 August


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

In momentul acesta este 100% sigur ca voi fi prezent si eu :)

Sper sa imi poate imprumuta si mie cineva chitara pentru o piesa

Dacã poți sã cânți pe corzi de 12, ți-o dau pe a mea, dar sigur gãsești chitãri setate mai pe gustul tãu acolo.

 

O ora exacta a evenimentului?

Noi o sã fim acolo pe la 8. Pânã pe la 9 facem o schițã de program și îi dãm drumul.

 

se abtine cineva?

Foarte mulți, în mod sigur, numai cã pe noi ne intereseazã pe topicul ãsta în special cine vine, ca sã ne facem o idee de program. :)

Link to comment
Share on other sites

Exista boxa acolo ? Eu as putea sa aduc un head Marshall dar boxa e complicat de transportat.

 

Eu am o boxa ... dar din pacate nu am masina momentan - deci nu am cum sa o aduc. Ea e destul de mititica - 1x12, are dif celestion lead 80W. daca ma poate ajuta cineva ;;. Plus ca, banuiesc, avem nevoie de 2 ampuri de chitara, nu?

Edited by Matei Negriu
Link to comment
Share on other sites

pffff.... tocmai am montat si celelalte suruburi la radiator si acum merge si fenderul meu (embarrassing, i know...)

(thx to gigiflex... =)) )

 

hai ca vin si eu cu performeru si asa avem 2 amplifuri (nu-i merge canalu' de gain, dar s-o gasi o pedala... am si io, da nush daca e pe placul multora... oricum... zice ca vine dudu :) ne-am scos de jam)

 

 

p.s. vine careva cu masina sa-l ia? :)) e greu.. nu stau departe, stau pe coposu, dar e de mers pe jos .

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

adevarul gol-golut e ca amp-urile din mamou sunt "hartanite " rau iar reparatia lor e ca "frectia la un picior de lemn","aspirina la cancer","perfuzia la moarte clinica"....cati au tras de ele la maximum nici nu se mai stie....parerea mea(in calitate de nechitarist) e ca treaba cu amplif-urile aduse de acasa e cea mai buna,asta in cazul in care posesorii nu se impotrivesc ca si ceilalti sa cante pe ele...

see u tonight :)

Link to comment
Share on other sites

Avem headul lui @Cosu și boxa de Marshall de la Mamou.

Avem pedala lui @broknstrngz bagatã direct în PA,

iar dacã aduce cineva o pedalã de gain (distors, drive, whateva...) avem și gain prin ampliful lui @Ciocanel.

 

Ar fi în acest fel 3 linii pentru chitãri, mai mult decât suficient pentru limita vacarmului :)

 

@Ciocanel , trec eu sa te iau. Ai PM.

Link to comment
Share on other sites

E bine totusi sa luati in calcul varianta cu pedala mea bagata intr-o alta statie.

Nu suna rau in PA, dar nici excelent, ci doar rezonabil. M-am gindit la un moment

dat sa aduc statia, dar nici n-am masina si e si usor cam "rea" pentru bluzache.

Nu prea conteazã cum sunã, cã doar nu facem înregistrãri de studio și nici nu avem în public puriști audio :)

Link to comment
Share on other sites

Kicked ass, dude!!!

 

a venit Tony - Killahead, Rares Totu, Cyfer, desigur, a fost gazda... au fost la un moment pe scena aman3 :) cu killahead la bass haha

au mai fost matei negriu si comanel si inca 2 chitaristi pe care nu-i stiu... , dudu si cosu si constantin si vektor nu s-au bagat la chitara... dar au fost prezenti :D

si io :D cu pedala mea home-made - care a fost centrul atentiei pana sa inceapa cantatul :)

 

fun si pe scena si in public... pacat ca a durat putin :D

 

p.s. facem unu si la iarna? ;)

 

asteptam pozele de grup ;):)

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

vine cosu la mine si ma intreaba: salut, ma mai cunosti? :)...si apoi am primit o pana personalizata cu logo-ul rgc.ro...n-am putut sa stau foarte mult, dar a fost o placere sa-i vad pe scena pe cyfer si pe killa, a fost o placere sa-l vad si pe baiatul din iasi de la tobe si pe mike la bass. oricum o placere sa revad atatia oameni. bravo. pe data viitoare. aa..bumbacule baga pozeeeee!!! :)

Edited by marcel
Link to comment
Share on other sites

Neața!

 

Waw, ce searã! A fost o atmosferã excelentã și un jam foarte bun.

Ca sã citez un spectator, a fost "ultra, mega, extra, super....fain". Au fost mai multe epitete, dar cred cã le-a reținut @bones mai bine. :)

 

Este uimitor ce diferențã este între încrâncenarea prezentã uneori pe forum și discuțiile relaxate de la astfel de întâlniri. Cred cã ar fi bine sã facem mai multe. Sunt PENTRU prima ediție de RGC Winter Jam :)

 

Tot respectul pentru cei care au venit de departe pentru jam, Tony (ca de obicei, o plãcere sã cânt cu tine), @sheep (tobar de mare perspectivã, pãcat cã nu se mutã în București), pentru cei care au adus scule @Cosu, @Ciocãnel, @broknstrngz și pentru Mike, singurul care a venit basu'.

 

@midnight rider: Mã bucur cã am reușit în sfârșit sã cântãm împreunã.

 

Cred cã ar fi interesant sã încercãm sã aducem și RGCiști din alte orașe la JAM. Am o idee în acest sens. Am putea pune bilet la intrare și din banii strânși sã plãtim trenul pentru cei care vin de departe. Dacã sunt mai mulți care doresc sã vinã, putem face un poll și cine îl câștigã, primește "finanțarea". Cum ar fi un jam cu @art vandalay, @arosulescu, @karpi sau @dgeeko?

Link to comment
Share on other sites

Neața!

 

Waw, ce searã! A fost o atmosferã excelentã și un jam foarte bun.

Ca sã citez un spectator, a fost "ultra, mega, extra, super....fain". Au fost mai multe epitete, dar cred cã le-a reținut @bones mai bine. :)

 

Este uimitor ce diferențã este între încrâncenarea prezentã uneori pe forum și discuțiile relaxate de la astfel de întâlniri. Cred cã ar fi bine sã facem mai multe. Sunt PENTRU prima ediție de RGC Winter Jam :)

 

Tot respectul pentru cei care au venit de departe pentru jam, Tony (ca de obicei, o plãcere sã cânt cu tine), @sheep (tobar de mare perspectivã, pãcat cã nu se mutã în București), pentru cei care au adus scule @Cosu, @Ciocãnel, @broknstrngz și pentru Mike, singurul care a venit basu'.

 

@midnight rider: Mã bucur cã am reușit în sfârșit sã cântãm împreunã.

 

Cred cã ar fi interesant sã încercãm sã aducem și RGCiști din alte orașe la JAM. Am o idee în acest sens. Am putea pune bilet la intrare și din banii strânși sã plãtim trenul pentru cei care vin de departe. Dacã sunt mai mulți care doresc sã vinã, putem face un poll și cine îl câștigã, primește "finanțarea". Cum ar fi un jam cu @art vandalay, @arosulescu, @karpi sau @dgeeko?

ar fi bine, si ar fi bine sa nu-l uitam pe adriano.

Link to comment
Share on other sites

ar fi bine, si ar fi bine sa nu-l uitam pe adriano.

Corect!

Eu l-am omis pentru cã lui îi e mult mai ușor sã ajungã în București decât celor menționați de mine, și chiar a și ajuns la Open Mike de douã sau trei ori.

Oricum sunt mulți RGCiști pe care aș vrea sã-i vãd, eu am dat doar câteva exemple.

Link to comment
Share on other sites

Mike, ai scos WARWICK CORVETTE $$5 la inaintare? Cum suna? :)

Știi cum sunt Warwickurile... foarte focusate pe o anumitã frecvențã. Au o "stradã" a lor pe care merg. Dacã te bagi pe acolo, te calcã fãrã milã, adicã nu te mai auzi :) A sunat foarte bine, mai ales pentru pãrțile mai dure, Metallica, Sabbath, etc...

 

Apropos, cine are poza respectiva? Mie mi-au parvenit doar o parte

din poze, facute pina la un moment dat. In care nu apareti voi cintind

cu Rares, din pacate.

Pe alea le-a fãcut amicul lui Tony. Trebuie sã le luãm de la el.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.