www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Transparenta


balu
 Share

Recommended Posts

Ieri ma uitam daca cei de pe www.amazon.com vand chitari Gibson Les Paul.Si am vazut asta:

http://www.amazon.com/andreasinc-CLEAR-ACR...0718&sr=8-2

Evident este ceva chinezarie dar ceea ce este interesant e ca este transparenta.E facuta din acrylic.

Ce credeti oare cum suna?Eu cred ca ar suna naspa cam ca si un GIbson dinala falsificat la 200$. :)

Link to comment
Share on other sites

NIMIC NOU !!

 

 

Arata bine.

 

Am cantat /incercat una cu forma de Strat nu mai tin minte cum suna dar suna OK (depinde de "duritatea" plasticului ), chestia interesanta este ca avea LED-uri ce se aprindeau si lumineaza toate colturile si marginile in cupoarea data de LED-uri .Arata super in intuneric pe scena.

 

Am auzit o chitara din acea "mica" din plastic cu difuzor si un mic amplif in ea , suna foarte bine pe statie , asa ca nici aceste transparente nu au ce sa nu sune.

Se fac chitare din acestea de cel putin 50 de ani nu-i o noutate !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Legion
Ce sa spun...nu arata prea rau dar totusi eu prefer chitarile de lemn.Ce nu se inventeaza in zilele noastre...chitari din acrylic,fibra de sticla,fibra de carbon,plastic....am auzit de chitara acusica din carton.Sunt prea multi oameni inovativi care nu stiu ce sa faca.

 

Iar trebuie sa inceapa circul pe tema asta ?

De fiecare data cand vreun producator incearca sa produca chitari altfel decat cum se faceau acum 50 de ani, sariti de fund in sus.

 

Daca se folosesc materiale sintetice, nu e bine. Daca foloseste MIDI sau ceva in genul asta, iar nu e bine.

Care e problema, domnilor ? Nu va place, nu o cumparati. De ce trebuie sa criticati orice deviaza de la definitia voastra ingusta a modului in care o chitara trebuie sa fie ?

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
Iar trebuie sa inceapa circul pe tema asta ?

 

Si eu daca vreau de aluminiu care comenteaza? deci Aluminiu e za best ... nu exista mai buna ca va linsez. Lemnul si sticla e de gay, aluminiu all the way

Hai care comenteaza? poate va prind ca ziceti ca nu e aluminul the best ...

 

:) :) :D :D :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
eu is primu impotriva

Wai deci gata deschidem topic :)

Tu nu esti constient de calitatea chitarilor de aluminiu :)

Link to comment
Share on other sites

Si eu daca vreau de aluminiu care comenteaza? deci Aluminiu e za best ... nu exista mai buna ca va linsez. Lemnul si sticla e de gay, aluminiu all the way

Hai care comenteaza? poate va prind ca ziceti ca nu e aluminul the best ...

 

:) :) :D :D :)

si nu oricum ,jet fighter ultra light aluminium, e superior chiar chitarelor din carbon din ce am auzit :D

http://www.youtube.com/watch?v=qmoWU_rLbeA

Link to comment
Share on other sites

Iar trebuie sa inceapa circul pe tema asta ?

De fiecare data cand vreun producator incearca sa produca chitari altfel decat cum se faceau acum 50 de ani, sariti de fund in sus.

 

Daca se folosesc materiale sintetice, nu e bine. Daca foloseste MIDI sau ceva in genul asta, iar nu e bine.

Care e problema, domnilor ? Nu va place, nu o cumparati. De ce trebuie sa criticati orice deviaza de la definitia voastra ingusta a modului in care o chitara trebuie sa fie ?

 

Tu nu citesti ce s-a scris in topic?

 

Chitare transparente din plastic se fac de peste 50 de ani.

 

Chitara din materiale compozite era sa cumpar una in '69 ,era un DAVOLI din carbon+fibra de sticla+aluminiu .

 

Restul e can can ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.