www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vreau Amplif


LumpY
 Share

Recommended Posts

salut. vreau sa-mi cumpar un amplif cu 2 difuzoare de 12" as prefera in ordinea asta: 1-Ibanez TBX150R 2-VOX AD50VT-XL 3-Hartke GT100C

1 - http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1641

2 - http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1311

3 - http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1295

ash prefera Ibanezul.

Are cineva vreo parare cat se poate de obiectiva despre vreuna din ampurile astea 3 ?

sau chiar de vanzare... vreau sa cumpar Ibanezul...

am nevoie de un amplif care sa duca volum f mare si sa fie la un pretz ca cele trei.

Link to comment
Share on other sites

Ciubz l-ai auzit si tu si stii ca nu suna? Daca ii pun un 'tub' inauntru suna?

 

bre, io inteleg ca ai ceva impotriva iubitorilor de tuburi, pe care tu ii consideri un fel de "snobi" care il promoveaza doar pt traditie or somethin...

DAR... uitandu-ma la faptul ca tu vrei sa vinzi un amp ibanez si ca mereu te ataci cand cineva spune ca tubul suna mai bine; apoi uitandu-ma la sculele pe care le are si le-a avut ciubz la vanzare... si apoi uitandu-ma din nou la sculele pe care le-ai avut tu la vanzare, si la galeria muzicala, trag cateva concluzii:

-ciubz stie ce-i ala ton de chitara... a avut pe ce sa faca diferenta, si nu doar o data la sala

-tu vrei sa-ti vinzi un amplif... si sa-ti sustii in continuare cauza ca un adevarat rebel...

Link to comment
Share on other sites

sfatul meu, pune mana pe asa ceva :)Bugera tube 6260 120 watti, 2 x dif si lampa, raport calitate/pret e boboc, am cantat pe asa ceva in cluj, crede-ma ca poti modela usor orice tonalitate cu ampliful asta deoarece e destul de versatil. Il poti aduce pe comanda de la sound creation... pe la pretul de 2300 lei

Mult noroc in alegerea ta,

Servus

Link to comment
Share on other sites

Ciocanel te rog nu fi antipatic. Singurul motiv pentru care VROIAM sa-l vand e pentru a-mi lua notebook. Acum s-a rezolvat problema. Eu nu am nimic impotriva tuburilor tale insa am ceva cu prostia omeneasca si cu faptul ca astia printr-un marketing de *** va vand voua orice. Eu nu zic ca vox-ul ala nu suna bine, nu zic ca ampurile pe tuburi nu sunt bune, dar ca sa-ti cumperi vox-ul ala si chiar sa crezi ca suna mai bine doar pentru ca are tubul ala in el e jaf pe fata. In privinta Ibanezului, eu te invit pe tine si pe cine vrea acasa la mine sa-l testezi si sa imi spui ce parere ai, tu inca ai gandire de copil.

Link to comment
Share on other sites

Ba frate mai lasa-ma iar incepi cu teoriile tale care numai tu le crezi adevarate :) Normal ca nu suna bine ampu ala, nush ce inseamna pt tine bine sincer, sa fie loud? Loud as hell? Aia nu inseamna ca suna, plus niciodata nu o sa intelegeti unii ca ce se intampla in lampa e un fenomen ce tine de fizica pura, si nu o sa fie la fel si n-o sa sune bine un trans amp EVER, orice ati zice si face. Am pioneer d 600w pt casa hi fi, daca il dau la maxim cu 6 boxe, nu suna la fel d loud ca si ampu de chitara d 50 w lampa bagat in comp si ascultat muzica prin el, inca odata demonstrand ce CRAP sunt porcariile astea si de ce tube technology e no.1 atat la chitara si la hi fi stuff ca si volum, claritate si dinamica.

Ciocanel , lasa-l, se prinde el later.

 

LumpY:Ca sa fiu on topic, Vox-ul ala are o lampa in preamp care e d gluma....am cantat personal pe el, praf frate.Porcariile alea cu amp simulators si whatnot is a waste of fockin time. Cam asa e si rocktron Gainiac cu lampa, lampa aia nu prea face nimic pentru circuit, la fel si la procesoarele cu ,,lampi"uhh...Pune-te si cauta un amp second p lampa, si lasa jucariile, ca si asa numa porcarii de trupe sunt in Tm cu crap gear, si toti au peste 24 d ani aproape. Vrei si tu sa fii asa?Nu cred. Il sustin total pe Vladimir in ceea ce ti-a recomandat, stiu ampul, si suna foarte fain, daca nu ma insel are si switch sa treci d p el34 p 6l6 si rca-urile d bias. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Eu nu stiu cum va gasiti toti, sunteti vreo alianta ceva. Razvan scuteste-ma cu englezo-romana ta si cu ideile tale fixiste, tu nu stii nimic. In primul rand nu ti-am explicat tie de ce ar tebuie sa te las cu ideile mele? Eu nu-mi imaginez cum poti zice ca nu suna bine atat timp cat nu l-ai incercat si tu ai o porcarie de amplificator din anii 60, pe care primul detinatoor l-a vandut numai ca sa scape de inca o vechitura din boxa.

Edited by SKU
Link to comment
Share on other sites

Eu nu stiu cum va gasiti toti, sunteti vreo alianta ceva. Razvan scuteste-ma cu englezo-romana ta si cu ideile tale fixiste, tu nu stii nimic. In primul rand nu ti-am explicat tie de ce ar tebuie sa te las cu ideile mele? Eu nu-mi imaginez cum poti zice ca nu suna bine atat timp cat nu l-ai incercat si tu ai o porcarie de amplificator din anii 60, pe care primul detinatoor l-a vandut numai ca sa scape de inca o vechitura din boxa.

 

ai 18, crezi in zeitgeist si praslea cel voinic, si-mi zici mie ca am gandire de copil ? =))

dude... sa stii ca noi suntem mana in mana cu americanii... e o noua teorie a conspiratiei...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.